Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

E, ako su u servisu rekli, jos ako je ovlasceni, e pa onda sigurno ne moze :laughing: . Da sam njih slusao, ne bih ugradio masu korisnih gadget-a na svom autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne visi na levoj strani? Proveri svuda unaokolo da li ima mali beli džek slobodan. Ako ne možeš da ga nađeš, onda ti auto nije predinstaliran za tempomat. :thumbdown:

Nasao sam malo vremena i ponovo proverio ali ne mogu da nadjem taj kabl, jedino kod osiguraca dole sam nasao ovo, ali mislim da to nije to:

IMG_0376.jpg

Koliko sam video po netu moguce je da te kablove sam razvucem ali je malo komplikovano i ne znam da li je kod svih novih Bravo isto?

Ovde sam nasao upustvo i kaze da treba koristiti pinove (61,84,85,86) sa konetora M010. Da li to vazi i za moj auto?

http://www.davole.com/wp-content/uploads/2009/03/fiat-bravo-198-tjet-cruise-control-aftermarket.pdf

Da li je neko od vas radio to na novi Bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ako su u servisu rekli, jos ako je ovlasceni, e pa onda sigurno ne moze :laughing: . Da sam njih slusao, ne bih ugradio masu korisnih gadget-a na svom autu...

Što da napravim da je uključim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe..nasmeja me Ivanov komentar.. :D

Pa ne, stvarno... Umesto lepo da kazu - ne znamo to, ne radimo to - oni pocnu da pricaju takve gluposti da mi dodje da placem, a ne da se smejem. Cast izuzecima - neki servisi nece da preuzmu odgovornost oko takvog nekakvog naknadnog cackanja, sto je po meni takodje OK, ali ti to lepo i kazu.

Ali kad mi dunsteri sa objasnjavanjem i ubedjivanjem dodju do CAN magistrala i Body Comp-a, to je valjda za njih valjda Sveto pismo, nema dalje :clap: ... Sta mislite kako li je to bilo kada se Stilo tek pojavio kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste FES.. Našao sam na nekom stranom forumu:

just go to: FIAT > STILO 1.9JTD > Body > CAN Setup / PROXI Alignment Procedure > Adjustments (F7) > Cruise control light > click Execute (F10) > choose: Enabled > go to: PROXI Alignment Procedure > click Execute (F10) > when you got success to all systems than turn the key OFF > wait for 15-30 seconds > turn key ON > turn the cruise switch on - it should be on! :)

Da li ja to mogu napraviti s ovim?

http://www.ebay.com/itm/180989198305?_trksid=p3984.m1439.l2649&item=180989198305&cmd=ViewItem&sspagename=STRK:MEWNX:IT&vxp=mtr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzzz drugari...ima li neko ko prodaje rucicu tempomata i ugradjuje istu...u pitanju je stilo 2003god...jtd!?

I koliko para za taj poduhvat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas na polovnim automobilima oglas, mada imas i kompletno upusto i podrsku ovde na forumu, ja sam meni u stila ubacio sam i to na tastere, nisam uzimao rucicu, sve super radilo....

a evo rucice:

http://www.polovniautomobili.com/oglas2734848/tempomat_rucice/

sshot_15.jpg

pa se mozes sam igrati, mozda i imas spremnu instalaciju,

a evo ti i broj od coveka koji se mota po oglasima, bio je i ovde na forumu RaX

063/8539-555

a imas i ovde (NS)

sshot_15.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili 40 evrica sa tasterima... ;)

Poslato sa ne znam sta cu sa njim kada krenu sorcevi i majce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, treba da se cujem sa likom koji mi rece da ima par rucica za AR 147 po 50e, pa ako si zainteresovan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesam...sto da ne! ;)

Poslato sa ne znam sta cu sa njim kada krenu sorcevi i majce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam...i ja mislim da je mnoogo dati pedesetak evra samo za rucicu....pa posle jos par desetina za ugradnju...jer ja sam da ugradjujem, ne umem a ne bi nesto da zeznem, da napravim nedaj boze neko njesra...Ima ovaj lik, vec su ga spomunjali...80 evrova sa rucicom i 40 evrova sa tasterima...ja ga zvao...kaze potrebno je oko 3-4sata da uradi..tako da ce najverovatnije to biti opcija. :rolleyes:

Poslato sa ne znam sta cu sa njim kada krenu sorcevi i majce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da verujem lik je imao dva komada i oba prodao za manje od dana za po 50 e!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, znam da je tema stara. Imam stilo jtd 80ks, 2005. godina bez konektora ispod volana.

Poslikao sam smeđi konektor ispod kutije osiguraca:

20130407180437.jpg

Druga strana smeđeg konektora:

konektor.jpg

Da li zice spajam na drugu stranu konektora, i dalje vodim do volana? Ako mi moze netko objasniti princip spajanja, bio bih jako zahvalan

Hvala!

Edited by brunci

Share this post


Link to post
Share on other sites

princip spajanja biraš sam, bitno je da spojiš ove četiri žice koje ulaze u konektor na ručicu.. Dal ćeš to da uradiš sa samih žica (ja sam ogolio izolaciju i nalemio svoje žice koje sam vodio do ručice tempomata) ili sa druge strane konektroa (ja nisam tako uradio jer nisam imao odgovarajuće žabice) potpuno je svejedno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat slozen i radi :) Hvala svima na uputama!

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal se lampica za tempomat moze upaliti na svim modelima opreme u Stilu preko FES-a?

Pitam jer lokalni ovlasteni ne moze preko examonera jer moj model nije dolazio sa tempomatom u opremi i sve je stvar do body-a.

Tko tu koga? :)

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovlašćeni sigurno ne mogu, oni ne mogu ništa osim zamene šraf na šraf..

Ja sam upalio lampicu sam, imaš kako na prethodnoj strani :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...