Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Malo mi je cudno to sto moras da drzis "+" duze od tri sekunde, kod mene se ukljucuje momentalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čitao u korisničkom uputstvu za Stila i tamo čini mi se kaže da treba zadržati ručicu duže od 3 sekunde.

Btw ipak me još nešto zeza pošto sad ne mogu da uključim tempomat, moram proveriti one prekidače na kočnici i kvačilu da me oni ne zezaju.

Čini mi se da sam negde ranije pročitao da na prekidaču kvačila treba da ima +12V kad je kvačilo otpušteno?

Videću pa javljam šta sam otkrio

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je kostala rucica 50E 9od Alfe 147), a plastika ispod volana se samo prepravi. Ugradnja me je kostala 30E...mozda ovo moze da se nadje jeftinije, ali zadovoljan sam i mislim da vredi svaku paru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se javim da sam rešio problem, ponovo sam proverio prekidače i tu je bio problem, odnosno prekidač kočnice nije davao kontakt u mirnom položaju.

Tex je u pravu da ne treba držati prsten za memorisanje brzine duše od 3 sec. kao što sam ranije navodio i kao što piše u korisničkom uputstvu jer čim se okrene on memoriše trenutnu brzinu.

Ja sam moju ručicu platio 40 eura (polovnu) sa otpada, original od stila, a plastiku sam izrezao i vratio kao da je tako i bilo.

Mislim da je za cromu ista priča kao i za stilo pošto su isi motori, a verovatno i elektronika ali svakako treba biti pažljiv.

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci nabavio sam tempomat,zanima me da li je neko voljan da mi pomogne da to ugradim jer ja iskreno pojma nemam,ili da me uputi kod nekoga. Koliko bi para bila ugradnja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je pametnije da das 30E i da ti covek lepo, strucno uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja sam malopre zavrsio ugradnju tempomata :)

Ispostavilo se da sam morao da uradim sve bas ovako:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36072&st=80#entry747644

Prvo sam povezao sve osim ono zeleno bele zice na crnom konktoru, u FES-u mi pokazivalo da imam odziv sa rucice ali u voznji se tempomat nije aktivirao. Onda sam se dobro iznervirao i razocarao, pa tek onda povezao i zeleno belu zicu.. (pa sam probao da upalim auto dok je crni konektor bio raskacen, naravno ni da bekne uz hiljadu gresaka na displeju, mozete zamisliti kako sam se prep'o dk nisam skontao sta je u pitanju :) )

posle ovoga tempomat je proradio :)

Lampicu jos nism upalio, istrosila mi se baterija na laptopu, mozda cu kasnije probati... Ako mogu da se konektujem na body sa nemodifikovanim ELM-om?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste FES.. Našao sam na nekom stranom forumu:

just go to: FIAT > STILO 1.9JTD > Body > CAN Setup / PROXI Alignment Procedure > Adjustments (F7) > Cruise control light > click Execute (F10) > choose: Enabled > go to: PROXI Alignment Procedure > click Execute (F10) > when you got success to all systems than turn the key OFF > wait for 15-30 seconds > turn key ON > turn the cruise switch on - it should be on! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako sam i mislio problem mi je sto mi taj proxy aligment ne radi sa nemofikovanim elm-om u stvari ponekad kao udje ali izgleda nista ne uradi. Da li mozda neko zna kako ga treba modifikovati a da onda ulazi u can setup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, imam problem. :wallbash:

Auto mi trza kad vozim na tempomat, ali ne uvek. Uglavnom trza tu negde od 60-80, i to uglavnom u cetvrtoj, ponekad u trećoj.. A na primer, na 80 u cetvrtoj trza, prebacim u petu ponovo aktiviram tempomat i trzanja nema. Uglavnom ga nema u petoj, barem ga još nisam primetio (doduše nisam imao puno prilike da ga vozim brzo). Ali u četvrtoj gotovo uvek trza.. Bez tempomata ne trza nikako...

Šta bi moglo biti? Da tempomat nije dobro urađen trzao bi valjda uvek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, desava se da trza i kod mene, cak i u petoj brzini, pogotovo kod usporavanja. Izgleda da tako radi program u racunaru...znas kako, bodeov dijagram je neumoljiv :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakvog usporavanja..to kad trza pri konstantnoj brzini, nema nameru da prestane.. :wallbash:

to kad trza, malopre mi nije trzao uopšte :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Ja sam završio posao!

Našao sam ručicu, utakao u džek na volanu i sve radi bez potrebe za dijagnostikom

Pozzzzzzzz

Gde je bio kod tebe utikac na Fiat Nuova Bravo?

Ja sam otvorio ono oko volana i gore nije bilo nista.

tempo.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^^^Baš tu ispod te plastike koju si uslikao! Složen sa svežnjem kablova koji idu desno za komande brisača.

Otvorio sam tu plastičnu žabicu i spustio ga levo gde treba da bude (doduše na nosač džeka koji sam skinuo sa original tempomatom). :smoke:

Jel tvoj auto nije imao kabl? Mora da su počeli da štede, pa ne prave predinstalirane automobile...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam otvorio samo tu i kao sto vidis na slici, to je sve sto sam nasao. Da li da treazim i na neko drugo mesto ili da odustanem?

P.S.Preko FES mogu da ukljucim lampicu za tempomat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakvom trzanju pricate? Dosao sam sa odmora pre nedelju dana , ubio sam skoro 3000km isao za Grcka pa posle malo do Ohrida pa preko Albanije do Cg i posle natrag do BG. Gde god sam mogao vozio sam na tempomat i nikada nisam osetio nikavo trzanje. I prvi put sad citam da kola trzaju na tempomatu. Tempomat sam ugradio u Aprilu i ovo mi je bio prvi pravi test. Tempomat je fantasticna stvar totalno druga prica dugih putovanja.

Edited by drvac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam otvorio samo tu i kao sto vidis na slici, to je sve sto sam nasao. Da li da treazim i na neko drugo mesto ili da odustanem?

P.S.Preko FES mogu da ukljucim lampicu za tempomat.

Da ne visi na levoj strani? Proveri svuda unaokolo da li ima mali beli džek slobodan. Ako ne možeš da ga nađeš, onda ti auto nije predinstaliran za tempomat. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja sam isao na duzi put, presao do Grcke i nazad oko 2200km, vozio na tempomat gde god se moglo, i kao sto drvac kaze ovo je totalno druga dimenzija putovanja (pogotovo autoputem). Stvarno treba iskoristiti mogucnost i za male pare ugraditi ovu korisnu stvarcicu. :)

A sto se trzanja tice, skontao sam da trza ponekad kad idem nizbrdo, i kad hoce da odrzi zadatu brzinu jer auto ubrzava po inerciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...