Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Kad procitas temu od pocetka videces da je moguce ugraditi tempomat na tvoj auto. Ima i tekstualno i slikovito objasnjeno. To sto imas slobodan konektor ispod akumulatora ti je ujedno i odgovor na tvoje pitanje. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugradio bih tempomat na bravisu, ali ne znam da li imam izvucen konektor.. Bravisa ima dobar paket opreme sto opet ne mora da znaci nista kada je u pitanju instalacija.

Rucica vidim da moze sa stila, i da su cene negde oko 20,30e.. Jel zna neko ko ugradjuje tempomat a da ne dere kozu ?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš konektor ispod gornje obloge volana ne treba ti niko za ugradnju.

Ako nemaš konektor onda se izvlače četiri žice iz ECU-a direktno i + sa kontakt brave.

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja uspeo na stranim forumima da pročitam uglavnom ne treba ni proxy da se uradi. A i ako bude trebalo iluzorno je da platiš to.kod nekoga kad nas toliko na forumu ima sa dijagnostikom.  Uradiće ti to neko free naravno!:thumbup:

Ja evo nisam nikada radio proxy ali verujem da tu nema nauke tako da ako treba tu sam;)

Samo da znaš da gornja obloga volana ima dva šrafa mala kojima pristupaš kada skineš donju oblogu. Nalaze se do samog tela volana i prilično su duboko unutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aham, jos nesto me zanima, cime iseci onu plastiku i napraviti mesto za rucicu a da ne bude nakaradno ? :) 

Videcu prvo da li imam instalaciju pa cu onda da se zanimam. Jel znas mozda koji srafovi su u pitanju da se pripremim prvo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Torex T-10 ili T-15 ako se ne varam.

Imaš tri komada koja drže donju oblogu, dva visoko i lako vidljivo a treći ka pedalama i moraćeš da izvičeš volan napred da bi mogao da mu priđeš.

Isti takvi šrafovi drže i gornju oblogi a napisah ti gde su oni.

 

 

Evo kako izgleda konektor i gde se nalazi.

Screenshot_2017-02-24-14-55-33.thumb.png.aa473681837d2fa463ac813e400dcae3.png

 

Plastiku možeš lagano recimo lemilicom pa da obradiš kasnije ivice da bide glatko i pedantno ili pak da kupiš one male bijakse za bušilicu pa da sa njima ukopaš potrebnu dubinu. Svakako bolje 5x skini i doradi plastiku nego da odmah zakopaš preveliku rupu pa da ostane ružno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul,samo da pazarim torexe, stare je matori pogubio -.-

Vidim da preporucuju rucicu od alfe 147, mozda zato sto mora manja rupa da se pravi ? 

I jos nesto, ova rucica ima mesto na volanu gde se strafi jel da ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uvek za original pa tako i ovaj put. Ta Alfina ručica je drugačija od onih koje su kod tebe na autu i po meni to je nakaradno. 

Imaš i nove ručice da kupiš kod @Prijatelj na forumu. 35E je nova neotpakovana

Imaš mesto predviđeno za šrafljenje samo.kada skineš stari šraf i staviš ručicu trebaće ti šraf duži za 5~6~7mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vidim da su komande iste kao na stilu.. Verovatno cu onda od stila, ruzno bi stajala alfina...

Mare hvala ti na informacijama, dosta si pomogao. Jos sad samo da se pomolim da imam izvucenu instalaciju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam hteo kod mene da stavim ručicu temopomata ali se ispostavilo nažalost da nemam izvučenu instalaciju. 

Onda se ispostavilo da nema nigde da se nađe šema odnosno kontakti na ECU za 2.0 mjet. 

Naposletku sam dobio i kontakt od čoveka koji se bavi isključivo tempomatima a kod njega info da može da se uradi i cena bi bila 30e + ručica ili da istu donesem ali se iskreno razmišljam da li da se upuštam u to.

Prvo voleo bih sam da to namunjim, drugo sve mi nešto u glavi strah da i on ne pomisli da je isti qrac raspored žica za 1.6 recimo i 2.0 pa da bude puuuuuffff:o a opet ja nemam oznake kontakata pa se nešto i ladim od kompletne igranke...

Videću šta ću i kako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo molim boga da bude izvucena instalacija pa to sam da zakacim sve.. Ako je nema, ne bih se sam zezao sa zicama :) Pa i meni su trazili od 35e do 50+ za izvlacenje instalacije.

U krajnjem slucaju ako ne budem imao izvucenu instalaciju cimacu te da mi das br od tog coveka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24. veljače 2017. at 1:55 PM, Markobgd said:

Ako imaš konektor ispod gornje obloge volana ne treba ti niko za ugradnju.

Ako nemaš konektor onda se izvlače četiri žice iz ECU-a direktno i + sa kontakt brave.

 

 

Ima li ikakvih štetnih posledica za ECU ili body comp ako se vuku žice sa pinova ECU.?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Markobgd said:

Nema samo moraš prave pinove vući da ne bi bilo puff.

Za različite motore idu i različiti pinovi.

 

Ovo sam našao na netu što se tiče pinova

IMG_20170225_185239.thumb.jpg.4814354b9817b80be5af7865e2def051.jpg

Dosta ohrabrujuće...da ja ipak to prepustim nekome ko zna posao...možete li mi preporučiti nekoga u Novom Sadu da mi to ljudski odradi? PP naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li iko da mi kaze šta znače oznake na ovom papiru koji se nalazi na ECU....?

hvala,,,hvala,hvala

 

image.jpegimage.jpegimage.jpegimage.jpeg

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova sto se odlepljuje moze biti zalepljen na jos dosta mesta na autu, i govori ti kad je napravljen tvoj auto, koja oprema......

A ova druga je nalepnica motornog racunara, gde pise fiat-ov seriski broj, bosch-ov seriski broj, 192 ( stilo), 120- je konjaza auta, koji je komp edc.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na osnovu čega bi ovde moglo da se zaključi podržava li tempomat...pošto sam evo ručicu nabavio tj. dobio...a nisam siguran dal ga auto podržava...? Nema ispod volana džek, niti smeđi džek..te mi preostaje jedino ECU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako edc15, edc16 podrzava, ili ti svaki stilo, tj dizeli sigurno a pretpostavljam i benzinci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Edc 15- Edc 16, to su neke verujem važne skraćenice no ne mari počeću da pažljivo izvedem 5 žica u motorni prostor tamo kod ECU a onda pažljivo izrezati plastiku ispod volana i montirati ručicu. Onda naći nekog stručnog da to poveže...usput koje žice su pogodne..koja debljina..jel dovoljno one iz računarskog kabla ili treba deblja žičica...možda puna žica te debljine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...