Jump to content
FAS Goran
bolens

Ugradnja tempomata u Punto/Stila/Multiplu/Nouva Bravo/Alfa 147/Alfa 156

Recommended Posts

Alfa Romeo 156 1.9 16V JTD, 2004. god

Problem s tempomatom je sledeći: Neće da upali. Upali 1/100 pokušaja i posle 1sec se lampica ugasi i nema više aktivacije. Greška koja se javi pri prtisikanju ON i diranja nekog od dugmića je P0564. Ručica skidana, testirana - radi ON/OFF kao i ostali tasteri. U MultiECUScan, kad se da konktakt i konektuje, stoji da je pedala kvačila pristisnuta iako nije. Čim se pritisne i pusti, reaguje prekidač kvačila normalno ali nema opet paljenja. Svaki put se ponavlja isto. Danas stavljen novi prekidač - stanje isto. MES pokazuje u prvom trenutku pri davanju kontakta da je kvačilo pristisnuto. Prekidač kočnice reaguje normalno.

Nemam više ideja šta i kako pogledati, pratiti ...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nije negde zica prekinuta, meni npr. nisu radili podizaci prozora i zvucnik tj. cas jesu cas nisu. Ispostavilo se da je zica bila skoro skroz prekinuta...

Probaj da povezes novu zicu od prekidaca do body-ja...

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Kosovic said:

Alfa Romeo 156 1.9 16V JTD, 2004. god

Problem s tempomatom je sledeći: Neće da upali. Upali 1/100 pokušaja i posle 1sec se lampica ugasi i nema više aktivacije. Greška koja se javi pri prtisikanju ON i diranja nekog od dugmića je P0564. Ručica skidana, testirana - radi ON/OFF kao i ostali tasteri. U MultiECUScan, kad se da konktakt i konektuje, stoji da je pedala kvačila pristisnuta iako nije. Čim se pritisne i pusti, reaguje prekidač kvačila normalno ali nema opet paljenja. Svaki put se ponavlja isto. Danas stavljen novi prekidač - stanje isto. MES pokazuje u prvom trenutku pri davanju kontakta da je kvačilo pristisnuto. Prekidač kočnice reaguje normalno.

Nemam više ideja šta i kako pogledati, pratiti ...

 

Vrati se na predposlednji post na prethodnoj stranici i videćeš da sam i ja imao isti priblem i iste simptome,meni je problem bio u prekidu jedne zice od ručice tempomata do konektora kod akumulatora, pa sam ponovo provukao nov kabal. Prekontroliši zice na prekid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće da se ugradi tempomat na autu koji ga nikada nije imao? U pitanju je fiat doblo 2002 god 1.9 jtd 74kw 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jure

Ne mogu da nađem pinout mog ECU, tj. kako se gleda koji je koji pin po brojevima. Nisam siguran u raskopavanje instalacije od tog prekidača do samog kompa. Po svemu navedenom mi ostaje samo da je to. Takođe u MES u polju cruise control mi stoji Pressure on pipe. Ne znam da li to treba ili neka druga oznaka kad radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj da pratis zice iz tempomata da im lokalizujes mesta dokle idu,sigurno neidu pravo do ecu mora da ima neki konektor izmedju rucice i njega.kad to otkrijes onada nije problem ispitati zice na ne prekidnost.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, skydive11 said:

Da li je moguće da se ugradi tempomat na autu koji ga nikada nije imao? U pitanju je fiat doblo 2002 god 1.9 jtd 74kw 

 

Ako je pitanje da li je moguće ugraditi tempomat u model auta koji ga nikada nije imao, odgovor je po pravilu negativan. Razlog je taj što funkcijom tempomata upravlja kontroler motora (MCU, Motor Control Unit) koji mora imati odgovarajući hardware (pinove za ulazne komande tempomata) i odgovarajući program. Kod nekih proizvođača, model sa i model bez tempomata ima isti kontroler(MCU), isti hardware ali softver je za definiciju vozila bez tempomata i naknadnom ugradnjom tempomat ne radi. U tim slučajevima mora se reprogramirati MCU softverom sa funkcijom tempomata. Kod nekih opet, kao što je Stilo, sve je identično kod modela sa i bez tempomata i dovoljno je samo montirati potrebne komande i tempomat radi. Razlika je u softveru samo u tome da li se aktivira indikacija tempomata na instrument-tabli ili ne. Sreća pa se kod Fiata to može aktivirati "kućnom" dijagnostikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2016 at 3:18 PM, Kosovic said:

Alfa Romeo 156 1.9 16V JTD, 2004. god

Problem s tempomatom je sledeći: Neće da upali. Upali 1/100 pokušaja i posle 1sec se lampica ugasi i nema više aktivacije. Greška koja se javi pri prtisikanju ON i diranja nekog od dugmića je P0564. Ručica skidana, testirana - radi ON/OFF kao i ostali tasteri. U MultiECUScan, kad se da konktakt i konektuje, stoji da je pedala kvačila pristisnuta iako nije. Čim se pritisne i pusti, reaguje prekidač kvačila normalno ali nema opet paljenja. Svaki put se ponavlja isto. Danas stavljen novi prekidač - stanje isto. MES pokazuje u prvom trenutku pri davanju kontakta da je kvačilo pristisnuto. Prekidač kočnice reaguje normalno.

Nemam više ideja šta i kako pogledati, pratiti ...

 

Trebalo bi da dodjete do nas, kada Vam auto ne treba da ga ostavite i da trazimo sta je problem.Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozzzz

Nigde ne videh da li tempomat moze da ide na stilo 1,4 16v / 2005? Kod volana nemam beli konektor a braon konektor ispod akumulatora je slobodan, u smislu da nije nista nakaceno na njega i iz njega izlaze 4 zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime..ispod volana nema slobodan priključak, pa čak ni ispod poklopca na akumulatoru izgleda nema mesto za razvesti žice..to nisam siguran?.auto je Fiat Stilo Multijet iz 2007-me god...

Da li se isplati sve sa ECU vući..? Evo i fot sa akumu.

 

image.jpeg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..kao što vidite nemam ni minimum preduslova za laku ugradnju tempomata, a ručicu ima drugar sa alfe , ali moj Stilo nema elementarne uslove za tempomat pa ću podvijenog repa odustati od ugradnje...šmrc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti ne treba zasto bi se onda cimao, aliii ako ti treba sto da ne, nije to nemoguca misija, na pogresnom mestu gledas, to su osiguraci, a taj braon dzek odakle se vuce je ispod one sive kutije osiguraca tu kod akumulatora, znaci prokopaj jos malo.

Inace ima tema na forumu pa je prelistaj.

I bez ikakve pripreme moze za koji sat u toploj garazi da sve bude gotovo, po meni je originalna rucica od stila mnogo lepsa nego alfina, punija je i slaze se sa rucicama ablendera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si ..razmisliću još malo i pogledati u mom slučaju ispod crne kutije sa velikim osiguračima...tempomat nije krucijalan ali valja ponekad. Tačno je da alfina ručica nije skladna sa Stilovom ablend ručicom ali baš te tempomat ručice su retkost i poprilična egzotika. 

P.S.

Pogledah...ima opis ugradnje tako napisano da bi dete moglo ugraditi..BRAVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A rucice za stila ima po 30-35€ nove... samo pretrazi oglase, mislim da je i na forumu u oglasima bilo.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni ja nisam imao ni instalaciju niti rucicu za tempomat al sam ugradio,a covek na nbg,gde sam ja ugradio je specijalista za tempomate

RAX 011 ima cak i na forumu njegov broj telefona,a imam i ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni tempomat pretvori auto u bespilotnu letelicu. Valjda zato sto ja svakog trenutka zelim da ucestvujem.

No, to sto se meni ne svidja i ne treba mi, ne znaci da te odvracam u ugradnje. Ako ti treba, pomuci se malo pa uzivaj posle

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na otvorenom putu a pogotovo autoputu je mnogo dobra stvar. Isto je koristan kad nedje ima policije da drzis auto na ogranicenju bez gledanja u tablu svaki cas :-)
Po meni must have.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto put 10-tak puta godišnje, a najviše mi treba po vojvodini...sve bre ravni i pravi putevi. Mislim da ću to nekom odvesti sa iskustvom, da sam siguran , uostalom ponekad treba i majstorima para dati...zarade ih uglavnom pošteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, silenci said:

ni ja nisam imao ni instalaciju niti rucicu za tempomat al sam ugradio,a covek na nbg,gde sam ja ugradio je specijalista za tempomate

RAX 011 ima cak i na forumu njegov broj telefona,a imam i ja

Hvala...potražiću ga, da pitam za cenu i sve

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2017 at 11:15 AM, bojankov said:

Na otvorenom putu a pogotovo autoputu je mnogo dobra stvar. Isto je koristan kad nedje ima policije da drzis auto na ogranicenju bez gledanja u tablu svaki cas :-)
Po meni must have.

 

+1!

Ja bih samo premenio naziv teme jer protiv ugradnje nema razloga a uostalom koliko god ga netko mrzio uvek će ga u nekim prilikama uključiti.

Mislim da mi je to prva stvar koju sam ugradio u auto nedugo nakon kupnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/29/2017 at 0:14 PM, Miroslavjtd said:

Evo kako je kod mene ispod sivog postolja velikih osiguraca. Jel može to kod mene?

 

image.jpegimage.jpegimage.jpeg

 

instalacija se izvalci iz samog kompijutera automobila i vuce se do rucice tempomata i posle se podesava preko dijagnostike,ima posla jedno 2 3 sata da sve se lepo namesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tempomat kad imaš, niko te ne tera da ga koristiš.. a kad ga nemaš, ne možeš sve i da hoćeš... naravno da je dobra stvar, kome se ne svidja, nek ga ne koristi..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...