Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@totti

Da li je realno da je takav haos bio na Kosi? 

Dok nisam kupio ovo novo, skoro 12 god sam ziveo (doduse ovamo blize, odmah iza terena 11. Aprila i Karingtonki). Prosto mi je neverovatno da tu na brdu moze da bude takav zacep i poplava :blink:.

 

@ISV_01

Uzas, jbt... 

Kao i ono zestoko nevreme prethodne subote, najvise su naje*ali NBG i Zemun, kod mene je bilo izvaljenih stabala koliko volis... 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je specifična situacija, pošto se barem 12 godina (koliko sam ja tu) spore čija je nadležnost i zemljište (vojska ili grad) da spoje dve za sada slepe ulice parčetom od 50 metara cirka. Zbog toga što sad postoje dve slepe ulice koje se gledaju, a sa zemljom i šljunkom između njih, kod ovako ekstremno obilnih kiša se zapuši najbitnija šahta (slije se sve i svašta) i onda nastaje ovakav problem.
Inače na kosi nema ovakvih problema, barem ih ja nisam video... osim na onom odvajanju sa ap ka kvantašu iz pravca Šida. Tamo se napravi jezero i sa najobičnijim pljuskom.20220706_160545.jpg

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Inače na kosi nema ovakvih problema, barem ih ja nisam video... 

Zato mi je i cudno, isto iskustvo, a bilo je i zestokih nepogoda... 

Znaci ne mogu da spoje 2 slepe ulice zbog slepaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, knezevic76 said:

I posle mi neko kaže da je Borča podvodna, ni jedne bare nije bilo sinoć ;)

Sinoć ne, ali zato danas sa štapom i mamcem je moglo da se izbleji :lol:

 

 

IMG-606f3bc9bfd5298292cb7c5d5b72efd2-V.jpg

IMG-d14c79ff1b1c8f21661ccb96eeee4fe4-V.jpg

IMG-f3ab718734d2c627945fe3e045469274-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apsolutno tacno, nazalost... Samo sto se masovnom novogradnjom stanje samo pogorsava, bez ikakve promene infrastrukture u najvecem delu grada. Kod mene u kraju (porodicna gradnja, miran kraj u zelenilu), max 3 sprata, a nice zgrada sa 8 spratova i 2 bloka/ulaza, zvanicno 180 stanova. 180 porodica, sigurno bar 200 vozila... A bice tu naravno i neki povuceni sprat ili neka legalizacija potkrovlja/garaza. Gradi ih se jos u blizoj okolini, a naravno da sve zivo od infrastrukture ostaje isto, uzas. Da ne pricam o delovima grada koji su zatrpani novogradnjom, gradilistima, sutom, kamionima i koji bukvalno vise ne lice na sebe. Nije ni cudo sto onda vec prva kisa napravi kolaps. 
Ne mogu to ovi balvani na vlasti da razumeju, da se prvo projektuje infrastruktura pa tek onda stanogradnja. Situacija će biti sve gora jer nema novih ulaganja u nove sisteme kanalizacije. Niko ne konsultuje više struku

Sent from my RMX3085 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zato mi je i cudno, isto iskustvo, a bilo je i zestokih nepogoda...  Znaci ne mogu da spoje 2 slepe ulice zbog slepaca ?    

 

A nikada se ne zapitate zašto baš morate tu da živite gde živite , to se nekako podrazumeva jel da...Potpuno je normalno da najveće nepogode idu na najtoplija mesta. Gradove zamislite kao ogromne dimnjake vrelog vazduha i niskog pritiska, koje odlazi visoko u atmosferu, taj vazduh odlazi gore neki drugi mora da ga popuni, u ekstremnim temperaturnim razlikama dolazi do ovoga, to se ne može kultivisati nikako, bez obzira na cevi atmosferskih odvoda (popucale bi od pritiska, jer bi razmakle zemlju oko sebe, zbog velike visinske razlike kad bi sva ta voda bila svedena u njih, to su monstruozni projekti da bi radili) to je imao carigrad, i sada ima instambul ali za druge namene.   

 https://youtu.be/Rp2l6nFIsZA

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dach@ said:

IMG-680608eee1fa25c45cb65d0eae0a0f2e-V.jpg

Priča mog detinjstva….Renault 4,utepaš se dok stigneš na more….avantura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...