Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

4 minutes ago, djomla said:

emoji377.pngIMG-20180421-WA0002.jpg

Sent from my 3310
 

danijel? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/26/2018 at 4:48 PM, cika_kole said:

dumb_people_tend_to_do_dumb_things_14.jpg

"Majstore, zadnja!"

 

 

weekend.jpg

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenio pol zbog osiguranja automobila

 

gender.jpg

 

Osiguranje automobila se bazira na različitim parametrima, a od posebno značaja je ''istorija'' vozača. Tako će vam u nekim zemljama premija biti viša ako ste i imali i neki sitniji prekršaj, poput prekoračenja brzine. Upravo je takav slučaj prošle godine zadesio jednog mladog Kanađanina. Nakon kupovine novog automobila na kredit, bio je u obavezi da uzme i obavezno kasko osiguranje. Jedna osiguravajuća kuća mu je ponudila premiju u iznosu od 4.517 dolara. Iako je imao u prethodnom periodu jedan manji sudar i nekoliko kazni za prekoračenje brzine, nije očekivao toliki iznos. Zato je pitao iz radoznalosti, šta bi bilo da je on ženska osoba i dobio odgovor - 3.423 dolara. Razlika od više od hiljadu dolara. Dobio je pojašnjenje da je ovo posledica statističkih podataka koji govore kako su žene, u proseku, pažljiviji vozači i zbog toga dobijaju bolje uslove.

Naš ''junak'' je sabrao ''dva i dva'' i pitao šta bi se desilo ako bi promenio pol. Agent ga je uverio da bi mu premija bila niža i - desila se promena. ''Sada sam žena. Nisam bila prošle godine. Kao što vidite, imam i krštenicu na kojoj piše da sam zvanično žena. Pošto sam mi je promenjen pol i u vozačkoj dozvoli, pozvala sam osiguranje i dobila premiju u iznosu umanjenom za 1.100 dolara. Pobedila sam. Kraj.'' - napisala ova, sad već, Kanađanka na društevnoj mreži ''Reddit''. Dodala je i da nije samo zbog ovoga promenila pol, ali da je slučaj sa osiguranjem ubrzao njenu odluku.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel Astra kao munja: Radar snimio brzinu od skoro 700 km/h u gradskoj zoni

 

opel 700.jpg

 

Jedan belgijski vozač, vlasnik Opel Astre, ovih dana je dobio šokantnu kaznu na kućnu adresu. Belgijska policija ga je pismeno obavestila da je prekoračio brzinu u gradskoj zoni, tamo gde nije dozvoljeno da se vozi brže od 50 km/h. Prema policiji, radar je snimio vozača Opel Astre pri brzini od skoro 700 km/h, preciznije 696 km/h. Belgijskim čuvarima zakona nije bilo dovoljno da na kazni upišu neverovatnu brzinu, nego su ''grešnom vozaču'' uračunali i toleranciju od šest% i obavestili da je svejedno vozio prebrzo - 654.24 km/h! List ''Le Figaro'' izveštava da je vozač Opela uložio prigovor i krivi ''sistem'' za grešku pošto njegov automobil može da razvije maksimalnih 180 km/h.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...