Jump to content
FAS Goran
jevtic_ognjen

Šta ste vozili pre Fiata?

Recommended Posts

Clio Williams je definitivno najbolji vozački autić koji sam ikad probao. Toliko dobar osećaj ni mnogo skuplji i jači automobili ni blizu nisu mogli da prirede. Primerak koji sam ja imao prilike da često konzumiram je bio rečipovan, spušten, tvrd... Samo da sam u trenutku kad ga je prodavao vlasnik imao dvorište da ga vratim u fabričko stanje, ne bih ga nikad prodao posle. Predvina mašina, fenomenalan elastičan atmosferac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad:

Od 1956 - 1958 fića 600D (ja bio mnogo mali, auto bio jedini u ulici)

Od 1958 - 1963 Zastava 750 (isto sam bio mali, samo malo porastao)

Od 1963 - 1965 Fiat 1300 (jedini parkiran u ulici, taksista noću zaleteo, zaspao, udario odpozadi, požar, pisale novine - 100% šteta naplaćena)

Od 1965 - 1971 Zastava 1300 ( domaća proizvodnja, dozlaBoga neugodan menjač, niti u prvu, niti u četvrtu - na volanu, svećice svaki mesec crkavaju. E, ovog sam već počeo da tajno pozajmljujem od tate, pa sam ga čak i malo ulubio, pravdajući udubljenja na zadnjem desnom krilu nepoznatim okolnostima)

Od 1971 - 1983 Audi 100 (neverovatnog izgleda, malo se ljulja u vožnji, relativno malo troši 9-10 srednja, kubi dah na ubrzavanju preko 80 malo otac vozi, više ja)

Od 1976-1986 VW 1200J Ovde su prvi dani bračnog veselja, radja se prvo dete, kuka kad sam ga prodao, voleo ga najviše na svetu, inače auto počeo da rdja ko šašav posle 8 godina)

Od 1986-2008 Golf 2 1600 JX dizel. čekićar. Majku mi je majčinu: protresao me i izdrmao bezdušno i na 60.000 km. izbacio svo ulje na 140 kim/h na niškom putu, radio mu osveženje, sve do 110.000 kada je uradjena totalna generalna, al sam ga već bio prodao. Sve u svemu, smučio mi se počeo sam da ga doživljavam kao stolicu u stanu, kao nešto što če da me sahrani - a ne volim ga. Jako kvalitetan lim, tek posle 20 godina rdja na sajtnama i prgovima. Prvi znaci!)

2008-2009 kupujem PRVO POLOVNO VOZILO U ŽIVOTU. Libru. Odmah je vozim na hemisko čišćenje ( 4 god stajao na carini, predhodni vlasnih Italijan se zeznuo, napravio sudar kod Šida, a pregledom vozila ustanovljeno da vozi teret koji nije predvidjen Zakonom, oduzima mu se vozilo, auto pod sporom 3 godine, definitivnose gubi u postupku, rešenje i Italijanskih i naših vlasti, auto ide na licitaciju i kupuje ga drugar moga sina, koji mi ga i prodaje za Golfa uz doplatu...)

Od vozila koja su mi bila na raspolaganju, tokom privremenog rada u inostranstvu, bila su:

od 1971 - 1972 Porshe 911 Targa (to nije za ljude. Tada sam imao 20 godina, i sam Bog zna kako ne poginuh u njemu)

od 1971 - 1972 Opel Ascona GT 1600 (Ovaj ni po čemu ne zaslužuje da nosi oznaku GT, obzirom da je i tristak išao bolje od njega, samo se više drao)

Potom su mi bila na raspolaganju i službena vozila:

1. Argenta od 1979-1978 (prelep i dozlaBoga osetljiv auto na sve. Umeo je i da rdja....)

2. Opel Vektra 2.0 GT od 1985-1987 (jako interesantan, ali iznutra mali auto a veliki spolja. Imao je štos poput "kick down-a" da naglim šutom na gas povuče, ali odmah upozorava treptajem lampice da ne može više...i guši se)

3. Fiat Chroma 1.8 od 1986-1998 ( auto za gospodu. Ništa mu nije falilo. Uvek sam nju radije vozio nego Vectru.

Jedino nisam vozio francuska i japanska vozila.

Kad saberem i oduzmem: sa proizvodima iz zemalja porekla je kao i sa karakterističnim temperamentom ljudi koji su ih osmišljavali i pravili. Nemci su strogi, precizni, tvrdi, rekao bih u istrajanju na disciplini bezdušni. I dosadni. (Ko Švaba tralala). Nikad Nemac ne može da napravi Ferarija, niti Italijan Poršea. Nikad se Nemac ne bi upustio u proizvodnju Maserati Kvatroportea, niti Italijan pravio Majbaha. Jedni imaju temperament, dušu, prosto vam je milo da ih vozite i uživate u njima, drugi (nemci) prave pouzdane, upotrebne, ali dosadne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah da... citam postove i bez daha sam!

Dobrih kola brdo... Ja sam iz radnicke porodice te ne mogu da se pohvalim perverzijama od automobila. Uglavnom su to bile sheme seci ushi krpi d...

Al ajde :)

- Zastava 101 1.3 (1980) italijanski motor, ojacani kosevi stavljene sanke da bi cale mogao da svercuje gorivo (na tom autu sam naucio da vozim)

- Zastava 750 (1976) dedin, kad sam vec stasao

- Zastava 750 (1982) moj, kupljen od nekog cice za Ericsson 628 i 20L nafte za frezu, vozen okruglo sat i po vremena dok mu nismo pokidali prirubnice

- Zastava 125 PZ, ciganski san, ladja udobna do 00, al blokirali zadnji tockovi u sred voznje na Zrenjaninskom putu kad sam krenuo na pecanje sa drugarima, kad jedan ganci (inace kolega po autu :) zastane pored mene i kaze : Brate, ja cu ti dam cekic i udri u dobose da krene. Mislim ja da me ovaj zeza, kad udarim ja 2-3 puta i auto se pokrene. Reko` ganci imas pivo!!! Cudo od auta!

-Skoda 120LS (1980), motor pozadi, servo, fotelje plisane... Krenem sa caletom da ga registrujemo, kad nas lik vrati jer je auto spolja truo truo. Cale se smorio, sta cemo kako cemo, u radnju po 2 litra Dugine zelene boje i jarac za krecenje i ispred zgrade na parkingu farbanje :). Bivsi komsiluk to i dalje pamti... I onda lerma... Krenemo na more u CG (kakva hrabrost?) i uz neku od onih planincina krene dim otpozadi. Otvorimo poklopac kad ono PUKLA glava motora... Auto voz i nazad za BG...

- Zastava 101 (1987) again... Beli kupljen od komse, sedeo 2 god. ispod lipe, sav od smole. Odem kod drugara limara i udri. Farbanje u Ferrari crvenu, sive ratkapne crni branici. Radio sam 6 meseci gradjevinu da odem u DMB da mu kupim nov nov motor. Ugradim motor odem u vojsku, nisam zakletvu polozio zove me burazer kaze SLUPAO SE! Za tim autom sam plakao...

- Opel Kadett 1.2 (1986) limuzina... e to je vec bio spejs satl za mene. Golubije plava, ugradim muziku plin i disko kuglu na retrovizor :) Ma nisam ga vozio 3 meseca kad eto ti majmun neki sa merc 124, bam otpozadi. raznese mi kadeta, ja prsnem i ugazim ga kao vola, pao sam u depresiju.

- Opel Kadett 1.6 (1990) limuzina, sivi metalik i dalje kod mene. Opet sam prezadovoljan sa njim ima podizace i muziku.

- Fiat Punto 1.2 8v (2002), zelena mamba FULL FULL, zaljubljen sam u taj auto, ne treba mi riba :) preterujem malo ali stvarno :)

P.S. Izvinjavam se za kilometarski post, ali su ovo kola koja su svaka na svoj nacin meni posebno draga. Razumecete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle g. damjanovića bolje ništa da nepišem, ali ipak evo kako je kod mene išlo:

1. ćaletov beli kadet 1.6 d 1983 god. kockica -1997-98 moj prvi auto koji sam vozio i bio sam prilično zadovoljan sa njime sve dok ga ćale nije prodao...

2. mamin crveni YUGO 45 1989 god- veći deo vremena od 98 do 2002, ja sam mu izvadio dušu ali već su počela uobičajena zezanja - motor, korozija naravno više nije bio crven već narandžast itd...

3. MAZDA 323 1982 god 1.3 glx kockica plava metalik, 2002 kad je YUGO došao do kraja sa limarijom i motorom i trebalo u njega uložiti dosta para odlučio sam da ga zamenim sa komšijom za 323 uz moju doplatu,

(koja je bila god. moje tadašnje devojke !!), elem u prvih par godina bio sam oduševljen mazdom (japanac)

ali kad je počelo zezanje krenulo je punom parom limarija, karike, amortizeri ....

otišla je 2007 i to pre svega jer jednostavno više nije bilo lako doći do delova za nju, a kojih je bilo bili su preskupi....

gx1KQT1A.jpg

Pq2HC_QA.jpg

Pq2HDIK9.jpg

4. fiat PUNTO 1.3 multijet 2004 beli ex-van, od septembra 2008 - do kraja ekonomske krize ... :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako od 1999 do 2002 opel kadet suza 1.3 bilo je tu jos dva komada zastave 101 pa jedan fica, skoda 100l 2002 do 2004 golf 2 1.8 a od 2004 FIAT redom / tipo 1,4 crveni, tipo 1,6 beli, tipo sedicivalvole 2.0 16v crveni, tipo 16v zeleni, tipo, 1.4 bordo, 0d 2006 bravo HGT plavi pa opet tipo 1.4 2007 fiat coupe 16v turbo , punto hgt, bravo hgt zeleni :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ K G B

Ej, meni je skoro 6 banke! DaBogda ti bio duplo duži (spisak) u mojim godinama...

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepi spiskovi.Ja sam prvo njako caletovog Ficu dok mu nisam pootkido ventile.Zatim sam kupio 101 1300 cuba sa motorom iz Lance Bete,e to je bila avionika u to vreme,cak mislim da bi opusteno dobio bilo kojeg Brava 1.6.Morao sam da utegnem auto u rollbar jer je pretio da pokida karoseriju.Posle sam vozio neke obicne zastave koje su samo dobro sluzile al nista specijalno nisu davale.Sluzbeno sam saranio Audija 100 koji je bio extra autic da bi posle dobio Reno Safran za kojeg i danas tvrdim da je nesto naj udobnije i najlepse sto sam vozio.Na kraju mi utrapise ganc novi Pezo 607,zao auto,prava Japi limuzina,nema mane,al mi nije bio po ukusu i kraj.Sad se vozikam sa mojim Bravicem 1.2 i zadovoljan sam.Puno muzike za malo para.Nadam se da necu u skorije vreme biti prinudjen da ga menjam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok,Apple i masine za pripremu stampe.Bilo obavezno da se vozi nesto sto ne sramoti firmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre svojih kola vozio sam opel astru i hondu accord (2007. - tada novi modeli) i sluzbeno pezoov kombi cini mi se da se zvao partner.

od kraja 2007. vozim svog stilica.

inace dok sam bio mali imali smo mechku 190D do neke '93, a od '92 pa do kraja devedesetih Mitsubishi Pajero (inace prvi primerak koji je stigao kod nas, izvezen iz salona)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pre fiata FIAT !!!

aV1CNUlr.jpg

ova fotka je iz 1996.god. pa zato i malo slabiji kvalitet snimka

Share this post


Link to post
Share on other sites

jugo 45 jugo55,jugo 55,Golf III,1.8,Bmw 316 e 36,Ford Fiesta 1,3 Z-tec,FIAT BRAVO HGT,Golf V,2.0....

Ako bog da bice i Fiat Cupe 2.0 20V

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Ćaletov novi 101 Mediteran, od ooreme nasloni za glavu, mekani volan, i ugrađeni otvori za kasetofon. Ne znam koja je to edicija bila vozila verovatno nešto za izvoz pa mom roditelju slučajno zapalo.

2. Kupujem krem Audija 80 švajcarska varijanta, retko ko ga ima, japanski karburator, Euro 1 motor sa katalizatorom. Od opreme samo lepa krem tabla. 1,8S oko 70 Ks čini mi se. Nezadovoljan sam ležanjem auta na putu. Zadnji kraj ume da pobegne kada si malo oštriji. Olična limarija, ne baš sjajan motor.

3.Fiat Marea, totalno oduševljenje opremom, udobnosti, motorom, cenom održavanja i svega ostalog. Kupljen od gospđice Marijane iz Torina brrrrr kakva gazdarica huh. Metalik zelena u odličnom stanju mnogo sam sa njom prešao. 105 Ks 1,9 JTD. U izuzetno lepom sećanju mi je ostala.

54433612.jpg

4. Nešto kratko Fiat Stilo teget plavi karavan, 1,9 115 Ks posle Maree delovao mi je nekako tvrdo Nemački maltene kao golf. Heh nemojte odmah vatru na mene da se razumemo Stilo je bolji i noviji auto, samo moj subjektivni osećaj.

5. I posle dugo godina čežnje i čekanja dolazim do Lancie Lybre. Gospođa koja je umerenog malo konzervativnog izgleda voli polako i tiho međutim kada se naljuti i razgoropadi retko ko joj može da stane na crtu. Udobno i prijatno je sa njom živeti tako da spominjanje održavanja ili cene registracije posle samo jedno vožnje padne u vodu. Od opreme tu je skoro sve što jedan serijski auto može da ima.

Nadam se sledećem autu da bude Thesis da probam tog uglađenog gospodina ali videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ufffff nikad prezaljeni moj prvi i dragoceni golf1

smrc sa dubokim branicima (laka mu krckalica bila)

dobro je sluzio slava mu

Edited by peca777

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Zastava 101

2. Zastava 128 skala 55 (koji skok u odnosu na 1. haha)

3. Opel Astra 1.7 diesel intercooler (Isuzu motor)

4. Fiat Stilo 1.9 JTD :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. biciklu pony :)

2. reno 4 (pobednik vremena navozao se 320k km)

3. yugo 45 (nadjen sraf u motoru na prvom servisu, 1generalka na 19k km)

4. lada specijalka 1200 (stalno je nesto crkavalo i na kraju otpao prednji desni tocak)

5. Yugo EFI 1.3i DMB (na 4k km ravnanje glave)

6. Punto mk1 (lepo sam se navozao 70k km)

7. Punto mk2b ( senzor volana) - i dalje ga vozam..

I SAD MI KAZITE DA NE KUPIM NOV AUTO! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekord - Opel Rekord !!! To je bila nerazje...a mašina. Naučio sam voziti na njemu, super je išao, zadnja vuča, ali stizale su ga godine. Umro je na otpadu u Kragujevcu...pre neki dan. :crybaby:

Šalim se, moji roditelji su ga da liza Puntišu.

Inače, Marea je ipak limuzina i tu nema dileme!!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista pre fiata. prvi auto mi je bio fiat 131 2.5 dizel

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. 1999-2002 polski fiat 650 1990 godiste (na tim kolima sam se naucio toliko diy stvari da vam ne mogu opisati)

2. 2002-2003 VW golf 1.3 1986 godiste (limarija netaknuta, motor stalno trosio vodu, bila puknuta glava, dva put me ostavio na putu)

3. 2003-2007 Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1995 godiste (odlican zvuk, performanse slabe, posebno uzbrdo, problemi sa mjenjacem)

4. 2007- ? Lancia Y 1.2 8v fire 1997 godiste (odlican auto za svoju kilometrazu, redovno mjenjam ulje i filtere i vozim)

5. 2008- ? Punto mk2 sporting 16v 2001 godiste (prijatno iznenadjen fiat-om, ne velika potrosnja, dovoljno startan, to je ujedno moj prvi fiat mada sam kontakt sa italijanima imao i ranije)

6. Planovi za buducnost ? panda 100 hp :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam GSP ! :thumbup: shalim se, vozio sam caletovu zastavu 128,dok mi nije eksplodirao lonac od auspuha dok sam se vozio sa ortakom,na koju foru je eksplodirao ne znam,znam samo da cim sam zaustavio kola ortak je zapalio (boji se decko plina )

Verovatno su se klinci igrali pa mi zapusili auspuh,dobra fora :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Hyundai Accent 1.6 - nov 2007, jedva ga prodao zbog selidbe

2. Punto 1.9jtd - polovan 2002, odusevljen, nadam se bravu :lol:

Edited by aluMiroi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...