Jump to content
FAS Goran
jevtic_ognjen

Šta ste vozili pre Fiata?

Recommended Posts

ja prvo vozio porodičnog stojdžu, a prvi auto koji sam kupio da je baš moj je fiat uno 1.1 fire..obožavao sam ga, imao je 300k pređenih bez generalne..onda je počeo malo da lupka oko radilice, a ja sam imao nešto keša pa sam, poučen dobrim iskustvom sa unom, kupio ovog punta, a matorci su istovremeno kupili bravu..a sledeći auto će mi biti stilo 88% :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počev od 87. godine;

FIĆA 66.godište

KEC 80.god.

BMW 320 81.god.

128 88.god.

TRISTAĆ 78.god.

OSMICA SPORT-CUPE 75.god.

RITMO-85 86.god.

TIPO-SEDICEVALVOLI 92.god.

BRAVO 1,4-12V 96.god.

BRAVO 1,6-16V 97.god.

STILO 1,6 02.god.

i sada BRAVO Mjet 1,9 07.god.

Šta ću kad volim italijane!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre fiata sam vozio biciklo i Gsp, a sad samo Gsp za biciklo sam veliki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pre fiata punta ima RENAULTA 11 1.4 pa kupio AUDI 100 2.0(kojeg i danas imam iako nije registrovan,nazalost) i AUDI B4 2.0 94godiste e to je bila prava azdaja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaaa trenutno vozim MOJ 79-i ili 89-i auto,na secam sa vise.od Nemaca sve marke,opel, askona,vektra,astra, wv pasat,mercedes 220d 240d,audi 80 sve modele(od 79-g godista do 90-g godista),bmw,524td,i rekao bih da je bmw jedina alternativa italijanskom autu.A makarone(italijane),onolikooo, fiat od 131,131 1600,131 2000d,131 2500d,132 1800,132 2000,132 2500d,ardjentu 2000,2500d,i 2500td,tipo, croma,i sada marea.alfe, lancije,pa onda u kanadi, krajsler le baron,i mazdu mvp.od sluzbenih,mitsubisi pajero,hjundaji santa fe,wv saran (neopisivo s...e od kola).I prvenac nsu 1200,zatim 1000,1200 tt, 1000tts takmicarski.UF ne mogu vise da ih nabrajam,neki su bili i u vise primeraka istog modela,i bar 70% dizeli. Kako bilo, uvek se vratim italijanima...thumbup.gif

EDIT: zaboravih i sitroenei jednog pezoa 204.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZASTAVA 128 83 god .kod mene presla 250 000 km,a kod prvog vlasnika nemam pojma.jbg,bilo je dobro.nema kompa,podizaca... ako upali vozis :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. avto bio mi je VW Golf III 1.6 nebzinac

Fiat Stilo mi je sada 2. avto i izvrstno mi sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da predstavim bivse i sadasnje autice, kao i vecina ljudi yugo 55 90god 'pozajmljivao' sam ga od caleta dok nisam polozio, onda wv passat b2 1.6 td. mogu reci da je taj auto ne unistiv, prevukao je od igle do lokomotive i dalje se vozi, eh da taj zna govoriti :) zatim golf 2 1.6d sta reci o tom autu a da vec nije receno.. wv transporter t4 96' 1.9td prodat sa 500 000 bez otvaranja motora sem servisa, nakon njega kupili smo u to vreme nov wv t5 07 1.9tdi jos je kod nas. i sad fiat stilo jtd 03 u planu je neka 156ica jtd. I samo traktorcici(dizeli) :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugo 55 1989.

Seat Altea 1.9 TDI 2006. (službeni)

Opel Corsa 1.4 1997.

Alfa Romeo 147 1.6 TS 2001.

Fiat Stilo 1.9 JTD 2003.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svojih 5 godina vozackog iskustva imao sam:

  • 1984 Opel Kadett 1.6d (tesko da postoji bolji prvi auto, i ako imas zelju da jurcas dok postigne opasnu brzinu vec si stigao gde si krenuo)
  • 1989 Zastava 101 1.3 (posle kadeta ovo dodje kao formula)
  • 1994 Suzuki Swift 1.0 (njega sam vozio cela 2 meseca)
  • 1998 Fiat Bravo 1.8 gt
    a cesto sednem u caletov ultra stedljivi
  • 1999 Ford Fokus 1.8 tddi

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Capriolo Cobra (2007. iste godine kupljen, a ukraden 2009. ruke im se osušile :( )

- Polar Matrix (2009. još uvek ga rado vozim u rekreativne svrhe i po gradu)

- Fiat Punto 1.2 8v (2003.god. kupljen 2011. Moj prvi auto :) )

P.S. Pre toga porodični Mercedes 190D 2.5 (1987), a kasnije Yugo 55 (1989)

P.P.S. Nikad nisi veliki za bicikl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Yugo 55

- Golf II 1.8 GTI

- Opel kadet GSI 2.0 16V

- Renault 5 1.4 GT turbo

- Daewoo racer 1.5

- Peugeot 206 1.1

- FIAT STILO 1.9 JTD :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastava 101 comfort 1981god

Fićin kombi (ne znam mu oznaku) sas 8 sedista 1987god :shock:

VW LT28 2.5TDI 2000 god teretni

Opel Corsa A 1.3i 1988god rađena za Špansko tržište ima rep kao kadet limuzina

i sadenak Fiat Marija TD100 1997 god karafan :unworthy::w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz ko zna koliko vozila sto porodicnih sto sluzbenih, jedno je ostalo dobro upamceno ...

Opel Ascona 87., 2.000 GT (fabricki, probna serija, motori kasnije isli u Kalibru).

NEUNISTIVA MASINERIJA uz maksimalno izivljavanje ( 136 KS ) novopecenog vozaca i moguc svaki dogovor sa milicajcem za 10 DM!%29.gif

Srecnog li vremena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ford eskort, 1.6, 71kw

Audi 80, 1.8 55kw

Audi 100, 2.3 100kw (definitivno najmoćnije auto)

Fiat punto 1.2, 44kw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene skromno.

VW Golf II 1.3 Rabbit, zelene boje, udaran pa ispravljan ali inače perfektan :D

Fiat Bravo 1.6, sive boje, sa svim manama i vrlinama :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Golf mk1 1.1, prvi momacki auto

Toyota celica `83

Peugeot 306 1.9 td

Fiat Brava 1.2 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

UFFF ja sam se bas namenjao ali ajde:

- Fiat TIPO (Moj prvi auto) 2.0 16v Turbo Provocatione ( ne znam sta bi mojima da mi kupe ovo,ali loodilo auto) 1991 godiste

- Golf II 1.6 Dizel 1990 godiste (ovo sam nasledio od caleta inace prvi je vlasnik, posto su zbog nedostatka para prodali tipo)

- Golf III 1.6 Benzin 1993 godiste

- Yugo 55 ( e ovo je zanimljiv auto bio, kupljen od bake preko oglasa slucajno sa predjenih pravih 9.000 km godiste 1989. Auto je bio loodilo nov novcijat! nema ko me nije pitao za njega!!! IMAO sam cak i original gume 1989 :) )

-VW Passat 1.8 Automatik Karavan 1995 ( sa njim sam se isprevrtao, prosao lik kroz crveno na tosinom sa bezanije i pravo u mene) AUTO JE TENK , spasio mi zivot!!!!

- Daewoo Nexia 1995 godiste cini mi se.....moj prvi auto sa klimom :)

- Astra G karavan 1.7 DTI ISUZU MOTOR 2002 godiste

-Astra H 1.6 Karavan 2008 godiste

- Astra H 1.6 benz 2005 godiste

-Astra J 1.6 benz 2010 godiste ( uzet preko oglasa jakooooo jeftino i ubrzo prodat) KRS OD AUTA!!!!!!

------------------

Trenutno vozim :

Fiat Croma Nuova 2007 godiste 1.9 Mjet 8V Totalni full sve sto ima kod fiata ovaj auto ima.....sem navigacije :)

Kao otac dvoje dece mogu da kazem da me je ovaj auto ODUSEVIO!!!! Mesta ima koliko hoces,auto vuce ko lud, ima super cool stvarcice koje mnogo znace kao npr zavesice koje se izvlace iz vrata, klinci mogu pozadi bukvalno da se izvale, preglednost je ok (visok polozaj sedenja), Potrosnja na otovrenom.....jedino sto mi se bas i ne svidja mnogo je zanosenje pri naglom menjanju traka...auto se zaljulja kao blesav....ali sve u svemu CROMA ME JE XTRA POZITIVNO ODUSEVILA!!!!!

POZDRAV SVIMAAAA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ''svez'' vozac ali imam dosta predjenih km jer sam radio 3 godine kao terenski komercijalista i presao mnogo km. Prvi auto na kome sam u stvari i poceo zivot na tockovima je u bio Fiat Cinquecento iz1994god. od 700ccm sa 2 klipa.. Sa njim sam obisao celu celcatu Srbiju, onako prdeci okolo kao Peglica, jer je to u stvari motor sa Fiata 126BIS(poslednji model peglice). Imao je neki ludi karb i zato sam samo ja mogao da ga vozim. Kad god prodje neki pored mene setim se lepih dana koje sam proveo u njemu. Posto je bio u firminom vlasnistvu imao sam privilegiju da ga odrzavam u tip-top stanju kod majstor Pere u Pozarevcu. Poslednje sto znam o njemu je da raznosi picu po Pozarevcu i okolini. Potom sam presao na ozbiljnija kola koja sam u firmi vozio:

Opel Combo 13CDTI

Opel Astra17TD

Mitshubishi L200

Renault Kangoo II1.9 4x4

Prvi auto koji sam licno posedovao je bio VW Polo Fox 1.0l iz 1984god. Vozio sam ga 8meseci i za to vreme presao oko 15000 km i nikakvih problema nisam imao. Cale ga posle prodao za 500eur da izvuce svoj deo para.

Do danas sam vozio mnogo razlicitih automobila, ali nijedan nije bio u mom vlasnistvu dok nisam kupio Punta.Ajd da nabrojim te tudje:

Fiat Seicento (pravo jedno poslusno magarence), Peugeot 307 SW 2.0hdi(extra udoban), Toyota Yaris 1.6(kraljica malih automobila),Alfa 166 2.5 24V(najlepsi osecaj voznje),Renault espace III 2.0T (confort par excellence), Nissan Cabstar 2.4D(radni konj) i jos mnogo epizoda sa raznim autima: Opel Corsa A 1.3, Subaru Justy 4x4, Renault Kangoo I 4x4 1.6, Mercedes E classe(buljavko), Fiat Doblo, Zastava 750 sa motorom od 1000ccm, Hyundai Galopper 2.4TD....

Sada cekam da nastavim vozacku karijeru a Punticem sa kojim presao oko 1600km i za sada nemam primedbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre fiata /fiat.

Neko je gore spomenuo audi 2.3b e ,pa 2.6b i jos u s2(b4) modelu,to treba da vozis,kao f16. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuu, to mora da ide kao sandjama!Ja sam bio odusevljen kad sam 2km provezao komsinicin audi a3 1.8!!! Ako bih i presao na nemce, to bi definitivno bila neka a trojka. E, sad ce da me grde sto hulim na fiat-lancia forumu. :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam vrlo,vrlo,vrlo lose iskustvo sa A4 1.8T (2003),vozio sam ga oko pola godine,kao sluzbeni auto i jedva ga se otarasio. Jedan motor se raspao(bulvalno),kupljen drugi nov,ubacen i zaveden u saobracajnoj. Posle 60h. kilometara,milion problema sa tim novim motorom,razvlacenje po raznim majstorima....trokiranje,enormna potrosnja ulja...na kraju sam ga menjao za drugi sluzbeni a audi je ostavljen u magacinu. Veliko razocarenje i u Audi i u taj motor od 150 konja

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...