Jump to content
FAS Goran
Guest 1264

Lancia Beta Coupe 1300 78' god.

Recommended Posts

Guest 1264

Pozdrav.Dosao sam u posed jednog zanimljivog vozila i sad sam zaokruzio Italijane:

1.Alfa Romeo GT Bertone 1600 67'

2 fiat 850 Sport Coupe 903 69'

3.Lancia Beta Coupe 1300 78' god.

Uskoro stizu i slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bas sam sinoc gledao Top Gear u kom Dzeremi vozi ovu Betu Coupe kroz Namibiju. Crkavala je bezbroj puta, ali je ipak stigla na cilj :D

Inace, lep autic za svoje vreme... i jos lepsa kolekcija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi li resio problem sa pritiskom ulja?

edit/update:

resio je problem, bice da se sinteticko ulje i stari motor ne vole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da... taj 850 sc se preselio kod mene.

za utehu evo slicica lancie

aV18aDvA.jpg

Pq1cjnYS.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep auto ova Beta. Cini se da je u solidnom stanju. Kakvi su ti planovi sa njom i da li moze da se pogleda uzivo? Da li znas da li postoji jos neka u Srbiji? Kako stoje stvari sa delovima?

Svaka cast, zaista divni automobili, ali Lancia posebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ na to ce morati da ti odgovori ponosni vlasnik, ja sam samo ubacio slike.

p.s. koliko ja znam ima jedna ista takva u nisu i bila je jedna u bgd, mada mislim da je zavrsila na otpadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno verujem da je vlasnik veoma ponosan. :)

Ovo je inace auto koji je unistio reputaciju Lancie zbog afere sa ruskim celikom, tako da bih bas voleo da ga vidim uzivo, tj. da vidim kako se drzi. Bete su bile mnogo kvalitetnije od Ritma ili Alfasuda, tako da ih je vise i prezivelo.

Saznao sam da se taj primerak iz Nisa relativno skoro pojavljivao u oglasima za nekih 3-4000 evra, a presao je nesto mizerno malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ na ovoj beti je radjena limarija, i to kvalitetno i ofarbana je. izbliza izgleda sasvim ok, nema korozije nigde, priprema i farbanje su po meni za 4. ili 4-

vadi je metalik boja

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto prilike za clanove kluba i foruma da se dokopaju sasvim pristojnog primerka retke lancie. motor je stvarno uradjen full, zajedno smo jurili neke delove i znam da se tu nije stedelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

najzad sam uspeo da uhvatim priliku da popricam sa drugarom, ponosnim vlasnikom lancie. auto je definitivno na prodaju, mada ne po svaku cenu. kao sto kaze u oglasu cena nije fiksna ali ga nece dati u bescenje. lova treba da se preusmeri na sredjivanje jedne alfe gt junior tako da ko je u mogucnosti da sebi priusti jedan redak i lep auto u sasvim finom stanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nista od prodaje lancie za sada. vozi se i tako ce do daljnjeg i ostati. bila je do cg i nazad bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju, čuvaj taj auto - grdne pare možeš da dobiješ za nju - ako je dobro središ. Neprocenjivo - i to baš taj "nesrećni period" kada su Englezi uz pomoć Nemaca namestili takvu nameštaljku na tržištu, od koje se do dana danšnjeg nisu oporavili. (to su inače negalvanizovani ruski limovi, pa bi bilo dobro da ih koliko god možeš snimiš, i zaštitiš kako znaš i umeš). Dobro sredjen primerak ovakvog vozila ide na tržištu mnoooogo skuplje od love za koju ćeš da je otkupiš i da je središ kako treba! Vidi kako je Šapčanin sredio topolina, pa tim putem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolega,

Vidim da si ljubitelj starina pa me zanima jel nemaš možda viška metalne branike za tu Alfu

ja imam Alfetu iz 77 pa mi oni fale da vratim auto u izvorno fabričko stanje(umjesto ovih plastičnih na njemu)

79010271.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto na slici je gtv koliko ja znam?

nemam delova za alfe ali ako naletim negde seticu se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Pa jeste gtv-Alfa Romeo Alfeta GTV 2.0 125 ks, 77 godište(nosi limene branike) :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prelep auto ova Beta. Cini se da je u solidnom stanju. Kakvi su ti planovi sa njom i da li moze da se pogleda uzivo? Da li znas da li postoji jos neka u Srbiji? Kako stoje stvari sa delovima?

Svaka cast, zaista divni automobili, ali Lancia posebno.

Ima,ima,

U Kruševcu dugo vremena stajala na felnama jedna Beta volumex-poslje je kupio Buca(iz Kš)i sad je sređuje i to bogami dobro(bio brži od mene,a i ima garažu i automehaničar je pa mu nije problem-ima još Maserati Merak i Ford Mustang iz 67 i još neke lude zvjerčice u dvorištu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto se nisam javljao ovoliko dugo,obecavam da se to nece ponoviti!Hvala Djapetu sto je dao informacije u moje ime!

Lanciu Betu vozim vec godinu dana i to mi je jedini auto,sto znaci da je vozim skoro svaki dan i upoznao sam je odlicno!Na prvom mestu bih pohvalio lezanje ,pogotovo u krivinama,jako dobro se ponasa.i upravljanje je izuzetno precizno!Posto sam pre nje vozio alfu 156 3 godine,koja ima odlicno lezanje i perfektno upravljanje,moj zakljucak je da Lancia ima jako slicne osobine Alfe 156 kada su u pitanju upravljivost i lezanje!

Trap joj je odlican,i napredi nazad ima balans stanglu a vesanje nazad joj je konstrukcijski jako slicno Alfi 156 sto je za pohvalu jer je razlika u prizvodnji 2o-tak godina!Koci odlicno,sto i nije cudno ,obzirom da ima diskove i napred i nazad.

Motor koji imam je najslabiji ,od svih motora koji su se ugradjivali u Bete ali je lepo vuce na visokim obrtajima pogotovo kad se otvori drugo grlo.Isao sam njome u Banja Luku,i,Tuzlu i u Budvu i nije bilo nikakvih problema.Ako neko zeli da udje u oldimerske vode Beta je dosta zahvalna u slucaju da se nadje limarijski pristojan primerak jer su mehanicki delovi dosta pristupacni za nabavku!

Siki da li mozes da nadjes kontakt osobe koja ima Beto volumex voleo bih da stupim u kontakt sa njim!Sto se tice branika ja imam jos jedan par ali za lanciu Betu a ne znam da li ti odgovaraju za Alfu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste of, ali moram, ta alfa mi je omiljena ikad:

u kakvom je stanju? Kompletna? Da li bi je prodavao?

Duboki naklon za betu, cesto sam je zagledao u NS, u Radnickoj, pre par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...