Jump to content
FAS Goran
mikisxy

JTD / MJet - čišćenje interkulera

Recommended Posts

Usisnu granu nisi skidao?  Da li jtd ima leptire na krajevima usisne grane ili ima samo onaj jedan na pocetku kod egr-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skidao usisnu granu, a kod mene je JTD 8v i ima samo jedan leptir i to na ulazu u usisnu granu gde dolazi izlaz sa egr-a. To je onaj deo gde na vecini JTD-a kvasi, sada sam sve to ocistio pa cu da vidim da li ce i za koliko opet tu da se pojavi ulje ili sta je vec.

Poslato sa tapatalk 2 NOKIA 6934

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK, kako mislis da MJT ima leptire na krajevima grane?

Moj je 8V i leptir na usisu spolja izgleda potpuno isto kao na JTD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi sa četri ventila po cilindru imaju u usisu male letpire (za svaki cilindar po jedan), koji znaju da prave probleme. Čak ima i set za reparaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skineš i sa nekim sredstvom koje skida masnoću ili naftom pereš iznutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ociscen interkuler, auto je prodisao. Tri puta smo sipali benzin unutra, a napolje izlazila crna gadna tekucina. Mozda sutra ufotkam pa posaljem da vidite gadost. Milislim da sam dobio jos malcice snage, auto zdere asfalt. 
Najlakse je da se opusti branik sa vozaceve strane, ona 4 srafa gore na haubi i dole 2 srafa koji se vide kad se skine podkrilo. Za jedan od tih srafova se mora lupiti "kontra" gore, mislim da je velicina 8. 
Kad se spusti branik interkuler je na izvolte, ima 2 srafa na nosacu. Ako imate originalne selne kao sto sam ja imao moracete da imate rezervne jer se ove moraju pokidati. 

Ja sam u isto vreme oprao interkuler, stavio sakupljac uljnih isparenja i stavio originalni polovan suspleh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da updejtujem sa fotkama. Nadam se da se vidi, sa fonom sam slikao...

nafta.jpg

IMG_20160327_143046.jpg

 

Jos jedna dobra stvar, auto je smanjio dim na auspuhu! Mislio sam da je do zapusenog EGR-a ali je ipak ovo uradilo posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle sigurno 6 godina sam i ja opet resio da ocistim interkuler jer kad sam menjao podkrilo imao sam sta i da vidim i to me je nateralo da ga ocistim.Sledece kad budem na GO cu opet egr otvarati i usis oko leptira.Nije za ovu temu ali da pitam kako je i sta najlakse da namestim onaj sraf blize faru sto se isto odvrce da bi se spustio blatobran.Morao sam nekako da ga presecem jer je bas zapekao.

 

C911D6E3-2551-4368-8269-87C8ED9E6046.jpeg 77BA4BEC-2512-46A6-AB24-871A87E75C95.jpeg 6D43CE64-61EC-4177-B7AD-B1685F0D6ED0.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ti pusta masnocu pa se ovoliko zamasti ?

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...