Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

ili sporting kako na kom trzistu, kad sam kupovao ovaj auto cale mi je reko "de ces tolko konja na mali auto" ali fiat je poznat bas po tome zbog cega sam i kupio ovaj, da od malih kola naprave gracke trkalice :)

panda je kupljena u delti u januaru i do sada presla oko 14000km, ovo je najaci model od 100 konja sa sest brzina, discovima na sva setri....

ima i SPORT mod gde se volan ukruti za ne znam kolko % i bolje prima gas 30% do 3000obrtaja....stvarno se oseca..

za mali auto zamerki nema osim na TVRDOCU al to je i normalno posto sam fabricki profil dobio 195/45 R15, mada sad kad je na ZIMSKIM gumama mnogo je bolje

malo tehnicke karakteristike i slika(trenutno na zimskim gumama i celicnim felnama, zadnja slika je od letos na orginal alu)...

ENGINE

Type:

- Transverse 4 cyl. inline, 16v DOHC (belt)

Bore x stroke (mm):

- 72 x 84

Displacement (cc):

- 1368

Compression ratio:

- 11:1

Power max (Hp):

- 100 (73,5 kW) @ 6000 rpm

Torque max (Nm):

- 131 (97lb-ft) @ 4250 rpm

TRANSMISSION

- Front-wheel drive six-gear manual

STEERING

- Dual-Drive Electronic

- Turning circle 10,4m

SUSPENSION

Front: Independant McPherson with ARB

Rear: Torsion beam

KERB WEIGHT

- 975kg

BRAKES

- Front: Ventilated discs 257?—22

- Rear: Discs 240?—11

TYRES

- 195/45 R15

Good year eagle f1

PERFORMANCE

- Maximum speed (km/h): 185

- Acceleration (sec) 0 - 100: 9.5

gx1Em7vA.jpg PqEb2m9.jpg PqEbjP9.jpg

aVH2yd0.jpg PqEbNKS.jpg PqEbSK9.jpg

aVH2Sa9.jpg PqEc4cS.jpg PqEc9c9.jpg

aVH3dCr.jpg PqEct9i.jpg gx1EmNV0.jpg

aVH3K2i.jpg aVH3Z09.jpg PqEcX50.jpg PqEd63A.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...uh, sa ovom Pandom obavezno što pre na Okupljanje...čim budeš imao vremena... :cool:

Odlična je...odlične su slike.

Ti si fotografisao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh kako mi se svidja autić! Stvarno je extra, pravi mali gradski zvrk, mogu samo da zamislim kako ide... mada moram priznati da mi je čudno to što je teži od Punta. Opcija sport mi se posebno sviđa... :evil: Viđam istu takvu Pandu preko puta sajma kod onih solitera. Najbolja stvar u celoj priči je to što je auto kupljen nov i što si ti prvi vlasnik... to je keva! u zdravlje da te služi, a služiće te pa svrati na okupljanje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim ove aute kojima se "bolidi na semaforima" smeju, a posle zinu kad ih ostavis ;)

Inace, stvarno dobre fotke, da ne kazem "iskusne" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala svima, auto vidjas kod sajma zato sto tamo radim pa cesto dolazim kolima, a za skup ne znam posto mi je takav posao a imam ih dva pa radim i sub i ned, bas malo vremena :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta Panda od 100 konja je apsolutno ludilo. Od svih Fiat/Alfa/Lancia vozila u kojima sam imao prilike da sedim i vozim Panda je ostavila jedan od najboljih utisaka. Izgled, ubrzanje, osecaj, ne mogu se recima opisati. Mali auto a opet zverina nevidjena.

Prosirujem galeriju slika sa ovom crvenom lepoticom:

aVIjzfJ.jpgPqFrxZ0.jpgPqFrRW9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pandica ti je bas mraK , ima je i moj cale ali 1.1 motor i stvarno je auto za grad ko stvoren nebi dzabe bila najprodavanija :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh....posle dugih zimskih meseci danas sam konacno zamenio gume na pandi, vracene su letnje sa felnama, centriranje tockova, trapa... Drugi auto po osecaju pri voznji, do sada nikad nisam menjao letnje/zimske pa mi je malo cudno da se naviknem na tvrdje gume ali zato nema klizanja na suvom sa letnjim nikako, bolja stabilnost mnooooogo....

Edited by jevtic_ognjen

Share this post


Link to post
Share on other sites

...najavljuju lepo i sunčano vreme ovih dana, pa ako imaš vremena...još slika ne bi škodilo... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autić ti je perverzija,dja mi se puno.Obavezno čim ti se ukaže prilika da dodješ do Intera navrni. :thumbsup: Slike su ti extra. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za auto, mogu da zamislim kako to ideeeee. :D Ustvari ne mogu, to ipak mora da se dozivi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
za ovaj auto mi je vise nekako 1.8 16v,nekako mi malo to 1.4 16v

Još kad bi mogao da stane taj motor u pandu, možda umesto zadnjih sedišta. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam citao sam u nekom tekstu na netu da su hteli od pande da naprave mali sportski siguran auto. Stvarno lepo ide i dobro ubrzava do 140km/h bas brzo a onda pri toj brzini 100/120 nije bas stabilna (ne odnosi se na autoput), mislis da mozes da uletis brzo u krivinu ne oseca se toliko brzina a onda kliza, za jaci motor trebala bi detaljna prerada oslanjanja...setite se peugeota 205 gti 1.9 bomba ali vrlo opasna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...