Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - kočnice

Recommended Posts

Ne uspijevam naći nigdje da je već pisano o tome..vozim jučer i osjetim enki miris u autu kao paljevina, da nešto gori..izletim vani i vidim da se puši/dimi iz zadnje lijeve gume..mislim iz kočnica...prije par mjeseci sam mijenjao disk pločice ali nisam diskove..mada su poprilično slabi al et...

Ev danas npr se ne puši ali kad se sagnem kod gume osjeti se taj miris kao da gori nešto....kontam možda se pločica ne odvaja skroz, ali ne osjetim da mi smeta, tj da me koči...ideje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne krevaj rucna, desava se da zaglavi sajla i da ne vraca.

Imao sam slicen problem sa Stilom, misleo da je sapa ali resio problem tako sta isekao salju od rucnu privremeno dok nisam kupio novu.

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbt mijenjao sam i te sajle za ručnu unazad godinu dana, na zimu nekad...jer je znala da zaglavi...jednom je nisam mogao spustiti, sreća lik mi jedan pomogao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da nadzes polovna u Sapcu :) Ovaj savet meni majstor dao.

 

I ja mislio da je klesta, ali sreka prosao samo so promena sajlu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, burazer menjao zadnje diskove i plocice na stilu, prica mi 2 dana kako je kocnica meka i hvata tek ispod polovine, malo pre sam vozio auto i bas je nezgodno, jel ima neko resenje?

Vozio sam pre zamene i bilo je sve normalno, sad nije ...

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Možda dok nalegnu zadnje ili jednostavno ima vazduh u sistemu.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vas je izasla zamena zadnjih diskova i plocica i sa kojim delovima ? Meni je danas Toma u Resniku rekao oko 8000 sa njegovim delovima (valjda 2x2000 diskovi,3000 plocice i 1000 ruke), jel to ok ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ok je, samo zavisi kakvi su diskovi, komsija imao neke i uzeo ih brat za male pare, plocice bosch ako se ne varam 2700 i za ruke, malo okvasili grlo :)

@stefankmn, danas je malo bolje nego juce, bice valjda normalno pre nego se uvali u neki gepek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis da ti odgovorimo da li je cena OK, kad ne znas sta ti se stavlja :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nije toliko bitan redosled, motor ne mora da radi samo kod kocnica sa abs-om ume da zeza ponekad, pa se dijagnostikom aktivira pumpa da pogura ulje.

Kako ti se "pojavio" vazduh? Sta ti se desava ? Postoji tu jos dosta stvari koje imaju slicne simptome. Pisi, mozda postoji nesto drugo...

 

Zaima me ovo odzracivanje sa dijagnostikom. Pre aktiviranja pumpe da li skinuti sisicu skroz ili je malo odviti? Da li postoji mogucnost da pumpa istera svo ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tehnickom mi rekose da zadnji desni slabije koci,ali je u granicama tolerancije.I rece mi covek da nije do plocica jer bi onda i levi losije kocio,on misli da je neki klip ili vazduh u sistemu.Da li je neko imao slican problem i sta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam prednje plocice na Stilu 1.6, povezao kablic senzora potrosenosti plocica koji je bio pokidan na starim plocicama i od tada mi stalno ispisuje gresku potrosenosti plocica na boardu.

Mozda je namerno pokidan kablic na starim plocicama?U toku voznje ispisuje gresku i gasi nema pravila.

Danas sam zamenio i kocionu tecnost jer je debil od proslog vlasnika nasuo nesto nalik na zejtin a ja jos veci debil nisam proverio.

E sad nastaje igranka,kad smo drukali kocnicu na ugasen auto papucica je imala hod 1-2 cm i bila tvrda ko kamen,proterali tako litar tecnosti,papucica tvrda ko kamen,upalili auto i pedala mnogo meksa cak hvata oko polovine,kopa u mestu.

Kada drukam pedalu na upaljen auto cuje se neki huk vazduha kod pedale kao da gazim neki meh,znaci kad stisnem pedalu kao da pumpa vazduh.

Kad pustim pedalu vraca se normalno besumno.

Do sad nikad nisam drukao kocnicu kad radi auto pa ne znam dal' tako treba.

Ali kocnica ,dok radi auto,ne reaguje na druk nego uvek hvata na istom mestu oko polovine.

Dal' tako treba ili da trazim problem,najvise me brine taj zvuk pumpanja vazduha nesto kao ftftft.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj zvuk imam i ja. Kad motor radi maltene se i ne čuje. Čujem ga samo kad ugasim auto pa nadrukam kočnicu par puta dok ne otvrdne.

Ako normalno koči, ako ne propada papucica, ne vidim zašto bi nešto čačkao oko toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam prednje plocice na Stilu 1.6, povezao kablic senzora potrosenosti plocica koji je bio pokidan na starim plocicama i od tada mi stalno ispisuje gresku potrosenosti plocica na boardu.

Mozda je namerno pokidan kablic na starim plocicama?U toku voznje ispisuje gresku i gasi nema pravila.

Meni se takodje na starim plocicama desavalo da iz cista mira upali gresku za istrosenost plocica pa ugasi, isto je kabal bio pokidan i to do plocice i svaki put u voznji kad oko sebe dodirne metal pretpostavljam zapisti gresku. Samo sam ga isek'o blize dzeku i nisam vise imao problem. Skoro sam stavio nove plocice i udzekao nov kabal za sad je ok nema da pali gresku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro koci ,pedala uvek hvata na istoj visini,izvukao sam dzek od senzora i ostavio tako jer me nervira sto stalno pisti,a i do sad sam ga tako vozio.

A onaj cudan zvuk kod pumpanja kocnice ne bih ni primetio da nisam ucestvovao u "drukanju" kod zamene ulja.

Tako da nista ne diram dok koci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jesen promenjene plocice (Tako mi je prodavac rekao, sto i jesu promenjene)

Nervira me dok kocim skripe e sad ne znam da li je do plocica ili je neki drugi problem...

Ako je do plocica, sta mi savetujete da stavim (Koja marka i koja je cena)?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...