Jump to content
FAS Goran
etibor

Fiat Stilo - kočnice

Recommended Posts

Zdravo,

Prilikom kocenja u rikverc mi se javlja veoma glasan i iritantan zvuk. Tesko ga je opisati ali kao da metalna cev odzvanja prilikom secenja/trenja.

Diskovi i plocice su vizuelno ok.

Ova buka se javlja samo kada idem u rikverc i zakocim. Ne javlja se stalno, recimo jednom u 10 kocenja.

Sta moze biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iscitao sam ovo,manje vise,od pocetka do kraja,skoro svaki post,ali svejedno da pitam...

Stilo 1.6 16v 2001.g...Koci korektno u svakoj situaciji,bilo normalno,bilo malo zesce,ali pisti,ubija,pogotovu kod blazeg gazenja pedale.Sad sam iz servisa,ispratili me sa pricom da je nesto bilo upalo i to je to.I nije pistao neka 3km,onda ponovo po starom...

Vec sam imao taj problem i bio privremeno resen onim setom za popravku,neke gumice su u pitanju,ali to nije bilo dugog veka...Pitao sam da li treba da menjam plocice ili diskove ili oboje,kazu ne treba...

Nisam pametan sta da radim.Tip koji drzi servis nije tamo neki nazovi majstor ili slicno,ali problem je i dalje tu.I uopste mi nije prijatno sto imam potpunu paznju prolaznika cim pipnem kocnicu...

Znam da na stilu problem ume da bude ta zadnja leva celjust,znam da ume da pisti zbog nekvalitetnih plocica i diskova...ali,sta sad?Da menjam sve ili...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne vredi menjati,meni pistalo ja zamenuo plocice napred brembo a pozadi delphi i opet piste samo ne setim se da primetim dal zadnje ili prednje piste,bas tako kao sto ti kazes piste jedino ako samo malo pipnes kocnicu

Edited by nemanjas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako to radiš , razradi klipove na svim kočionim klještima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oturpijajte (oborite) ivice feroda. Trebalo bi da pomogne.

ma oturpijacu ja njih kad ga budem sa 200kmh nabo na kocnicu  :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad doso od majstora,diskovi i plocice zamenjeni na sva 4 tocka,stavljeni delfijevi proizvodi...videcemo kako ce da se pokazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam povremeno pištanje rešio zamenom pločica, nisam ih menjao samo zbog toga već prvenstveno zato što su dotrajale odradile svoje ali uglavnom pištanje prestalo nakon stavljanja novih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su zadnje skripale nakon zamene, ali ne kada kocim već kada ne kočim :D idem recimo polako i one se čuju, popnem kočnicu i prestane. Obrusene malo po krajevima i to je rešeno. Onda sam zamenio prednje, stavio iste kao nazad i prvih 200tinak km nije bilo nikakvih zvukova. A onda baš negde od kad su počele ove vrućine počeše i one da se čuju. Kad nagazim na kočnicu čuju se možda na sekundu i onda prestanu dok dalje kočim.

A primećujem baš i u gradu od kad su počele vrućine, recimo od 10 auta, kod 7 se čuje skripa prilikom kočenja. Konkretno i drugu na Mondeu koji je pločice menjao pre mesec dana i uzeo neke skuplje, a i još jednom drugu na Puntu.

Ebem li ga zbog čega. Za sada ih neka, a na sledećoj zameni ću taman i diskove da menjam, nisu baš u idealnom stanju.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz iskustva, na Stilu dok sam ga vozao uzeo sam neke jeftinije plocice i diskove imao sam te probleme, ma koliko bio nezan sa kocnicama u prvih par stotina kilometra (trudio se da ne spalim plocice naglim kocenjem). Sad na Bravisu stavio ATE diskove i plocice i nikakvih problema ovog tipa.

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

Na putu ka moru primetim sledeci problem sa kocnicama.

Kada vozim duze pri vecim brzinama nakon kocenja pocinje auto da trese , a kada treba da skoro stanem cuje se brujanje sa leve strane ( mislim da je prednji levi tocak u pitanju). Zatim kada nastavim da vozim, ali pri manjim vrzinama nema tih problema. Kao da se uvek desava kada vozim duze vreme brze od 90.

Nije mi jasno sta se desava o uasto pocinje da bruji, odnosno kao da struze nesto u levom tocku.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem i zamenom diskova i plocica je nestalo. Moguce da su bili krivi diskovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovo mi je hitno

Verovatno negde ima ali nisam mogao da nadjem

Potrebna mi je informacija kolika je dubina prsdnjih diskova i zadnjih na Stilu 1.9 jtd 115 ks karavan iz 2004.

Dubina dela od povrsine naleganja na glavcinu pa do njegovog kraja a ne ukupna dubina diska.

Od coveka iz Indjije sam uzeo mnogo dobre diskove polovne ali ne mogu da ih namontiram jer su plitki na delu koji naleze na glavcinu ta dubina je na tim diskovima oko 26-27 mm a moji sadasnji su 33-34 mm .Da li postoje dva razlicita tipa diskova i glavcina? Nadam se da sam bio jasan u opisu

Treba mi informacija do 9 sati posto imam ponudu za neke nove po ceni od 6000 din+ ugradnja 10 € kod majstora koji radi fijate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da odgovorim sebi

Definitivno postoje dve vrste prednjih diskova na Stilu plići  i dublji deo koji naleže na glavčinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi treba mi manja pomoc ili savet. Rec je o Fiat Stilu 1.9 JTD.  Zamenio sam zadnje kocenice Febi, pakne Bosch i kociona kljesta A.B.S.. Sve zamenjeno novo. Leva kocenica sa greje,  posle duze voznje ne mogu da je pipnem, a pisti nenormalno. Posle 15km voznje pocne da pisti nenormalno kao da je kriv disk je cvili cik, cik cik kad stisnem kocenicu prestane da skripi. Pobao sa ciscenjem nista, ismirglao pakne opet nista i dalje skripi. Jednom sam isao na put od 60km pistale su skoro celo vreme i onda prestalo valjda se zagrejao disk, malo rasirio pa je jace grebao o plocice pa nije skripio ali je disk opet bio vruc. U pocetku sajla rucne nije hvatala nista, povukao rucnu a nizbrdo auto je normalno krenuo dole, malo je dotegao. Vec u pocetku je poecla kocenica da skripucka ali sto dalje to je intenzivnije skripanje, reko malo dok ne slegne al prosli smo vec skoro 2000km i skripi.  Dali treba da zamenim polocice da nisu mozda tvrde na disk? Desna kocenica je OK ne greje, ne skripi. I cemu sluzi onaj petougaoni sraf na kocionim kljestima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga u pocetku nije pistao, tek kasnije krenuo, kad je picinjao sa pistanjem ona je lepo poceo da pisti bez prekidanja tek kasnije krenuo sa prekidanjem. Nikad se nije ugrejao da je smrdelo. Skidao sam kljesta kad sam smirglovao plocice bez problema sam ih skinuo jos su imali malo lufta. Jedino kad zakacim sajlu rucne onda ide malo teze. Ali i dalje ima minimalnog lufta. Ali sam primetio kada sam stavljao pakne pa kad sam ih nabacio i sa rukom stisnuo bez kljesta kao da  se nisu otpustile od diska, neko vreme je islo dosta tesko. Kad sam okrenuo disk na drugu stranu onda su popustile pakne i islo sve laganije. Jel znate neko kako da malo popustim sajlu rucne ali samo levu stranu? Ili moraju obe zajedno? I cmu sluzi onaj saraf petougaoni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, 

Imam problem...mijenjao sam disk plocice, stavio nove prije nekih samo 1000 km, kad danas skontam da je na desnom tocku potrosena cijela plocica i cak mi je malo ostetila i disk. Dok na lijevom je sve ok, plocica nova. Naravno zamjene su obje istovremeno. Tocak nije blokirao nikad, osjetio bih i u voznji. Da li je moguce da je neki fals od plocice me potrefio? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...