Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 2527

Stilo - iskočio airbag

Recommended Posts

Guest 2527

Pozdrav svima,napravili ja i drug malo sletanje pa se otvorio AIRBAG na instrument tabli....

Koliko kosta nova a koliko polovna tabla za Stila naravno sa AIRBEG-om gde se moze naci i sta se radi sa onim crash(valjda se tako pise)senzorima jel se mejaju posto detektuju udarac nakon cega se otvaraju jastuci???

Inace Stilo je 1.9JTD 03god ne znam koliko je ks,nisam mogao da mu nadjem broj motora,zapravo nasao sam jedan pri dnu bloka ali je PUS...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 5541

ja se slupao pre 3 meseca i josh trazim air bag,tuga! a ne znam kako na instrument tabli? gde tu ima air bag? jel prichash o wolanu ili shta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

...sigurno prica o onom vazdusnom jastuku za suvozaca... ;)

On je u ''instrument tabli''...

Ti imas rupu na volanu, jer se samo on otvorio... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo izletanje , crash senozri se resetuju uz pomoc dijagnostickog uredjaja, znaci ne menjaju se.Sto se tice Air Baga to probaj naci u AP sportu, ne ide kompletna tabla u zamenu, vec samo deo kod jastuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tablu mozes da nadjes na otpadu koji ima stila za kobasice

a za cenu ne znam da ti kazem ,treba da se raspitas!

moze i vasa da se zakrpi sto bi vam uzeli za taj rad 100 jura al je

pitanje koliki ste kicosi sto se tice estetike i majstorskog posla!

e sad to majtor hoce da uradi ako mu donesete skinutu tablu sa kola!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predračun koji sam dobio za popravku mog stila

...

Airbag vozača 84.500

Airbag Suvozača 101.800

Armaturna tabla 74.900

Centrala airbaga 35.600 ....

Za polovni bag vozača su mi tražili 250e, suvozački nisam ni našao kao ni tablu. Centrala može da se flashuje ali samo sa vadjenjem eproma, ništa preko dijagnostike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za suvozacev znam da moze da se iskljuci!

interesuje me ako neko zna dal i vozacev moze da se iskljuci i dal reaguje

na sudar iako nije vezan pojas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

verujem ti na rec!

a interesuje me kako da zaje... auto da mi vise ne kuka kad ne vezem pojas!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 2527

Ma znam ja da se airbag iskljucuje al za malera bio ukljucen,a sad ovako za tablu nam trazio jedan lik 750 jevreja na sta smo se samo nasmejali,mislim da je to bas presoljena cena...

Stefanves kako da se to kupuje samo deo table kad ona zatvara ceo prostor,hocu da kazem da nije iz delova gornji deo table ako me razumes...

Kako oni posle naprave reljef na tabli kada je zatvore...

Za pocetak stavio bi on samo tablu bez airbag-a a kasnije naravno ugradio bi i njega,jer mnogo je ruzno voziti auto sa pocepanom tablom,a kod njega mora sve da bidne pod konac... jbg

Raspitajte se molim vas za tablu,gde ima i koliko kosta ako je cena OK doci cu i do Subotice nije problem jer u Nisu i nema bas mnogo ljudi koji rasturaju stila a i ovi sto rasturaju nisu normalni...

Hvala svima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuo si u pravu... Mora cela gornja polovina instrumet table da se menja... nema tu nikakvih krpljenja (bar ne da izgleda normalno). Meni je mehanicar menjao sve... tablu i vozacki airbag (cena sitnica... 1000e i to plolovno), a senzor je resetovao na examineru.

Znam da te nisam ni malo obradovao ali potrazi tablu u Sapcu. Tamo bi trebalo da ima kod nekog od onih sto komadaju automobile. Raspitaj se na forumu ko je tamo kupovao delove da to preporuci nekog, pa idi ili zovi.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

Naime, imao sam saobracajku i iskocio mi je vazacev airbag. Posto sad nemam para za sredjivanje i toga, popravicu auto, a airbag ostaviti za kasnije. Ono sto me muci je sledece:

1. Hoce li to praviti nekih problema u voznji?

2. Moze li se nekako diskonektovati taj airbag, da ne prijavljuje gresku i sta ce se desiti sa ostalim jastucima? Cuo sam da sve to ide preko jedne centrale i da cu iskljuciti sve ako iskljucim ovog.

3. Kako ga srediti da funkcionise?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 904

1. ne.

2. možeš isključiti lampicu da te ne smara :) ali time nećeš "isključiti" ostale jastuke da iskoče ako, ne daj Bože, bude trebalo. Jednostavnim brisanjem greške ne možeš postići ništa jer će sistem opet i ponovo da pali lampicu kad registruje da je jastuk aktiviran. Možeš naravno i isključiti kompletan modul npr. odsečeš mu dovod struje :lool: ali nadam se da to ne planiraš...

3. u ovlaštenom servisu, ugrade drugi i kasnije resetuju memoriju, tako da više ne pali lampicu za upozorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto rece covek problema u voznji neces imati.da odlemljujes diodu iz cajgera neznaci ti nista jer ce preko displeja i zvucno da signalizira neispravnost air bega.kad upali lampicu to ti je kao da nemas vise AB i nema opasnosti za ostale jastuke.kad popravis auto i stavis "nov" jastuk tek onda ces moci da ga vratis u normalu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8348

Ne moras to u ovlascenom da radis, mozes na otpadu da kupis ab, i ne znam da li ces morati da kupujes i centralu posto je ispalila ab. Ja sam na puntu slucajno spoji neke zice i centrala "se ispalila", a na nju nije bio prikacen ab. To je ocitavao kao gresku na dijagnostici i kad sam stavio novu centralu sve 5. Inace gresku moze da ti obrise, ako je samo brisanje moguce kad zamenis ab, bilo koji servis koji ima dijagnostiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok, znaci za pocetak cu voziti tako...

To za centralu me inetresuje, da l` cu menjati i nju ili ne?

Na otpadima ima begova, a videcu i za centralu...

Koliko je kostala tvoja?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9036
To za centralu me inetresuje, da l` cu menjati i nju ili ne?

Pa zavisi kod koga naletis,vecina ce ti reci da mora ,u 90% slucajeva ne mora.Moguce je odraditi ponovno programiranje i brisanje CRASH DATA.

U svakom slucaju treba probati jer je nekoliko puta jeftinije od druge centrale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8348

Ne moze da se jednostavno obrise crash data u centrali. Mozda i moze da se uradi ali sigurno nije jeftinije od druge polovne centrale. Za mog starog punta je kostala 50?‚¬, za stila ce sigurno vise traziti, ali sada ih ima vec dovoljno po otpadima pa se raspitaj za cene. Proveri i cenu nove, jer je za mog punta tada je bila 120?‚¬, a neki su mi trazili i po 100?‚¬ na otpadima. Sada za stila mi treba neki nosac za naslon za ruku, posto imam originalni naslon, ali nemam taj nosac, i on nov kosta da se poruci 25?‚¬, a na otpadu su mi trazili 2000 dinara. A da li ces morati da menjas centralu ili ne to ces znati tek kad ga okacis na dijagnostiku i ako oni budu mogli da ti jednostavno obrisu gresku kad nabavis i ab to je to, ako ne moraces i centralu. Pretrazi i ebay, ima tamo dosta jeftinih stvari da se nadje, ja sam dosta tamo kupovao i prilicno sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Ne vidim zasto bi brisanje crash data bilo problem iz Examinera - to bi trebalo da bude jedna od "normalnih" operacija...

Stavi se novi AB, poveze na centralu, obrise crash data, uradi test sistema i ako nema gresaka teraj dalje...

Crash data mozda ostanu zapisani, ali ne znam zasto bi se morala uzimati nova centrala sem ako ispaljivanje ABova ne ostecuje i hardware same centrale...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8348

Na puntu nije moglo da se obrise examinerom... Mozda na stilu moze, ipak je dosta savremeniji, sigurno je i thenika rada centrale promenjena, izgleda da se na puntu ostecuje i sama centrala. Ja sam isto rekao da prvo kupi ab i da ode na dijagnostiku da probaju da mu obrisu, ako moze teraj dalje, ako ne mora i centrala onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...