Jump to content
FAS Goran
bokija

Fiat Bravo - spoljni retrovizor

Recommended Posts

Ako ti to ne uspe,pogledaj u farbari nekoj lepak za šoferku,ali vidi da li ima bezbojni,ja znam da ima crni,mogu ti reći da je lepak smrt.Ja sam sa njim zalepio moje pragove na kolima i dan danas drže.Inače je u tubi kao i silikon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prvi put kada sam lepio,mozda je i bila temp dobra,tu je negde bila oko 20 stepeni a poslednji put nije,bilo je hladno....to sam onako bezveze zalepiop,popizdeo sam zato sto je otpao.Pa pokusacu jos jednom da probam pa ako ne moze onda trazim drugi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde li ima da se nadje senzor za temperaturu za fiat bravu 1,6 mislim moze li od maree punta ili od lancie ,alfe.Da nema slucajno u ovlascenom servisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru najbolje da narucim u delti kad skupim lovu posto nigde nema da se nabavi.a mislim i da klima nemoze da radi kako treba baez tog senzora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ne radi samo automatski mod kako treba...znači, konstantno je uključen, nema auto-isključivanja. I prijavljuje error na ekrančiću...tako je bar kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto ne odete kod nekog klimaktera,mozda neko ima nesto sto pasuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš Bokija, to mi nije palo na pamet...nisam razmišljo o tome jer nemam nikakvih problema sa klimom. A sad da menjam ceo retrovizor - ne menja mi se. A taj senzor, da mi ugradi neki klimakter, ne bi trebalo biti skupo...valjda. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za neverovati ali nije skup ni u delti zaboravio sam cifru ali se secam da sam se prijatno iznenadio.nazovi i proveri mozda se i ti iznenadis

Share this post


Link to post
Share on other sites

za opela je 700 dinara i mozes da nadjes u njihovim prodavnicama rezervnih delova dok za fiat bravu nisam nasao nigde.Klimadzija mi je dopunio sistem freonom a za senzor mi je rekao ako ga nadjem da mu donesem da mi ugradi.I meni pise error brava mi je sx to je valjda manuelna klima? :question:I onako mi nece trebati narednih 6 meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klima ti je automatska.Inace probaj malo da iztelefoniras oglase i ove sto rade klime po BG-u.Valjda ti je auto dovoljno jak da moze da predje Rudnik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre svega, srecna Nova svima i sve najbolje. :)

O cemu se radi?

Neko mi je na parkingu ispred Sava centra skinuo staklo sa desnog retrovizora, ali koliko vidim motor je ostao (srecom).

Znaci komande rade u svim pravcima preko tastera. Imam i neke dve zice za koje pojma nema cemu sluze.

Zakljucio sam da sem stakla (valjda?) nista vise nije odneto...

E sad me interesuje da li ima to staklo posebno da se kupi negde ili mora komplet retrovizor (najgora opcija) ili nesto trece?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se kupuje kompletan retrovizor,moze samo staklo,a te dve zice su ti najverovatnije od grejaca retrovizora,pa obrati paznju kad budes kupovao staklo da ima u sebi grejac :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko,sto rece covek....Probaj u YU Lucas.Staklo sa grejacem je bilo 600 rsd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pre rekao da samo staklo ne moze da se kupi jer staklo je zalepljeno za plastiku koja ima zabice a koja se navuce na taj krug od motora a zice su 100% od grejaca.

Ta plastika je deo retrovizora tako da sumnjam da ces to novo naci a i na otpadima ne verujem da ce ti neko hteti prodati posebno taj deo jer je onda upropastio svoj.

Najjeftinije resenje je da kod staklara kupis takvo staklo(dosta njih ima sablone po kojima iseku staklo za odredjeni model) i da ga lepo zalepis silikonom.Neces imati grejac ali i on nije bas neophodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Bokija je napisao cenu za staklo,sto znaci da moze da se kupi odvojeno.

Kod mene na stilu moze sigurno,sa zadnje strane stakla ima taj krug plasticni koji naleze na onaj na samom retrovizoru,isti je princip i na drugim kolima.

Samo proveri da ti nije ostecen taj prsten koji drzi staklo,plasticni krug unutar retrovizora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne jedno nego dva sam do sad kupio.Ogledalo sa grejacem i zabicama oko 600 rsd....dry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre Nesho spoji teme????Pa tema je o Bravo 1.2 16v,spoljni retrovizor.A ti mi u temu utrpa JTD????Ogaravi me nacisto.wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludilo :D

lm, pokusacu kod Lukasa, koliko sam zagledao plasticni prsten nije ostecen, verovatno je ciga znao sta radi. :D

Grejac mi nije toliko bitan, samo da nadjem staklo sa tim zabicama odgovarajucim, bitno je da motor radi. Bez desnog retrovizora ne umem da vozim. :p

Pokusacu od ponedeljka pa cu javim sta sam uradio.

Ako neko zna jos neko mesto, neka javi.

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljeno staklo za desni retrovizor u Lukas autu, promenili su jedino adresu, sad su u Zaplenjskoj 32, malo pre EKO pumpe kad se ide odozdo...

Cena sa grejacem na staklu je 607 dinara :thumbsup:, bez grejaca 488 dinara. FIAT FTW!!! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi jedna budala zakaci svojim retrovizorom o moj.Puce ogledalo i osta samo podloga grejaca.Ima li neko ideju kako da resim problem.Pito sam u AP sportu i KIT-u nemaju samo ogledalo,nego komplet kuciste za 4300rsd.

uzmi obicni retrovizor pa samo prepakuj nije to tesko ja sam to radio isto ali na mareu

Share this post


Link to post
Share on other sites

jes' vala bokija, vec 2 godine vozis tako, sramota bre :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li negde ima da se kupi samo poklopac retrovizora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...