Jump to content
FAS Goran
space2703

Paljenje zimi - grejači / aditivi

Recommended Posts

Izgleda postoji neki problem s NIS - om sad. Kolegu sam juče šlepao, ima JTD i jedva ga nekako upalismo. Posle je sipao na OMV i sad smo se čuli, kaže da je upalio danas bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros na parkingu hotela u kom radim pravo malo vanredno stanje, nekoliko automobila nije htelo da upali-svima zaledila nafta. Bas sam se iznenadio jer su sve ozbiljni automobili Audi A6 2016 god,X5 2012, novi Forester, s klasa 2012... Svi benzinci na pola kljuca

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi se previše pouzdaju u naftu i auto, a samo treba aditivirati gorivo pre nego što temperatura padne ispod nule i dizelaš ako je ispravan paliće isto na pola okreta ključa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim Castrolov aditiv... 1ml/L i ekstra sam zadovoljan... Kolega me nocas zove sa VW 5.5 2.0tdi da mu posudim malo aditiva... Naravno sipao na NISu onaj obicni... Temperatura u Smederevu juce oko -14

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam koristio Castrolov dok sam vozio dizela, nekako mi je i lepše radio motor s tim, pa sam ga sipao i kad nije bilo hladno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2017 at 6:01 PM, nesa 169 said:

samo treba aditivirati gorivo pre nego što temperatura padne ispod nule

 

Jel to znači da se sada, kad je tem u minudsu, ne preporučuje sipanje aditiva?
Evo npr, ja sutra idem da sipam pun, grunem aditiv i vozim se 50 km - jel to ok?

 

PS - ovo pitam jer nikad do sada nisam i razmišljao o sipanju aditiva. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tu kilometrazu mislim da ce biti OK... Zagrejace se nafta u sistemu do potrebne temperature da aditiv odradi svoje

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol zimski, zaboravih tačnu oznaku, ali znaju u prodavnicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Castrol, Wurth, Wins,...

U principu svi oni rade posao pa sta nadjes... U Smederevu je koliko cujem nestasica aditiva i jako tesko ih je naci...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2017 at 6:24 PM, alfini0507 said:

 U Smederevu je koliko cujem nestasica aditiva i jako tesko ih je naci...

 

E crnjaka.... :D

 

@Alfini i Nesa - hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros kod mene -28 i punto upali iz treceg puta jedini on upalio i jedan golf 2 1.6 D

Prespajao sam ford focus 1.8 dti

fiat pandu 750

Fiat punta 1.2

Passata b5.5 2.0 TDI

Peugeot 106 dizel

Verglu svi dosta i jedva prebace, da nisam imao dobre kablove nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cale jutros upalio iz prve 159ku JTDm bez problema..akumulator star godinu dana,na Banjici iznad trznog centra debeo minus,sipa na Lukoilu onaj ECTO dizel i ne dodaje aditive.

Ja isto nisam imao problem..doduse benzinac.

 

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja do sada nisam razmisljao o aditivima. Prosto smatram da je Ultra D koji ja sipam vec aditiviran dizel i da nema potrebe dodavati bilo sta na ovim temperaturama. Slicno su i OMV maxmotion, Lukoilov ecta zimski itd.

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti ali realno sramota da se toliko neki reklamiraju a onda se desi ovo sto se desi...i ja sam danas video nekog mucenika sa C3 HDI-jem kako se muci...pitam ga a gde si sipao??kaze na Dejtonci!! Ejjjj....onda smo ga dogurali kod mene na posao u garazu posto je blizu i ostavio ga 3 sata...kada se vratio opet je bilo trc mrc ali je uspeo...castio klopu i zahvalio se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...