Jump to content
FAS Goran
space2703

Paljenje zimi - grejači / aditivi

Recommended Posts

9 minutes ago, totti said:

I posle se čudite što vas benzindžije zaebavaju... Napraviste nauku i uspeh od paljenja dizel auta na -15 emoji3.png

 

Ma neeeeeee. Mi to 'nako sportski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno ne znam šta da kažem. Sipam na Molu, Luku, Nisu, Eko... I uvek ovaj običan, neaditiviran. Nikad mi nije zaštucao auto, a da je bio problem vezan za gorivo, ni leti ni zimi

Share this post


Link to post
Share on other sites
I posle se čudite što vas benzindžije zaebavaju... Napraviste nauku i uspeh od paljenja dizel auta na -15

Vala bas...

Sent from my Samsung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam na mestu vas dizelaša sipao bih samo neaditivirani dizel, a kad su ovi minusi kupovao bih aditive za minuse i sam sipao.
Ovim bitangama na pumpama ništa ne verujem, suviše im je mala marža da bi gurali iole kvalitetnije aditive u cisterne.

Sent from mTalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru u Pozegi na -20 zaledio malo u rezervoaru i gasio se na dodavanje gasa, posle par minuta sve proradilo, verovatno ga topli povrat otopio, sad je isao da sipa neki aditiv, inace sipao na Nisu.
Ja nikad ni u D2 nisam sipao aditiv i nikada mi nije zaledio.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se oglasim. Stila nisam ni palio po ovom minusu, ali jesam caletovog Sparka benzinca. Pali na pola kljuca, prolazi gde mnogi ne mogu, a i ako zaglavi, dvoje ga izvuku i okrenu kako hoces. Uz sve to, odma' greje. Super autic za zimu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, MS PK said:

Castrol Tda il ne bacajte pare :)

Otisao do kit komerca danas i imaju Castrol Tda, ali je datum proizvodnje 2011. Pitam likove da li ima rok upotrebe jer ne pise na boci, a oni me gledaju bledo kao mentoli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ne oglasavam, znaci da bravo pali :D

 

Pre 2 dana je prvi put drugacije zaverglao, akumulator je magneti marelli, fabricki, tako da sam ga punio juce, za svaki slucaj. Ubija ga gradska voznja od po par km.
Samo da mi prezivi ovu zimu, a pred sledecu cu svakako novi uzimati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zezao na 0, nije zezao na -7, evo pre 2 dana kada pokaze -11 na onom displeju malo drugacije je zaverglao. Bio kod mojih, uzeo punjac, pa rekoh da ga osvezimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Milutin-NS A punto palio na pola ključa? B)

Na ovu zimu svaki dizel zvoni malo, ali pali i greje. Sve je do goriva i akumulatora. Nekako mi juče bilo toplo oko srca, auto stajao od petka na parkingu, bilo do -18°C noću, preko dana oko -10°C ja sišao, grejao 2x predostrožnosti i upalio. Zaverglao 2x i to je to. Pored mene isto lik ušao u Golfa IV krenuo i neće. I to u sred Bijeljine :D Reko' da vadim kablove :sofa:

Inače radio 10 minuta, krenuo i posle km toplo u kolima 

 

Pre odlaska sipao na Molu za 2000 din da ima do BN, juče napunio 54l 100 KM, litra oko 1.84 KM.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina zamerka do sad na JTD...  pocne da se hladi u leru, a pre toga bude zagrajen na radnu temperaturu.

 

Radio u mestu jedno pola sata, na -15, vetar duvao ko lud, a ja na vetrometini... mislim da bi za sat vremena bio skroz hladan i da ne bi imao grejanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slažem se sa aleksom. Sinoć niz Venac, oko 80 km\h temperatura se sa sredine spustila za 1 crtu, posle po ravnom ponovo na pola

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, andreja.micovic said:

@Milutin-NS A punto palio na pola ključa? B)

 

 

Jbg, na Puntu izgleda nešto ne valja. Moram da gurnem ceo ključ da upali. Nešto neće na pola ključa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itetkako na jtd ili jtdm kada radi na leru na ovim hladnocama obara temeperaturu. Grjanje sve izvuče. A ne samo na njima secam se pre neku zimu kolega ostao zavejan na putu vozi reno scenic 1,9. Satima je bio u mestu i izvuao svu toplotu. Morao da turira kako se ne bi smrzli.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedina zamerka do sad na JTD...  pocne da se hladi u leru, a pre toga bude zagrajen na radnu temperaturu.
 
Radio u mestu jedno pola sata, na -15, vetar duvao ko lud, a ja na vetrometini... mislim da bi za sat vremena bio skroz hladan i da ne bi imao grejanja.

Takva mu je narav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2017 at 5:20 PM, nesa 169 said:

Izgleda postoji neki problem s NIS - om sad. Kolegu sam juče šlepao, ima JTD i jedva ga nekako upalismo. Posle je sipao na OMV i sad smo se čuli, kaže da je upalio danas bez problema.

Tacno tako. Nis u zadnje vreme prodaje vodu. Posle mojih problema sa paljenjem, a nakon sipanja aditiviranog dizela u nisu, otisao sam u mol i tamo sipao jos 10 litara jer nije moglo vise da stane. Sad pali iz prve uz malo verglanja ako je ispod - 15. Posle sipanja u nis- u sam jedva upalio. Nikad vise nis!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...