Jump to content
FAS Goran
vicaNo

Šta mi se dogodilo, šta sam video...

Recommended Posts

Evo da se javim 3 meseca posle nesrece...

Auto je sredjen, kako je sredjen to je vec druga prica.

Trap je lepo izvucen, bio sam na reglazi i samo je malo bilo pomereno, skoro da nije moralo da se radi...

Farbar je zajebao i sad su mi hauba i desni blatobran razlicite nijanse od ostatka auta.

Branik sam kupio nov, 3500din a polovan je oko 150e, mala privreda i naravno da ne pase lepo. Farovi takodje novi, Depo, i sad sve to ne lezi kako treba. Haubu sam uzeo polovnu. Kad otopli cu opet kod majstora, pa cemo probati nesto budziti da sve to lepo legne. Airbag nisam uzeo, samo zakrpio volan. Ostalo uglavnom uzeo polovno.

Uglavnom oko 1600e, nemormalno mnogo stresa i nerviranja!!!.

I opet nije isti auto

Sta reci...

Kazna jos nije stigla, ni naplata od osiguranja.

To kad stigne cu lepo uzeti neki konopac, pa pravac na tavan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto kaze Manfred.

Bez preteranog nerviranja. Bolje da se raspadne kanta nego glava na ramenima... ;)

Ja na to gledam ovako, da si vozio Yuga šteta bi bila, lupam 300e, ali bi se ne daj bože, možda neko gadno povredio...

Zato je ipak bolje dati više para na sigurniji auto, nego voziti neku krntiju koja se raspada i kojoj je jeftinije održavanje i popravka.

Pozdrav... :yes:cool:

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na konto etibor-ovog posta... Mog ortaka pre neki dan zaustavili kod sajma panduri i poslali ga na vanredni tehnicki pregled u dvoristu pored njih :) a on vozi Juga koji je gori od onih ciganskih romobila za skupljanjea kartona. I naravno na tehnickom likovi poceli da se hvataju za glavu kako uopste taj auto ide. Napisali mu prijavu i treba da ide kod sudije za prekrsaje. Oljushtice ga kao repu! Zlo i naopako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@loodilo izvini ali panduri su upravu i trebali su da ga posalju na vandredni tehnicki, ali do svega toga nebi doslo da je na redovnom tehnickom uradjeno po zakonu ja sam za to ko nije tehnicki ispravan ne moze na ulice.

Od moje devojke cale ima agenciju za registraciju kola i kao ma nemas frke na tehnickom ja reko hvala taste ali ne zelim to neka oni sve lepo provere pa ako nisam ispravan da resimo problem, kaze on nema frke i naravno sve je na svom mestu od svetala, preko guma do kocnica itd....

A poenta je da sacuvamo zivote a da krseve sklonimo sa ulice a on ako nema para za nesto normalno da kupi i da bude tehnicki ispravno bolje da ide busom spasice sebi zivot a i jos nekome. Izvini istina je surova ali ne smemo biti samozivi i misliti samo na sebe postoje jos mnogo ljudi oko nas, ja kad bih znao da zbog mene mogu da stradaju neki neduzni ljudi ja bih momentalno izasao iz kola i ne bih ih vozio nadam se da shvatas poentu, po prvi put kazem Hvala policiji.

A sto se tice slupanog Stilo drago mi je da je to sve proslo da si dobio dozvolu nazad valjda si, a sto je najbitnije je da ste vi zdravi i citavi a sve ostalo ce doci na svoje vremenom.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj drug je u ponedeljak imao sudar, neki matori čiča inače pijan u 2 popodne, zakucao se u njega od sa ladom nivom od njegog una napred praktično nije ostalo ništa, sreća pa je drug izašao iz automobila samo ogreba(koleno i ruka), sinoć su se u Nišu desile nekoliko saobraćajnih nesreća u jednoj od tih četvoro ljudi je poginulo, troje na licu mesta, ljudi koji su prošli malo posle nesreće nisu mogli da prepoznaju o kojem se autu radi koliko je bio smrskan,vatrogasci troje vatrogasnih kola se dugo borilo da izvuku ljude koji su bili u kolima, prošle nedelje dečko je udario devojku na pešačkom i on i devojka podlete pod točkove šlepera i poginu na licu mesta nekoliko dana posle toga i vozač šlepera umre u bolnici od srčanog udara(verovatno od svega onoga šta je video) svi ti koji su poginuli, ili su povređeni nisu imali više od dvadesetak godina, stvarno mi je došlo danas više da nikad više ne sednem u auto, mnogo je bahatih i bezobzornih ljudi koji misle samo na sebe, a ne na ljude koji su sa njima u kolima, i onima koji takođe učestvuju u saobraćaju, iako nisam bio u potpunosti saglasan sa novim ZOBS, sad mislim da je i on preblag i da treba da se donese još strožiji, ali kao što je neko rekao u prethodnim postovima i taj zakon će da se poštuje nekih mesec,dva pa će sve po starom...

Kao što je i dusman rekao kad bi svi prolazili tehnički kao što je on prošao mislim da bi bilo mnogo manje saobraćajnih nesreća, ali nažalost nije tako čini mi se da će još dugo veliki broj ljudi kada ide na tehnički pregled otići kod ljudi koje zna jer će tako lakše proći tehnički, a kvarovi... ma ko ih j..e može auto i tako da se vozi, nema veze :no

mnogo smo čudan narod, zbog toga i nam ide ovako, mi smo sami sebi najveći krivci, a ne neki tamo drugi narodi...

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urose sve si u pravu samo jedno nisi... ne mora da se donosi novi ZOBS, dovoljno je da se i ovaj sprovede u delo kako treba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može ali sa malim izmenama i onim najvažnijim poštenim saobraćajcima koji će stvarno da kažnjavaju sve koje ne poštuju zakon a ne selektivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima i dobrih među njima, samo ih je stvarno malo...

a i poštenih a njih je još manje...

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se sa Urosem. ponekad se zapitam da li da sednem uopste u auto kad cujem sta se sve desava i kad vidim kako se ljudi (pogotovo klinci) ponasaju za volanom ili sa motorom. Udesa na sve strane, a ja skoro svaki dan ljubim kocnice svog Stila jer mi je opet spasao glavu.

Juce je bio haos po gradu, jedan od najprometnijih semafora nije radio, pandura nigde ni za lek, samo vriste gume, niko ziv ne postuje (ili cak i ne zna) pravila...cudo da nije bilo udesa (bar koliko znam)

nazalost to je skoro nemoguce promeniti sa nasim pandurima. jer 1-2 crvene resavaju stvar sta god da je. Neki mi kazu tako je i tebi bolje, jer je min kazna 3K.. ali ebes to kad zbog toga ljudi ovako bahato voze.

btw ako mi MORAMO da nosimo pojas vala i bajkeri MORAJU da nose kacigu.. nije fer! idem ispred skupstine da strajkujem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta kaciga neće ništa da ga spasi ako on vozi 150 kroz grad, nego moraju da se poštuju i znaju pravila.

Edited by uros

Share this post


Link to post
Share on other sites
Evo da se javim 3 meseca posle nesrece...

Auto je sredjen, kako je sredjen to je vec druga prica.

Trap je lepo izvucen, bio sam na reglazi i samo je malo bilo pomereno, skoro da nije moralo da se radi...

Farbar je zajebao i sad su mi hauba i desni blatobran razlicite nijanse od ostatka auta.

Branik sam kupio nov, 3500din a polovan je oko 150e, mala privreda i naravno da ne pase lepo. Farovi takodje novi, Depo, i sad sve to ne lezi kako treba. Haubu sam uzeo polovnu. Kad otopli cu opet kod majstora, pa cemo probati nesto budziti da sve to lepo legne. Airbag nisam uzeo, samo zakrpio volan. Ostalo uglavnom uzeo polovno.

Uglavnom oko 1600e, nemormalno mnogo stresa i nerviranja!!!.

I opet nije isti auto

Sta reci...

Kazna jos nije stigla, ni naplata od osiguranja.

To kad stigne cu lepo uzeti neki konopac, pa pravac na tavan...

Ma kakav konopac, kakav tavan ćoveće Božiji. Okreni sve na svoju korist. Prvo:, ne verujem da će kazna da ti bude veća od 15.000 din (visine kazni se nisu menjale 9 godina. za tako nešto uobičajeno je 12.000 - provereno, moj sin je kalpiširao na Brankovom mostu mojim Golfom Opela suzu. Ljudi stali na sred mosta da se svadjaju: muž i žena. na mostu poledica, za Novu Godinu, 2001.god, moj sinčić zavalio preko 80 i kad je shvatio da vozilo stoji počeo da koči, od zaustavljanja ništa, i pun pogodak. Ode pola suze - malte ne do prednjih sedišta, na mom golfiću uništeno sve do pola motora, točkovi pomereni, iscurelo sve... Došla policija, dečko dunuo - rezultat 0.00 (potpuno neispravan aparat, dete mi reče da sednem ja za volan pošto je on popio 3 votke sa djusom... Odmah u Policiju, zapisnici, čuda, osiguranje nadoknadilo Opelu štetu, ja platio opravku Golfa 800e. izgledao je kao da mu se ništa nije desilo... Što se farbe tiče, gledaj da isteraš tu stavr kako treba kod farbara - nisi ti hteo dve boje - nego jednu. Na kraju, nek ti ga celog ofarba ako ne može da utrefi nijansu je...bo ga Bog.

Naavoučenije:

1. Platio si najbolju i najtežu školu.

2. Ovakav cirkus sigurno neće da ti se ponovo desi

3. Dobro sređen auto ćeš voleti više nego što si ga do sad voleo. Spasio ti je život.

I na kraju. UŽIVAJ BRE I VOZI TOG LEPOTANA (ali molim te mu kupi AIR BAG i gurnii u volan.

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto zivim u gradu autootpada, ako sta zatreba, napravi spisak da proverim koliko ovde kosta. Mislim da je ovde sve dosta jeftinije nego u drugim gradovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram posebnu temu, već par dana gledam ovaj članak i nije mi jasno kako je Peglica mogla da prevrne Lagunu :question: - bez obzira na brzinu ...:wallbash:

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/204515/Dve-osobe-povredjene-u-sudaru http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74.html:297763-Beograd-U-udesima-osmoro-povredjenih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peglica ostala na tockovima a laguna se prevrnula na krov kao da je neko bacio iz aviona!??!? E sad sam sve video :huh:

Kapiram da je tu delovala neka inercija ugao pod kojim je udareno i blablabla ali je svejedno jako cudno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, vidjao sam i blesavije scene. stojadin na moje oci opalio bocno mitsubishi pajero i preturio ga k'o kornjacu. posle toga se sopstvenim pogonom pomerio na parking da ne stoji na sred raskrsnice...

Edited by djape1977

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peglaja je verovatno išla dosta brzo. Što brži auto - veća sila. Naravno, još poneki ugao, inercija drž' ne daj i eto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno Dovla! :yes

Verujte mi na reč - kod mene je bilo veoma čupavo. Da nisam "skrenuo" u žardinjere ( :wallbash: ), onaj Reno 5 bi se prevrnuo bar pet puta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, kada sam poceo da citam tekst pomislio sam "koji je ovo ludak" mada sam vrlo brzo promenio misljenje.

Svaka tebi cast sto si ovo podelio sa nama jer sigurno ce se neko naci u slicnoj situaciji pa ako ne nauci na tvojoj gresci onda jbg.....

Srecom niko nije povredjen, a za pare sta je tu je... Srecno druze i polako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ispričam priču o situaciji koja me je snašla u četvrtak pri povratku iz Trstenika u Kragujevac...

Pao je mrak, oko 20h... Pretičem dva auta i ugiltavam se iza šlepera... Odjednom počinje iza šlepera da se puši, da smrdi na gumu i da lete parčići zadnje desne gume na prikolici prečnika 10-15cm... Ja sam to na vreme skontao i ufitiljio da napravim razmak jedno 50tak metara da mogu da manevrišem ako guma letne pozadi, pošto znam da se dogadja često na šleperima da im duple gume trljaju jedna o drugu i da ima običaj da se raspadne.

Ja počinjem da blicam liku, da sviram, mada on ne registruje... Kad sa strane kraj puta vidim dete sa rancem(IV-V razred, pretpostavljam da se vraćalo iz škole) se podiže sa zemlje onako pogubljeno, a guma poskakuje po jendeku... Felna varniči, ja šaltam u manju, krenem u preticanje i počnem da sviram liku... On me onako iskulira, svira i on meni, ja dadoh gas i odoh, računam dijabola neka, ako stanem, će da me otkine sa strane i da produži dalje... Jedva sam zaspao sa slikom deteta, celo veče me je grizla savest što se nisam okrenuo da vidim da li je dete ok...

Da tema ne ostane na ovome, pišite i vi neke svoje čudne priče da se svi zajedno čudimo...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...