Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Viđao sam da ima kod drugih modela npr. depot Belgium...ili neka druga država.

Pretpostavljam da je to za neko Fiatovo skladište u Austriji odakle su ih dalje prodavali, ali pošto je već otišao tamo verovatno je bilo za poznatog kupca...možda za neku rent-a-car agenciju ili sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala nesho, pitam ovo jer gledam jednog GP-a, za koga mi je receno da je kupljen u Delti, pa me zbunjuje ovaj podatak... :unsure:

Ne znam da li ce u Delti, ukoliko ih nazovem telefonom, da mi daju info u vezi ovog auta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda da ih pitaš generalno šta znači kada naletiš na taj podatak u ePER-u. Da im ne govoriš da je auto kupljen kod njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,pre neki dan sam uzeo bravo (1.6 16V)za zenu koji je navodno 2001. godiste ali kad sam ukucao broj sasije na EPER-u ispisao mi je da je auto 12.1998. pa evo broj da mi neko proveri jos jednom da ja nisam pogresio ZFA18200004790217.Na staklima pise .1 pa predpostavljam je to 2001. ali na soferki sa unutrasnje strane vidim visak lepka pa sumnjam da su zamenili stakla.Instrument tabla ima obrtomer kome crveno pocinje na 4500 obrtaja sto znaci da je verovatno od dizela.Evo par slika pa dajte neki odgovor da znam sta da radim posto mi je vlasnik placa rekao da ce da mi zameni auto ako ovo nije u redu.Hvala unapred koga ne bude mrzelo da mi odgovori.Evo par slika.

UvUB0.jpg UvX59.jpg UvZAi.jpg

Uw3zA.jpg Uw63J.jpg Uw8yS.jpg

Uwb30.jpg Uwdy9.jpg Uwg2i.jpg

Uwixr.jpg UwnwJ.jpg Uwsw0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ništa pogrešio, taj Bravo je proizveden 22.12.1998. godine:

8akbA.jpg

Instrument tabla nije od benzinca.

Proveri usput i broj motora...vidiš ga u ovim podacima sa ePER-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoj Bravo je samo jedan od ko zna koliko hiljada komada koji su na taj način podmlađivani... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel moze provera za nesto stariji auto, Tipo ZFA16000002283001 ? ? ? Ja nesto proveravao,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru!

Ako dobro zazumem 06 je godina proizvodnje (predpostavljam '96?),u tu karoseriju se ugradjivao motor 1.1, 1.4, 1.6, i da je kod mene motor 1.4 sa serijskim brojem 7261574, 5 vrata, SX predpostavljam da je nivo opreme (servo,centrala,klima)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sve si lepo zaključio, osim onoga SX i DX, jer to nije oznaka nivoa opreme, već na kojoj je strani volan. :thumbup:

SX - sinistro - levi volan. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta ralika u poredjennju sa realnim stanjem pa sam zbog toga pitao. HVALA!

P.S. Nista od kupovine!

EDIT-23:22

Cek bre! Pa,Tipo se nije proizvodio 96! Zadnja serija je 95, kao moj i posle su krenuli naslednici bravo-brava. Ioak ono od malopre nije kako treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Tipo je 06/1989.

Production date imaš dole upisan samo mesec...06...dok je polje za godinu prazno, ali gore imaš godište...evo:

n69Zi.jpg

Još jednom, podaci iz ePER-a su uvek 100% tačni... :thumbup:

EDIT: Moja je greška takođe jer nisam odmah video da si gore napisao godište 1996, već samo odmah počeo oko onoga SX i DX... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da tako vec moze :) Godiste se sada slaze,ali motor nije 1.4 vec 1.6. Nesto tu nije kako treba. Mozda je motor i naknadno legalno ubacen ili kako vec,ne znam. U svakom slucaju veliko hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, meni izbacuje incorrect search na sajtu IT ministarstva za poternice a kaze mi da je nepostojeci model u ePER. ser.no ZFA19900001318142

Kola su uvezena iz Italije, Grande Punto 1.3MJET, 5-doors, 55KW, white

Kako da proverim sta ima sve od opreme, stanje i slicno?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, meni izbacuje incorrect search na sajtu IT ministarstva za poternice

Taj link je mrtav već bar godinu dana i upravo je skinut jer nema koristi od njega. :thumbup:

a kaze mi da je nepostojeci model u ePER. ser.no ZFA19900001318142

To izbacuje jer trenutno radi samo onaj prvi ePER online link koji, kao što piše, sadrži podatke o automobilima proizvedenim do 27.04.2005. godine, a tvoj GP je mlađi...pa ga nema u toj bazi podataka.

Kako da proverim sta ima sve od opreme, stanje i slicno?

Preko ePER-a dobijaš oznaku opreme, ali ne i pojedinačni spisak.

Trenutno stanje automobila ne možeš proveriti preko ePER-a, već proverom u nekom servisu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...