Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Vidim da je to vozilo koje se meni nudi. Boja ovog mog je crvena metalik. Posto mi je receno da auto ima servisnu knjigu i da moze da se proveri u zvanicnom servisu, da li nekako mogu da otkrijem da li je kilometraza menjana i sta je sve od servisa radjeno? Posto covek kaze da je auto presao 120.000km. Interesuje me na koja jos ulaganja odmah moram da racunam. Npr. Veliki i mali servis, zamajac, dizne, nosac motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavio si vise pitanja u temi koja nije namenjena za to,ali posto je kupovina planirana za sutra,da ti ukratko odgovorim:

 

-U ePER-u ne pise boja vozila.

-Odes u ovlasceni servis i vidis sta imaju u svojoj bazi od servisa za taj auto i na kojoj kilometrazi i kojim datumima je radjeno.2 razlicite stvari su: "ima servisnu" i "ima serivsnu u ovlascenom servisu"

-Najcesce se radi veliki i mali ako nemas cvrst dokaz da je radjen u skorije vreme(fiskalni racun od delova npr.).Zamajac proveris pre kupovine.Nosace takodje.Dizne proveris na dijagnostici takodje pre kupovine...Cesto se rade kocnice(diskovi,plocice,ulje) posle kupovine polovnog auta,ali i to moze majstor vizuelno da ti proveri.Uglavnom ima nesto i na trapovima da se radi...Pogledaj gume u kakvom su stanju.

 

Kupujes relativno mlad auto i ako ga dobro pregledas pre kupovine ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema..

Ako primetis nesto od navedenog,to nije razlog da odustanes od kupovine vec da dodatno spustis cenu...

Srecno!


http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/116-saveti-za-kupovinu-fiatlancia-automobila/

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/39412-saveti-pre-kupovine/

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43370-novi-bravo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu!Samo neka majstor dobro pregleda auto i nemas brige.

Za sve ostalo,tu je forum.Zajednica ce ti pomoci da sve probleme resis :thumbup:


ps.Mozes i link od oglasa za tog Brava da okacis u temi o Bravu koju sam ti gore postavio,pa ce ovi sa ostrijim okom da ostave poneki komentar ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav,
 
prije koji mjesec uzmem sebi punta
 
1.9 JTD 63kw, mislim 85konja
2002g
 
uglavnom nikad mi vazno nije bilo koja je oprema sta je i kako je
i hajde nabasam na ePer( ovaj od 2005 i onaj poljski) i ukucam sta vec treba
i onda cudno mi nesto izbaci
 
cxcb420144.jpg
 
kao da su tog dana napravljena dva punta jedan sa dodatnom drugi bez dodatne opreme :question: :question:
i kad kliknem eto npr jednu od verzija (ovu sa dodatnom opremom)
dobijem da ja sam upisem podatke
 
cxcb420145.jpg
 
hajd kad ukucam ja to sve dobijem ovo
 
cxcb420146.jpg
 
i moze li mi ko pojasniti
koja je oprema na njemu, sta ima sta nema..sta treba da ima i tako sta..
laik sam za ove stvari

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma napisao ga Ja sinoć al stativa, čekao sam do ponoći na eventualni odgovor i jbg .

Evo ga pitanje na PP

Share this post


Link to post
Share on other sites

^Napisi problem slobodno na temi,ne znam zasto se ustrucavas?

Ja sam ti odgovorio sinoc na pp,ali sam ti rekao da je bolje da izlozis problem i na temi kako bi dobio jos neki odgovor ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bilo mi čudno ePER prvi put sam se susreo s tim i onda buff ispade da je Lancia sa desnim volanom  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra1.jpg Lybra3.jpg

 

Eper kaze ovo za auto,za koji se zanima siera.

Da li se moze zakljuti na osnovu ovoga da je volan na desnoj strani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno makar po onom linku koji sam našao ovde na forumu


Na prvoj slici oznaka LX u Italiji su oznake SX za levo i DX za desno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi ajde mi pomozite, gledao sam danas jedan Bravo i zapisao sam brojeve sa pločice napred na automobilu

4215504 broj na svim staklima

192B2000 broj motora

198AXA1B 00B da li je ovo broj šasije?

4205293 ovo ne znam šta je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra cu do BGa da pogledam ovu bordo.

 

zz200.jpg

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/5952532/alfa-romeo-147-19-mjet-150-ks

 

Da li ima neko prijatelja mehanicara/dijagnosticara, koji bi otisao sa mnom do placa i malo je pregleda?
Platio bih ulozeni trud i potroseno vreme, to je najmanji problem. Moze br. telefona na pp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike jesu novije, pošto se na njima vide tri moja auta u carinskom magacinu

U blizini imaš dva Alfina servisa, ali pitanje je da li će ti dozvoliti da ga oteraš bez tablica. Druga nepovoljnost je ta što se možda i poznaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam ih zvao... Stigla im je danas još jedna i još bolja - siva metalik, sa dvobojnom kožom, 5v, 2007., samo što je motor od 120 ks. Možeš da je uzmeš na 4.300€. Reče da će mi večeras poslati slike iz Italije, pa ću ti ih proslediti ovde.

 

cxcb495032.jpg  cxcb495033.jpg

 
cxcb495034.jpg  cxcb495035.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...