Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

ljudi jedno pitanje moozda se to vec pominjalo ovde ali ne mogu da nadjem takvu temu. sta je to eper? vidimda je neki program za delove ali mi uopste ne izbacuje npr model gp i sl..

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega jankovic jel bi mogao da mi pustis link eper-a ali sa tog dela gde trazi broj sasije posto ja to nikako da nadjem.hvala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kucas u google-u eper, klik na prvi link, klik na go (prethodno odaberes levi-desni volan tj sx ili dx)

sa leve strane imas menu, ispod klik na spare parts i gore na fiat klik

skroz dole levo pise VIN, tu kucas br sasije.

VAZNO! Kada misem naidjes na Fiat u pretposlednjem koraku, videces da pise

catalogue date 12.07.2005. verujem da to znaci da je baza podataka opremljena automobilima proizvedenim do tada, mada mozda se i varam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega evo sada sve uradio po "uputstvu" i sve ide kako treba do broja sasije. cim mu ukucam br sasije kaze VALUE NOT FOUND.. verovatno ga nema u bazi podataka..

jel ima mozda neki drugi program noviji???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resavska škola negde omanula. Fiat ePer teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@diskusija

Imas ovaj EPER poljskog kluba koji sam odavno provalio posto je uvek azuran (ubacio je posle neko od admina link ka njemu i u odgovarajucoj temi): http://eper.fiatklub...avi?FORCED=TRUE

Katalog je, koliko se secam, iz juna 2012. ako ti smeta samo promeni jezik u engleski.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, uzivaj ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za pomoć pošto sam malo zelen.

Kada proverim broj sasije u EPer-u, kod nekih Nuovo Brava pise da imaju VDC, a kod nekih ne. Možete li da mi potvrdite/odgovorite:

1. da je VDC u EPER-u u stvari oznaka ESP+Hill holder ( odnosno ESP/ASR/MSR+ Hill holder)

2. može li Fiat novije proizvodnje, tipa od 2006 ( ne racunajuci Stilo ) da ima ESP, a da se to ne vidi na EPER-u, posto ESP nije standardna oprema za dynamic modele kod nas, a napolju se može uzeti kao dodatna oprema i na actual nivo opreme

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li određeni auto ima, ili nema ESP vidiš nakon davanja kontakta na tom autu. Ako se upali njegova lampica ima ga, ako ne sija prilikom kontakta, onda ga nema. :thumbup:

ePER tu nije potreban, a mislim da tog podatka i inače nema u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari moze jedno pitanje. Na oglasu sam nasao Fiat stilo 1.9 jtd 2005, 85kw/114ks, sa 4/5 vrata. Broj sasije je ZFA19200000545890. Izbacuje mi da je auto sa 3/4 vrata i ne poklapa se snaga motora. Moze li neko iskusniji da proveri i da mi napise svoje misljenje?

Edited by Joks1985

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga , ovo pokazuje ePer za taj VIN pa neka neko rastumači

 


image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš tri verzije, primetićeš razliku u seriji motora:

 

192.3SR.2.0 od 140 KS

192.3SR.2.1 od 126 KS

192.3SR.2.2 od 136 KS

 

Odakle dolazi taj Stilo kojeg gledaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogresio covek u kucanju, broj sasije je ZFA19200000545809. I sad je cini mi se sve u redu.

Edited by Joks1985

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...