Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Pozdrav svima, gledao sam jednog GP-a danas i imam dilemu :

Ovo su podaci u eper-u:

SPECIAL VERSION NO SPECIAL VERSION (LV0)

M 1.3 MJTD 16V CF4 90HP/66KW (M72)

V EMOTION (V3)

P 5 DOORS (P5)

 

2Y - GRANDE PUNTO (2005-2008) Info Avanti >>

199.352.0.0 - 1.3 MJTD 16V GV E4 90CV 66KW 6M EMOTION-5 PORTE

Motore: 1083235   Veicolo:   01043680 Data prod.: 18/1/2006

 

E sad, broj motora se ne slaze sa onim sto je ugravirano? Treba li to da me brine? 

 

zza395.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla nesto si se prebacio, broj je na bloku a ne na glavi.

Imaces problem neces moci da uradis homologaciju u ams, ako je prodavac to vec odradio i zavedeno je da je zamenjen motor onda ne bi trebao da imas problem, dobro proveri pre kupovine, raspitaj se na tehnickom, u supu..... .

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pa moze i to biti, aliii sta ako covek to ne skonta pa uzme auto i onda sebi napravi problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odustao sam ipak od njega, ne uliva mi poverenje dodatna izolacija po žicama i oguljena plastika preko motora.. Idem dalje, hvala na savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, je l' bi mogao neko da mi rastumaci podatke iz epera o ovom stilu? Imaju tri unosa pa me to malo zbunjuje..

Zfa19200000462990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad bi ovako nesto bilo obavezno umesto onog ams pregleda....

 

Edited by cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT Stilo 1.9 jtd 2003. 3v

 

Ove podatke sam pronašao u Uverenju o ispitivanju vozila izdate od Agencije za bezbednost saobraćaja:

Tip: 192

Varijanta: AXE1A

Verzija: 08B

 

Da li negde postoje bliži podaci šta ove oznake znače? Na Googlu nisam našao, a ni ovde na forumu.

Tip očigledno potiče od oznake motora - 192A1000, a ostalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam još uvek vičan sa eperom, unosio sam ove podatke, ali nigde ne vidim polje za unos broja šasije.

Pretpostavljam da varijanta i verzija definišu nivo opremljenosti auta. Kupio sam ga, a da ne znam u kom je nivou, šta bi trebalo da ima, da li je nešto menjano i tome slično.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš to! Svaka čast. U donjem levom uglu je tamno plava boja sa neupadljivim slovima, pa nisam to ni video.

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

192 je kodna oznaka za model Stilo.

AXE1A je Version Code za 1910ccm 85 kW varijantu (standardni 1.9 8v 115 JTD).

Oznaka tog motora (Engine Stamp) je 192A1.000.

A uparen je sa Getrag petobrzinskim menjacem koji nosi oznaku M50.

 

Identicna motorizacija kao kod mene (a i najrasprostranjenija kod nas), pa znam podatke napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze preko vin broja da se vidi boja boja vozila i boja enterijera ?

evo ga broj

ZFA19800004032072

gledam sad na eperu, i dobijam neku listu podataka ali cini mi se da sam za stilo mogao vise da vidim ukljucujuci tu i boju enterijera/eksterijera. Ovde sam gledao

http://pekidi.com/navi?FORCED=TRUE&LANGUAGE=3&GUI_LANG=3&SAVE_PARAM=LANGUAGE&UPRS_TOKEN&CHASSIS_NO=ZFA19800004032072&COMM_MODEL=BRO&ENGINE_NO=5534228&VEHICLE_NO=4031509&YEAR=2007&MONTH=5&DAY_OF_MONTH=25&COLOUR=367&COLOUR_EXT&MAKE=F&SBMK=F&MVS=19859M001000&CAT_COD=3L&GRP_COD&PART&PART_COD&SGRP_COD&SGS_COD&CPDNUM&DRW_NUM&KEY=STARTUP

Edited by stefanan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu nigde da nadjem slicicu enterijera, ali pise koje su boje dole na dnu.. Samo kliknes na ključ u gornjem desnom uglu

Capture.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvol'te kolega, MY12, proizveden 15.2.2013.:

nnb.jpg

 

Neka ovde za sada (posto vidim da je zurba), pa cemo prebaciti u temu o proveri vozila.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebna mi je pomoc, drug je uvezao Lancia Y1,2 2002 godiste. Prilikom carinjenja ( posto nisu nasli broj motora jer neznaju gde se nalazi ) gledali su broj sasije i ustanovili da spada u EURO 2. Jer je auto proizveden 99 godine a, prva registracija je 2002 godine.  Da li je auto stvarno EURO 2, pa se zbog toga ne moze registrovati ( napisacu broj sasije kao bi ste mogli bolji savet da mi date )?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...