Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Hvala Nidzo. Bilo mi je najbitnije godiste, jer na svim staklim stoji 05, dok u saobracajnoj pise 2006. pod kojom sam je ja kupio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja proverio Lanciu Lybru 1.9JTD iz 2003. godine na ovim linkovima da li je sve ok, sve se poklapa tako da smo seli u auto i otisli u servis, majstor ga pogledao i kaze da je odlican, prikacen na dijagnostiku i sve odlicno, kilometraza 184300km a na satu 230000 zbog carine. Coveku je inace brat dovezao iz Italije za taxi, on bio u nekoj stisci za pare, prodavao ga 15-ak dana ali je cena bila malo veca pa nije uspeo da ga proda i resi da ga ipak ostavi sebi i ko za baksuz uzme tablice onog dana kada sam dosao da vidim auto. A auto stvarno odlican, ima napred malo ulegnuce kod fara pa je samo ispravljeno, mozda i rukom, nije ni farbano pa se poznaje i malo zadnji branik na cosku zakacen ali nije pukao vec ima ogrebotina. Motor kao casa, prasnjav, nije opran a trunke ulja i masnoce nema nigde. Enterijer bukvalno kao iz fabrike, inace je paket opreme Intensa, sa kombinacijom siva koza i siva prevrnuta koza. Covek zamenio set kvacila kada je doteran (u gepeku mu bili stari kada sam dosao), sredio 2 podizaca stakla i to je bilo to. Cim sam ga video zagrejem se i posle provere u servisu dam kaparu coveku. Cekam sledecu nedelju da odjavi nove tablice i uzme obicne koje nisu TX jer mu sada nisu da lida odjavi dok ne dobije saobracajnu. Kaze covek samo da sam dosao dan ranije dobio bih auto odmah na moje ime sa tablicama ovako je samo ispala komplikacija ali dobro, ko zna zasto je to dobro. Kada uzmem auto stavljam slike ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nidzo. Bilo mi je najbitnije godiste, jer na svim staklim stoji 05, dok u saobracajnoj pise 2006. pod kojom sam je ja kupio.

Ni na jednom autu neces naci broj sa stakla i u saobracajnoj istu godinu,jer ipak taj auto mora da se sklopi pa tek onda proda,a ne proda se cim se sklopi to sigurno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode... Ako moze jedno pitanje! Da li se placa koriscenje usluga tog programa,Mislim,sada ja hocu da ukucam broj sasije svog Punta. Da li se to naplacuje ili je pristup slobodan!? Pitanje je mozda glupo,ali eto... HVALA NA ODGOVORU!  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je free, slobodno klikni.

Uostalom, ne može niko ništa preko interneta da ti naplati a da mu ti ne daš podatke sa kojih bi se naplata izvršila, tako daaaaa...opušteno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov sam na ovoj temi, iakost sam stari (pasivni) član, ali može li mi neko pojasniti kad ukucam broj šasije dobijem ispravam broj motora ali mi se pojavi opcija "Specify MVS", i to 185.904.1(0) za "SX" i 185.904.1(1)  za "SS.ST.MICHEL"  model. Nije velika razlika, ali je razlika u nekim oznakama, "SX" i "SS.ST.MICHEL". Zna li neko o čemu se radi? Da li je moguće da postoje dva modela sa istim brojevima šasije i motara!? Da li se to vama dešava? I o čemu se radi? Inače auto je proveren, čist je.

 

 

Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Različite verzije za različita tržišta.

Npr. kod Stila 1.9 MJet 16v imaš 140 KS, ali imaš i 136 KS i jednu još slabiju verziju. Jedna je išla samo za Belgiju. Mnoge države imaju posebna pravila oko dozvoljenog broja KS za nove, mlade vozače, ili sl...pa se zato prave različite verzije istog auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oprema piše, ACTIV ili FEEL. Boju ne.

Možeš da klikneš na detalje i da vidiš još informacija. Otvori ePER sa prve strane teme na kojoj smo, kopiraš samo broj šasije i to je sve. Imaš sve objašnjeno kako sam da saznaš. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nidzo. I meni je ovo isto izašlo, ali u pitanju je bar sa oglasa 1.2 60KS, a na eperu piše 1.3mjet 90KS. Je l' pogrešan broj šasije ili...?

Vjerovatno pogrešan broj šasije.

 

moze li nwko molim vas da mi proveri ovo

VIN ZAR939000 07266693

Screen_Shot00151.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima :) 

buduci da imam potrebu da proverim vozilo koje hocu da kupim, sam uspesno nasao potrebne informacije na forumu ovde :)

 

Validni linkovi su:

 

http://www.stolencars24.eu/

http://coordinamento.mininterno.it/servpub/ver2/SCAR/cerca_targhe.htm

 

Sto se tice ePER, skunuo sam brzo citavih 7gb, nemam pojma zbog cega, defultni link im ne radi:  http://127.0.0.1:7080/navi?KEY=STARTUP

 

Pretrage sam uspesno ostvario ovde:

http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE

http://195.23.79.251:7080/navi?KEY=STARTUP

 

Nadam se da sam sve dobro proverio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze provera za ZAR93200000156562...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovde ne razumem koji je motor isao u pomenuti auto, posto izbacuje i 110 i 115 konja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...