Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Auto mi se sviđa ,jedino šta me zanima je da li je bilo nekih havarija

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam, po slikama deluje novo. Drugo, uvek mozes preko ovlascenog da vidis, posto je tu i odrzavan jer je u garanciji. 

Trece, ako ni njima ne verujes, podjes sa svojim majstorom ili oteras auto u neki servis da ga pregledaju i daju ti misljenje. 

 

Ako ima ikakvih ostecenja (hipoteticki), to ce biti od parkiranja i naslanjanja vrata na parkingu, kao i u 99% gradske voznje i parkiranja, tipa grebanja i riseva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno,videći šta ću da radim ,obavestiću

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je tipo street+ imao maglenke.. Vidi u temi o kupovini Tipa, posto je tamo pisano, koja je oprema isla u Street+, da ne bude da je navedena visa oprema od one koja jeste, pa budes u zabludi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, ISV_01 said:

S tim da je street+ kao malo bogatiji od obicnog street paketa. 

I ja gledam sta je ovde "bogatije"? Auto jedino ima tempomat i tamna stakla, ovo sve ostalo je poprilicno klot? Pocev od motorizacije, reflektorski farovi, obicne crne kvake i poklopci retrovizora, 16'' felne, bez maglenki, nema cak ni parking senzore pozadi. Klima rostiljka, bez naslona za ruku, najobicniji Uconnect od 5'' u onoj "grbavoj" tabli...

 

10 hours ago, Djole_M said:

jedino šta me zanima je da li je bilo nekih havarija

'si snimio ovo?

 

5ef5fe4fde05-1920x1080.thumb.jpg.e57d6bc541fb1ff66b5dc0ad5490ee84.jpg 8106dfa44b19-1920x1080.thumb.jpg.81141e2e27e1e1ca4e71a2c183b7f3b3.jpg 81876578_50f8a201ce7a-1920x1080(2).thumb.jpg.34d9763dae38088d10e9f35020bc2903.jpg

 

Ako je vozen 2 intervala malog servisa, em izlizane papucice, em "kontra" (obicno bude izlizana leva strana kvacila i desna kocnice):

 

23682263705e-1920x1080.thumb.jpg.dca9a1a5250fb9c4c20d3e6cb0daddc1.jpg

 

Mozda je sve OK, ali s obzirom da je auto mlad svakako bih pogledao sta ima "ispod", da li je izgreban airbag originalan (na GP i Bravu su bile one rupice u volanu za zabice airbaga, pa se lako videlo da li je nesto cackano, ne znam da li je isto i na Tipu), itd... Najsigurnije ipak pogledati uzivo, a posto je registrovan lako je i za provere kod majstora.

Najgore je sto znamo sta se sve ovde prodaje, pa uvek polazis od stanovista da ce neko da te zaje*e :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Ivan said:

I ja gledam sta je ovde "bogatije"?

Bio je Street pa Street+ (ili Forte, nisam siguran), a znam da je negde bila razlika da ima maglenke (postavio linkove sa opremom gde se spominje) pa mi zato nije bilo jasno da li je zaista ta oprema na njemu. 

 

A iskusno, nema šta, preko telefona se ništa sumnjivo ne vidi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, ISV_01 said:

a znam da je negde bila razlika da ima maglenke

A da li ti je palo na pamet da je recimo branik menjan, s obzirom kako je upasovan ;) ? Ili recimo stavljen aftermarket, ako su krenuli za Tipo.

Zato i kazem da treba pogledati uzivo, pretresti dijagnostikom - mozda samo ja paranoisem. Ali tako su nas navikli cim vidis da ti nesto bode oko, jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, Ivan said:

A da li ti je palo na pamet da je recimo branik menjan, s obzirom kako je upasovan 

Yup, kada sam sagledao slike preko kompa. Tel nije za detaljno gledanje. 

 

Odozdo ce se najbolje videti ako je bila neka steta. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost ovaj Tipo nikad nije imao prednje maglenke, nedostaje prekidač na tabli, postoji samo za zadnje,

 

e8b8b61acdea-1920x1080.thumb.jpg.1c1c0d7f35462ba999a3f11db2a30b8d.jpg

 

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što je meni upalo u oči kada je @Ivan uočio "pasovanje" branika je maska sa hromom dok Street ima uvek crnu bez hroma a i farovi su na gornjem primerku parabolični a mislim da su i 2019 ugrađivali projektore u Street verzije što se lepo vidi na ove dve slike pokupljene na mreži.

 

a75bb359d3a0-1920x1080-dw.thumb.jpg.e2271bb2c90d00c336fe1fb93e836ef8.jpg

 

f1bf4dd9aced-1920x1080-dw.thumb.jpg.dfc7e4f9446754f0b84e0c3aaa3b2baa.jpg

 

Oba su isto bez maglenki.

Edited by Zakeralo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek gleda auto star 2 godine - znaci trazi se maltene nov, a ne NOV NOV NOV. Da mu treba neka "seci usi, krpi dupe" sklopocija od deceniju i kusur-dve starosti, naravno da ne bih ni obracao paznju na ovakve detalje.

Plus sto se secam da je Djole pi*ajzla :)  i kako je sredjivao i lickao onog Grandea pre prilicno godina (ako cica dobro pamti, pod nickom "matdjo", 1.2 Puntic kupljen nov u Srbiji :)...).

Pa je iza toga dosao Megane Mk3 (zapamtih jer smo menjali u isto vreme, samo sto je on sa Fiata presao na Rendzulu, a ja kupio Sporta).

Nakon cega je covek misteriozno nestao sa ovih strana :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane imaš oštro oko .......nisam se vratio prvoj ljubavi na moju žalost a baš sam se ponadao ......

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ZFA22300005606584 

Da li mi neko može provjeriti da li Dobro 1.9 JTD 77KW 2008g ima DPF?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elra

U specifikaciji pise da je proizveden u martu 2008. i da je Euro 4:

 

Untitled2.thumb.png.0f78b601436a067b12667d8b7483bc6a.png 

 

Ali kada ga raskupusam, u sistemu nigde ne vidim partikularni filter:

 

Untitled2.thumb.png.1d360fecbc3dbdbc3048cd4b2a7a4ce5.png

 

Nesto slicno je bilo sa 1.9 verzijama Brava na pocetku produkcije. Bile su cak i 1.9 150 Euro 4 verzije bez DPF, a kasnije sa njim. Kacio sam ranije nekome, videces slicnost na prvoj slici:

 

Untitled4.png.12243b27b78f07a6a2dfa78febd8dc7e.thumb.png.d481cb31fb4d17bce1bd07a71b61664f.png Untitled5.png.3669a22286796a9e3619f21e840855e8.thumb.png.63ee78db4309530c99c1ff6126256213.png

 

Meni deluje da nema DPF, ne tvrdim da sam u pravu.

Ovo cisto teoretisemo, a ako ti je auto pri ruci, naravno dijagnostika/vizuelni pregled ;) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, ako može slična provera kao iznad za broj šasije zfa19900001631785, u pitanju je Fiat Grande Punto 2010. godište, kubikaža

1248 cm3, snaga motora 55/75 (kW/KS), u oglasu piše da je Euro 4, ali nisam siguran zbog godine. Hteo bih da izbegnem Euro 5 zbog DPF filtera koji se ugrađuje u MJT 1.3 75KS od Euro 5.

I ako može info, jel mogu ja to sam negde da proveravam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi, buljim u ovaj ePer (pekidi.com) i ne znam kako da vidim ima li DP filter (DPF) automobil sa brojem šasije ZFA19900000514332... Može li pomoć, ako se ta informacija uopšte može videti na navedenom sajtu?

@Ivan možda zna?

Edited by pilgrim011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ja sam podrazumevao da nema, međutim prodavac kaže da mu je majstor rekao da ima i da se nalazi u katalizatoru (citiram "katalizator i DPF su zajedno spakovani, 2 u 1"). U međuvremenu sam zvao i Gazelakomerc i kažu mi da vide samo katalizator po broju šasije, ne vidi se DPF, tako da je valjda to - to.

Čisto da znam ako mi zatreba opet - ako ima DPF, pisaće jasno "dpf" u tim osnovnim info kao na slici iznad? Ovde fali taj info = nema DPF?

Edited by pilgrim011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema DPF. Da ima, imao bi skroz na dnu liste oznaku 733 - specific catalyst converter. (valjda je ta oznaka). 

 

Takođe bi u rubrici exaust piping imao bi varijantu da prikaže sa / bez DPF filtera. Npr kod Brava je OEM broj 51820450

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pilgrim011 baš sam pogledao svoj auto u EPERu, ne piše da ima dpf a ima ga, stoji samo EURO 5

Medju exhaust-om stoji dpf
image.thumb.png.08528c3df7c0067a048ae16bbbeb530a.png

ideš na  FUEL INJECTION SYSTEM » EXHAUST PIPING »  EXHAUST PIPE pa proveriš šta ima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...