Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Ne mora da bude merodavno ako je nesto menjano - ali jesi li pogledao plocicu/nalepnicu sa kodom boje, sa unutrasnje strane haube?

Sto se ePera tice, do sada sam vidjao kod boje, ali mislim samo za enterijer. Ne moze da se standardno dobije samo sa strane za proveru VIN, pa "Info". Nego se sa te pocetne strane udje sa "Next>>" u delove vozila. A onda u putanji sa podacima, na kraju postoji mala lupa. Kada se klikne na nju, izlistavaju se standardni podaci, ali se na kraju pojavljuje jos i dodatan podatak o bojama (koji ne postoji kada se ukuca samo VIN, pa "Info", kao sto rekoh).

Evo oznacio sam crvenom strelicom, ako "izbunarim" nesto oko boje auta, dopisacu. Podaci su sa mog auta, boja je "Nero Provocatore" sa kodom 891B, ali to (sem enterijera) ne vidim ovde:

 

Untitled.thumb.png.ed37a8233bb4265fa91b589d75190c50.png

 

@Doctor NO

Nepotrebno otvorena tema u podforumu za tehnicke probleme, spojena je sa postojecom za provere pre kupovine.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link, sva oprema se gađa i boja enterijera i sedišta ali ne piše boja vozila.

 

Auto je ona boja crno borda, više je crna ali kada se zagleda je i tamno bordo. U polisi piše crna met ali nisam pogledao kod boje, nisam znao gde se nalazi. Svakako bih to na tehničkom promenio ako je fabrički bordo da se tako upiše i u saobraćajnoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj kod boje na autu, pa da vidimo sta kaze.

Ako pominjes boju u polisi i saobracajnoj - znaci da je auto vec registrovan kod nas? U tom slucaju ne bih nista "mrsio" i nastavio bih dalje tako, ako je neka "kameleon" boja u pitanju. Znas kako to kod nas ide kad krenes da ispravljas krive Drine, a vrlo moguce da i nema nikakvih problema... Mislim, da je neko farbao ceo auto (a npr. posle poslednje registracije :D), videces lako po spojevima da li je verovatno.

Mislim da tacno znam o kojoj se Fiatovoj boji radi na osnovu tvog opisa, na suncu vise vuce na tamno-bordo. Mozda bih cisto skoknuo do prvog tehnickog da pitam (a i to mozda), ako te bas toliko kopka. Sacnucu ti jos malo ePer, ako uspem da izbunarim boju samog auta, ti proveri plocicu sa kodom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Colour Code 750A NERO RUBACUORI MET

 

Ovo je boja sa pločice.

https://carpaintcode.vernicispray.co.uk/3-en-2390-5047-fiat-italia-punto-evo-750a.jsp

 

A u polisi mi piše crna metalik, da li je ovo tamno braon ili crna :S Kada je auto uvežen upisano je da je crn i to je sad tako :D

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Doctor NO

 

Ne diraj ništa, ne ispravljaj krivu Drinu... :D uvek u saobraćajnoj pišu uprošćene verzije boja.

Npr. sve što vuče na crnu je crna. Sve što vuče na plavu je plava. Taman posla kad bi se kroz saobraćajnu bavili sa 10 nijansi plave, ili 50 nijansi sive... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, on deluje crn ali malo mutniji i po danu na suncu se baš vidi da je bordo. Ali ko ne zna taj kaže da je crn dok mu ne kažeš :D

Edited by Doctor NO

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Doctor NO, ne brini se nista oko toga, sve zavisi kako je neko na ispitivanju upisao boju, a to se ne mora bas gadjati sa stvarnim stanjem :D. Moj slucaj - ovaj i prethodni Punto Evo kog sam vozio imaju istu boju (760A - bela perla). Za stari auto mi je u saobracajnoj bila upisana boja bela metalik, a za ovaj siva metalik :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1, lepo ti i pise da je crna :D : 750A NERO RUBACUORI

On 8/29/2021 at 12:30 PM, Ivan said:

Ako pominjes boju u polisi i saobracajnoj - znaci da je auto vec registrovan kod nas? U tom slucaju ne bih nista "mrsio" i nastavio bih dalje tako, ako je neka "kameleon" boja u pitanju. Znas kako to kod nas ide kad krenes da ispravljas krive Drine, a vrlo moguce da i nema nikakvih problema

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije mršenje, za 2 meseca ističe registracija i menjam saobraćajnu tako da ako treba odmah bi upisao bordo ili šta ja znam, ne razumem italijanski :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je u normalnim uslovia potpuno crn(deluje malo mutnije crna), ali ja sam evo sada pod suncem i pod nekim uglovima uspeo da uhvatim kakva je boja ustvari.

Izvinjavam se što auto nije čist :S

 

1630338404449.thumb.jpg.f4a39edc8a1cb6a8eeff98f2d575c9c2.jpg 1630338404452.thumb.jpg.831ed7542b11d2c8e30e8edb6725e522.jpg 1630338404454.thumb.jpg.23ad5a68eb6d6636140af11781ca5b14.jpg

 

Edited by Ivan
Slike prebacene na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako moj auto deluje da je zelene, plave nijanse na suncu ali je siva u saobraćajnoj i stvarno se vodi i u fabrici kao siva i stvarno je siv kad nema puno odsjaja od sunca i okoline…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Doctor NO said:

Auto je u normalnim uslovia potpuno crn(deluje malo mutnije crna), ali ja sam evo sada pod suncem i pod nekim uglovima uspeo da uhvatim kakva je boja ustvari.

Izvinjavam se što auto nije čist :S

 

1630338404449.thumb.jpg.f4a39edc8a1cb6a8eeff98f2d575c9c2.jpg 1630338404452.thumb.jpg.831ed7542b11d2c8e30e8edb6725e522.jpg 1630338404454.thumb.jpg.23ad5a68eb6d6636140af11781ca5b14.jpg

 

Neka ti upisu kao u vicu o cigi i gacama: crno(zuto) napred, braon pozadi.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi im objasnio da nije crna? Nekad je bordo, nekad je braon? 

Sta ces ako sledece godine kaze da je sad bordnjikavo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih sad iz inata trazio da mi to svuda zamene...

Znaci, ipak nisi izdrzao da odes da ne pitas :D ? Rekosmo ti svi lepo - teraj to tako, ne talasaj i uzivaj ;) .

I na autu, u kodu boje, lepo stoji da je varijacija crne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi evo mene posle par godina ,možda se vratim u brend ,treba mi pomoć oko jednog auta na oglasu.
Ako neko zna nešto više o ovom autu značilo bi mi:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/18694916/fiat-tipo-street-plus

 

4445e77049710b3f75aa2201bce12c57.thumb.jpg.790b90bf92ccdb525c100e9ea6495db7.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjen format posta, dodat link i PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta konkretno zelis da znas? 

 

O opremi je pisano ovde:

 

Link 1

 

Link 2

 

Link 3

 

S tim da je street+ kao malo bogatiji od obicnog street paketa. 

Mislim da taj auto neko prodaje jer nije zadovoljan motorizacijom, obzirom da je 1.4 16v atmo motor, gledajuci godine starosti auta i predjenu kilometeazu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...