Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Razvedena gastarbajterka,lekar.

Ima sina koji zalupao mazdu rx8 i bmw m5....

Taj dok se ne ukoka neće biti miran....

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt za ove pare jos malo moze Djuliju da kupi , neka se strpi

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

57mo,al izgleda ko da je 77mo...

Neam sliku,otišla u bgd da obiđe imovinu

 

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok,ko Dženifer Aniston,taj fazon,samo u nemačko-kič varijanti...35 godina u Nemačkoj!


Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gde se to kupuju Đulije za 7 'iljada, da stanem u red, da pazarim i ja jednu?
Rekao sam strpi se Smireni, strpi :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je ok Đulka turbo benzina?

Sent from my LG-M250 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jel ja dobro tumačim da postoje dva automobila sa istim brojem šasije ili grešim?

 

Screenshot_20190318_163335.jpg

Edited by bogar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko nesto da mi proveri za ovaj br sasije ZFA19800004083684, auto mi nije bas blizu a ne bih bez veze da zapucam 300km..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2019 at 4:16 PM, bogar said:

Ljudi jel ja dobro tumačim da postoje dva automobila sa istim brojem šasije ili grešim?

 

Screenshot_20190318_163335.jpg

Ovo je ultra interesantno. Jel se razresila misterija?

2 hours ago, PMilan said:

Jel moze neko nesto da mi proveri za ovaj br sasije ZFA19800004083684, auto mi nije bas blizu a ne bih bez veze da zapucam 300km..

Na pocetnoj stranici foruma, sa strane, imas ikonicu fiat eper, tu mozes sam da proveris kad je auto proizveden i sta je tacno islo u njega od opreme, motora, verzija menjaca itd... Ali servisnu istoriju ili nesto sto bi potvrdilo da li je auto lesina, ili ocuvan, to je nemoguce utvrditi bilo cime osim pregleda majstora, ili nekog drugog strucnjaka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Ovo je ultra interesantno. Jel se razresila misterija?

 

Brana mi je pricao da zbog greske na traci/nestanka struje ili vec neceg treceg slicnog se desavalo da 12 kola ima isti broj sasije.
Jednom je uzeo i raskupusao 4 delte sa istim brojem :D sve sem same sasije...

Rekao mi je da obicno takva kola zavrse u ITA policiji ili posti ili vec nekoj drugoj sluzbi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potreban savet forumasa za ovaj auto https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14659565/fiat-grande-punto-evo-13mjet-vlasnik , danas bio da pogledam-Sombor.Auto stvarno izgleda kao nov,ali prvo zasta sam se uhvatio izgleda da nema. ASR bi morao imati svoje dugme sa nazivom,a nema ga. Vlasnik kaze da li ti je to toliko bitno. Ja ga pitam kako sad da znam sta li jos nema a da si naveo da ima.Sticem utisak da je lik jednostavno cekirao sve opcije koje se ticu sigurnosti i opreme,pa APP.Ja na ePer u ne vidim ili ne znam da vidim da li ima npr ASR i ESP. Broj sasije je ZFA19900001855889 pa bi molio nekog ako to moze da proveri.Gume prednje 2005 godiste a zadnje 2012,pa mi i to cudno.Vlasnik takodje insistira da se auto odmah prevede.Poenta cele price je kako proveriti da auto ima sve ono sto je prodavac naveo da ima.Prodavac jednostavno tvrdi da je auto novije proizvodnje i da mora sve to da ima sto je naveo.Takodje mali i veliki servis za koje kaze da je uradio a nema nikakav dokaz,jer mu je to drug uradio.Pita me sta ce mi dokaz jer svaki majstor moze da utvrdi da li je radjen veliki servis.Pitam se da li je moguce da ljudi rade ovako bitam servis a da ne upisu u knjizicu koju naravno nema.dovezen iz Holandije na tockovima 2000km pre mesec dana.Takodje ne znam datum proizvodne,jel ovo januar ili decembar 12/1/2012.Unapred hvala svima na sugestijama. Na zadnjoj slici sam slikao sa njegove carinske deklaracije

2019-06-30 00_15_41-FIAT ePER __ The FIAT Spare Parts Catalog.jpg

2019-06-30 00_16_14-FIAT ePER __ The FIAT Spare Parts Catalog.jpg

2019-06-29_17_02_05.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mitros

Auto nije klotara, u smislu osnovne opreme, tako da ASR sigurno ima sa ovom opremom. Pretpostavljam da se kod ovog GPa ASR iskljucuje negde u meniju racunara, a ne kao npr u Bravu na dugme.

To sto su gume razlicite moje misljenje je da je pazario neke polovne samo za prodaju auta, a ne nove jerbo kostaju. Sumnjam da bi u NL vozili auto sa tako starim DOTom.

Lep primerak sa lepom opremom. Easy je oprema te verujem da ima gore pomenut ASR.

225e29d91ccc535e2f69701800c73b26.jpg39e627b6bc997bf0a07ae985239f6aa1.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Ps, to nije vlasnik nego verovatno preprodavac, a to sto je reg na njega je bar olaksavajuca okolnost tebi zbog registracije. Normalno je za prenos odmah, nece covek glavobolje da ima.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novije kataloge imas na ePer Pekidi ili ePer Polska, stariji imas na "fiatforum.com"...

18 hours ago, mitros said:

Takodje ne znam datum proizvodne,jel ovo januar ili decembar 12/1/2012.

Ovo ti je januar 2012. Sto se tice ePer specifikacije, VDC (ESP) se navodi na samom kraju spiska, dole ispod "Stop&Start"/"Tire Inflation Kit", a pre "Waxing". Tako da mi deluje da ESP nema, po ePer. Ako ESP postoji na vozilu, on podrazumeva ABS+ASR kao svoje podsisteme, pa se oni ni ne navode. Kod tebe je aksplicitno naveden samo ABS, takodje nema ni dugmeta desno od cetiri migavca za deaktivaciju ASR...

Mogao si na licu mesta da pogledas i na tabli, da li se pri cekiranju sistema pali ASR/ESP lampica. Ako sistem postoji, odgovarajuca lampica se na trenutak upali i ako je sve OK ugasi. Takodje se i fizicki na glavnom kocionom cilindru moze videti kakva je situacija, imam ovu moju sliku sa teme o stelovanju farova, gde se lepo vidi ESP modul na cilindru, u samom vrhu slike:

110820185776.jpg.a3cdd19d6b36926e3d3d8f812fff15f3.thumb.jpg.614953b5a156d4a31df7cef1e0cb3368.jpg

 

Dobosi pozadi, mozda i to pomogne...

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, ISV_01 said:

@mitros

Auto nije klotara, u smislu osnovne opreme, tako da ASR sigurno ima sa ovom opremom. Pretpostavljam da se kod ovog GPa ASR iskljucuje negde u meniju racunara, a ne kao npr u Bravu na dugme.

 Lep primerak sa lepom opremom. Easy je oprema te verujem da ima gore pomenut ASR.

 

Na svim GP koje sam gledao dugme za ASR je bilo odma desno od sva 4 migavca,tako da verujem da ovaj to nema.Danas sam nasao jos jednog koji je obelezio da ima i na moju primedbu rece da je slucajno to obelezio.Ljudi na pamet oznacavaju opremu verujuci da APP.

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Ivan said:

 Ovo ti je januar 2012. Sto se tice ePer specifikacije, VDC (ESP) se navodi na samom kraju spiska, dole ispod "Stop&Start"/"Tire Inflation Kit", a pre "Waxing". Tako da mi deluje da ESP nema, po ePer. Ako ESP postoji na vozilu, on podrazumeva ABS+ASR kao svoje podsisteme, pa se oni ni ne navode. Kod tebe je aksplicitno naveden samo ABS, takodje nema ni dugmeta desno od cetiri migavca za deaktivaciju ASR...

Mogao si na licu mesta da pogledas i na tabli, da li se pri cekiranju sistema pali ASR/ESP lampica. Ako sistem postoji, odgovarajuca lampica se na trenutak upali i ako je sve OK ugasi.  

 

 

 

Ubedjivao me da je decembar 2012.

Gledao sam sto kazes na tabli pri davanju kontakta,ne pali oznaku za ESP,tako da ni to nema.

Vidjao sam GP koji imaju ASR a nemaju ESP,jel to moguce ako kazes da je ASR sastavni deo ESP?

Nije mi jasno gde objasnjavas: "VDC (ESP) se navodi na samom kraju spiska, dole ispod "Stop&Start"/"Tire Inflation Kit", a pre "Waxing" ja to ne vidim na slici,na tom mestu stoji TRIP COMPUTER?

Inace me cudi da ova oprema ima digitalnu klimu,tempomat,naslon za ruku,a da nema ESP i ASR.???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...