Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

Mislio sam na koju grupaciju, a onda sam se setio da juris onu Alfu.

Ja sam zvao Aks automotive (Sabac) i vrlo su bili pristojni i korektni, ali oni su samo za Fiat.

Kasnije sam kod njih i oterao auto na pregled.

Sa Italijanima je vrlo losa situacija za proveru.

Nepotpuna dokumentacija, kratak garantni rok, hoce da se dogovore u slucaju sudara pa da ne voze u ovlasceni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozvao sam Stojanov telefonom, bio ljubazan, majstor sa druge strane takodje. Nazalost rekao mi je da oni beleze samo popravke u garantnom roku tako da sam uspeo da saznam da je auto 2014e godine imao oko 80 000 sto mu dodje 40k godisnje, sto opet dodje oko 200 a na satu je 187... Rekose mi da je imao u Belgiji neku doplatnu garanciju za pomoc na putu i da je imao neku intervenciju na 182k ali nije mogao da vidi datum te intervencije.. sve u svemu, zadovoljan sam i pohvale za stojanov :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari.

Može li jedna provera?

Pokušavam da se nakačim na linkove ali mi ne ide.

Evo slike, hvala unapred!

20180606_160955.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.thumb.png.dac8babb94d7ed87b22297084aee30e7.png

 

SINCOM: 184.212.0.0VIN: ZLA35000001046611N° Vehículo: 00164039Motor: 10645712/1/2006Col. n.: 467LV0M10V2P5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za brz odgovor.

Kakvo mišljenje imate o Lancia Musa modelu sa 1,4b  70kw/95ks?

Vredi li uzimati taj auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skoro kupio sinu musu 1.4b 95ks. 6 brzina, odlican auto, dosta opreme, lepo ide, komforan je i pozadi ima dosta mesta. gepek je zadovoljavajuci...
mozes pogledati ovde...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo,

 

Da li je neko možda gledao Fiat Sedici sa oglasa 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12578230/fiat-sedici-19mjet-101000k-nov 

 

UhGxM.jpg 

 

Izgleda manje - više odlično. Tu je i servisna istorija. Na slici 26 su prikazani radovi, pa bih nekog zamolio da prevede šta je uradjeno/zamijenjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je izvod dobijen iz nase ovlascene FIAT kuce (opsti podaci, popravke, listing opreme,...) - ako su ljubazni i imaju vremena, generalno kod njih moze da se dobije pojasnjenje i na osnovu navedenih sifara kvarova (ukoliko je opis nejasan i u skracenicama).

Bar su meni izasli u susret 2 puta, za automobile koji su me zanimali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi po kom gradu. Meni u Beogradu po špicu uz realno dosta davanja gasa troši oko 7ipo.. Nekad bude 6.8, a nekad i 8...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo verovatno i manje, ja dok nisam imao ekstremno gradsku voznju bio sam ispod 7..

 

Imaš ovde više informacija:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od koje godine se poceo praviti GP EVO i do kada se pravio. Planiram da bude sledeca kupovina...i zasto na nekima uopste nema oznaka PUNTO (stoji prazno) ,a na nekima je u sredini (govorim o  zadnjim vratima) dok na nekima pise EVO...pozz

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Evo je krenuo 2009., a MY2012 (Evo facelift) je predstavljen krajem 2011. pod starim imenom Punto (bez Grande i Evo u imenu).

To je i odgovor na drugo pitanje oko oznaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad pitanje,da li se od ,kako kazes kraja 2011, pravio samo Evo facelift,ili se uporedo pravio i "obican EVO".i do kada su se pravili jedan i drugi.Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo je bio aktuelan do Septembra 2011. kada je u Frankfurtu predstavljen MY2012, ponovo kao Punto. Sto moze da se vidi i u ePer-u:

Untitled.thumb.jpg.4b9c7b4702247dbd50c55ec9407c2dd3.jpg

 

E sad, da li su Zabari kao Zabari i tu nesto miksovali, jbm li ga... Ako te zanima neki konkretan primerak, da li je nesto pakovano i sl. - najbolje uzimi VIN od prodavca i detaljno sve proveris u ePer-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za proveru automobila iz Italije, veeeeoma je korisno imati na telefonu ovu aplikaciju:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.talimac.veicolo

 

Pored onoga na šta smo već navikli (provera kilometraže), aplikacija sadrži upit u mnogo veću bazu podataka (da li je vozilo havarisano, vrednost automobila i svašta nešto...nisam ni još sve video šta ima).

Npr. evo jednog Clia na proveri preko sajta:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/43009-vraćanje-provera-kilometraže-provera-godišta-podmlađivanje/&do=findComment&comment=1448149

 

A, evo kako provera istog auta izgleda preko ove aplikacije:

 

Screenshot_20180622-142110.pngScreenshot_20180622-141912.pngScreenshot_20180622-142119.pngScreenshot_20180622-142129.png

 

Sve podatke možete odmah poslati na Email, Viber ili kako već želite...

@Goran Zemun mi je pokazao ovu app, treba još da vidimo šta sve može da se proveri. Možda bi @gile smederevo mogao da prevede ove stavke iz menija app:

 

Screenshot_20180622-142938.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tanak sa opremom (ako gledas za sebe)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...