Jump to content
FAS Goran
Dire

Za proveru pre kupovine Fiat/Lancia/Alfa automobila

Recommended Posts

On 3.10.2017. at 3:13 PM, neshaoct said:

@Miki.Zvrk

 

Definitivno ga uzimaš? 

Ne pitam zato što sam video nešto loše na slikama... :) 

Dap, u nedelju ponedeljak (8. ili 9.) Treba da stigne onda idem da ga pogledam uzivo i dijagnostiku pogledam.

Jel moze neko da mi kaze koliko izlazi carine,velikog i malog servis,registracija, i ma sta da obracam paznju kad budem isao da gledam :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam danas Stila 1.9JTD karavan 2004. Zanima me da li neko moze da ga proveri po broju sasije jer ja nikako ne uspevam na ePER-u...broj sasiije  ZFA19200000442849  

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zdasa said:

Kupio sam danas Stila 1.9JTD karavan 2004.

Tema je za proveru pre, a ne posle kupovine vozila :stuart: .

Salu na stranu, dobrodosao na forum - stvari stoje ovako: proizvodnja mart 2004., Dynamic, FL, klasicni 8v 1.9 UniJet od 115 KS, M50 Getrag petobrzinac:

s1.thumb.jpg.d7b4ccce78cb7ee4ce1fd9f29a6babd6.jpg

 

Boja enterijera (sedista i tapaciri) bi trebalo da je 166 - kombinacija svetlo i tamno sive:

s2.thumb.jpg.59338c221925eef9987b05edf4d02671.jpg

 

Ako je uvezen iz Italije i imas broj tablica, mozes da proveris i datum i kilometrazu na poslednjem tehnickom tamo (ako postoji u sistemu).

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, Miki.Zvrk said:

Jesu li dostupne sve te informacije nama smrtnicima? :-D

Smrtnik kao i ti :) najcesce koristi online ePer na "fiatforum.com" (stariji katalog, za vozila do jula 2005.) ili ePer na "fiatklubpolska.pl" (noviji katalog za vozila do jula 2015.).

Oba su uvek dostupna, mada drugi ponekad zna da te zbog guzve izbaci. Ako si dalje u nekoj pretrazi samo zapamtis trenutni link na kojem si i opet se ulogujes (da ne bi opet isao kroz 10 koraka do zeljenog dela).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Ivan said:

Tema je za proveru pre, a ne posle kupovine vozila :stuart: .

Salu na stranu, dobrodosao na forum - stvari stoje ovako: proizvodnja mart 2004., Dynamic, FL, klasicni 8v 1.9 UniJet od 115 KS, M50 Getrag petobrzinac:

s1.thumb.jpg.d7b4ccce78cb7ee4ce1fd9f29a6babd6.jpg

 

Boja enterijera (sedista i tapaciri) bi trebalo da je 166 - kombinacija svetlo i tamno sive:

s2.thumb.jpg.59338c221925eef9987b05edf4d02671.jpg

 

Ako je uvezen iz Italije i imas broj tablica, mozes da proveris i datum i kilometrazu na poslednjem tehnickom tamo (ako postoji u sistemu).

 

 

Tacno, slazem se :) Ali izletelo mi je iznenada a nisam imao mnogo vremena zbog posla i tako. Auto je uvezen pre 4 godine iz Nemacke ali nemam broj tablica.

Hvala na informacijama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novija verzija ePer (katalog do 2015.), kolegi sam za Stila izvlacio iz starijeg kataloga (do 2005.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neki update

 

Auto stigao pogledao sam ga i bio je na dijagnostici bilo je par sitnih greskica al su izbrisane

 

Mehanika 90% dobro ono sto nije su neke sitnice, tipa da se turbo malo cuje ali bas bas malo (ps. Mozda je to normalno ne znam recite mi). Kvacilo i zamajac se ne cuju iz 6 bez gasa povlaci ne proklizava .

 

Estetika 85% dobro, par ogrebotina zamagljeni farovi i na jednom mestu zadni lebi rub iznad branika ulubljen (to se i vidi na slici)

 

Enterijer ocuvan sem sto je vozacevo sediste progoreno cigarom ( oca mu pusackog )

 

Sve u svemu dobri utisci potvrdio sam kupovinu i u petak ga preuzinam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel išao možda neko da proveri neku od ovih Delti?

Planiramo žena i ja da se ponovimo pa nam je Delta ušla u uži izbor (između Megana III karavan, Golf Plus prva generacija, Mondea, Astre J karavan)

 

Prvi izbor - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11137801/lancia-delta-19jtdm-tvin-turbo

prvenstveno me brine tvin turbo, tj kakva su iskustva sa njim, a auto mi na slikama izgleda kao bombonica

 

Drugi izbor - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10845458/lancia-delta-16-mjtd-restyling

restajling za 7k evra

 

Treća varijanta - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11053514/lancia-delta-14-16v-tb

moj izbor, benzinac :) nekako volim da se vozim na benzin, koja su vaša mišljenja o ovim 1.4 benzicima

 

Četvrti izbor - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10955091/lancia-delta-85000-20mjt-nova

"samo" 85.000 km, deluje nerealno, na 18-toj slici sa pomaknutim delom zadnje klupe mi deluje kao da se dosta pomerala klupa napred nazad, što za 85k mi deluje puno, a na 20-toj slici mi deluje kao da je na vozačevom sedištu sedeo slon, pogotovo kada se pogleda levi (spoljni) deo sedišta

 

Peti izbor - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9995563/lancia-delta-16-multijet

nekako mi kod ovog modela sve deluje da je na svom mestu, sedišta mi deluju ok očuvana (možda zato što nije koža pa se na tekstilu manje vidi pohabanost, ili je sve utegnuto za prodaju), po slikama mi deluje da nigde oko prekidača nema nekih ogrebotina i slično...

 

Šetsi izbor - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10877583/lancia-delta-20-multijet

samo zbog cene od ispod 6.000€, uvek kada vidim malu cenu se zapitam "a šta mu fali" i danas kada sam ga video došlo mi je da nazovem prodavca da ga pitam baš to pitanje :)

 

Koja su vaša mišljenja o ovome? Ili možda neki drugi predlog... Naš budžet je oko 6500€ (znam da je drugi izbor 7k, idem na kartu cenkanja :) iako piše fiksna cena) ali kapiram da će kada mu se pojavim sa živom lovom malo smanjiti :)

Edited by ivkesm

Share this post


Link to post
Share on other sites

O daltama ja ne znam bas mnogo ali ako imas u vidu jos neke modele razmislinkozda o B klasi ( izvinite forumasi )

Mečka je mečka, sad na prvi pogled sam odmah nasao jednu avangard oprema 7 000 je ( nije moja majke mi :-D ) http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10303416/mercedes-benz-b-200-avantgard

 

A da bi proverili auto ( alfa,fiat,lancia) treba nam br sasije, pa od godista zavisi na kom eperu gledamo :) ukoliko je automobil iz Italije ima sajt na kom se proveri koliko je km imao na prosloj registraciji...ja sam gledao sve to pre mesec dana pa eto to je sve sto su i meni rekli :-D

Nadam se da sam pomogao, srecno u kupovini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo druže, vidim da si nov. Imam pitanje, kako možeš u isti koš da staviš Deltu i Megana III karavan, Golf Plus prva generacija, Mondeo, Astru J karavan? Verovatno žena agitira za Megana :P Ono, nije skup, renault je, ima delova, majstora....

Ja bih isključivo gledao 1.9 twin turbo. Ova što si je okačio izgleda ko čaša. Samo da te upozorim da su sa tog placa iz alibunara teeeški debili, umalo se nismo potukli kada sam hteo da kupim auto, koji je na slikama bio ok, a uživo onako, mada je bio stariji - u pitanju je Seat leon 1.9TDi ARL od 150ks, koji je imao problem sa menjačem, vozili su nas trojica, svakom zakrči iz prve u drugu, a lik sa placa nas ubeđuje da ne znamo da vozimo. Još je bio i moj burazer od tetke, koji i poznaje te likove sa placa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, ivkesm said:

 

Prvi izbor - https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11137801/lancia-delta-19jtdm-tvin-turbo

prvenstveno me brine tvin turbo, tj kakva su iskustva sa njim, a auto mi na slikama izgleda kao bombonica

Definitivno jeste prvi izbor što se tiče motora i opreme. E sad, za te pare taj nivo opreme, ta km i godište nekako ne idu zajedno. Mislim da km ima bar x3. Prođi malo po oglasima u inostranstvu čisto da uporediš cene. Ako je kod nas 6700 koliko je njega koštala? Dovoz iz FR koliko mi se čini, porez i zarada. 

Imaš ovde na forumu proveren primerak Delte na oglasima kod kolege @Markobgd sa celom temom šta je radio/menjao/čistio. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacicemo postove u temu o kupovini Delte.

Jos jednom molba svima da se uz svaki link oglasa ostavlja i PrintScreen istog. Za par dana ce neko zainteresovan sve ovo citati, a pola linkova ce vec biti neaktivno i pojma nece imati o cemu se diskutuje. Sadrzaj foruma treba da bude nezavistan od bilo kog drugog portala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivkesm sad malo detaljnije pogledao ovu tt. Čini mi se da je udarena napred, menjan branik

e56b1c4d9ad7-1920x1080.jpg i 0e1bc07ed799-1920x1080.jpg vidi kako hauba stoji. I ne mislim da je do ugla slikanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutin-NS said:

Velika razlika u zazoru izmedju fara i maske

 

To sam i ja primetio kada sam jutros pregledao, ovo sam sinoć kasno okačio, a nekako sam bio zaslepljen kožom unutra pa nisam toliko obratio pažnju na to sinoć :)

 

14 hours ago, marko.jovanovic said:

Zdravo druže, vidim da si nov. Imam pitanje, kako možeš u isti koš da staviš Deltu i Megana III karavan, Golf Plus prva generacija, Mondeo, Astru J karavan? Verovatno žena agitira za Megana :P

Pa glavni kriterijum nam je da pored mene napred (nisam nešto preterano visok 1.85m, plus kada vozim volim da sam malo bliže auto, a nekako mi je pozicija sedenja naprijatnija u Golfu Plus i Mečki B klasa) iza mene može da stane dečije veliko sedište, pošto smo od skoro mama i tata, a trenutni auto nam je mali, pogotovo što ima troje vrata, pa smo gledali da uzmemo nešto komfornije a da ima gepek u koji možemo pored točkova za kolica da stavimo 2 kofera.

 

Gledao sam ja i Bravo-a 2008+ ali mi deluje jako mali gepek, ni Golf Plus mi nema našto preterano velik gepek, ali sad sam došao sa vožnje istog i mogu priznati da mi se sviđa pomeranje zadnje klupe, jer kada se ja smestim udobno i stavim sedište iza mene klupa može da se pomeri taman da nazad pored točkova stanu koferi

14 hours ago, Miki.Zvrk said:

O daltama ja ne znam bas mnogo ali ako imas u vidu jos neke modele razmislinkozda o B klasi ( izvinite forumasi )

 

Gledao neke, ali su mi papreno skupe, najviše bih auto ne stariji od 10 godina, a B klasa 2008-mo je dosta iznad mog budžeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko ce se naci koji nije udaren a da je star 10 godina.. Moze biti i da je malo cukanje itd.. Mogu da okacim slike svog branika koji ne stoji kako treba a znam pouzdano da auto nije udaren.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu i ja da okačim slike svoga auta, opalio sam banderu po sredini, i ništa se ne primećuje, sve je lepo upasovano. Inače menjao sam haubu, gornji i donji vezni lim, krila su se malo skupila pa je izvučen. I branik je zalepljen, ofarban kao i hauba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivke, obrati pažnju da primerci koji su dizelaši, 8-10 godina stari iza sebe imaju min 180000-200 000 pređenih km!

Lancia jeste lepa, ali smatram da je Bravo jeftiniji - odnosno da za taj novac možeš naći Brava u boljem stanju. 

 

Na kraju, čuj se sa Maretom - Markobgd . Prodaje deltu, malo je jača cena (ali je auto sa poznatom istorijom i poreklom!!!!) a i tazbina mu je iz SM pa kad svrati na nedeljni ručak, usput da ti pokaže Deltu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih onu deltu koja je prvi izbor svakako pogledao...cak ako mi dozvole malo bih zavirio iza branika, samo da nije ubijena, savijena, izvlacena itd...meni je moj prednji deo bio sumnjiv, samo dok nisam skinuo branik da vidis zasto prskalice farova ne rade :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što ste videli u obzir dolaze i drugi modeli, i to neki dosta noviji, tipa astra J SW 2012-to godište može da se nađe po ceni delte stare 10 godina...ipak 5 godina je 5 godina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onakav zazor izmedju branika i haube ima pa maltene svaki drugi bravo/delta na ulici. Ukljucujuci i moj naravno. 

Ukoliko su samo pukle neke plastike pa branik ne lezi dobro, ko ga sisa, zakacices ga i ti pa ce ti biti manje krivo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...