Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 8465

Fiat Brava 1.4 12v - zamena benzinske pumpe

Recommended Posts

Guest 8465

Da li zna neko nesto o zameni pumpe za benzin,crkla mi je na auto i sad bi trebao da je zamenim,interesuje me jel je jednostavna zamena,koliko sam video ona moze iz gepeka da se skine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije moze iz gepeka nego mora,jedino ako ti se skida rezervoar :lool: procedura je sledeca:dignes tepih u gepeku videces poklopac u gornjem desnom uglu koji drze tri srafa,ispod njega je pumpa.otkacis konektor i creva za gorivo onda moras da odsrafis prsten koji drzi pumpu(pazi da ga nepolomis) ispod njega imas i dihtung gumeni prsten.onda izvlacis pumpu pazljivo jer ide zajedno sa plovkom i kucistem.kad izvuces sve to napolje videces plasticne nosace i samu pumpu radis samo logicno dalje.onda ti sledi obrnut proces ili jednostavnije das oko 800din da zameni majstor jer ako nesto zeznes kosta mnogo vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

I licnog iskustva, kada vec menjas pumpu u rezervoaru obavezno ocisti rezervoar, ako ima prljavstine, zameni filter za benzin i procisti creva za dovod goriva do motora. Tada ces biti siguran da je sve ok, i sigurno neces imati vise problema sa pumpom i dovodom goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.12.2008. at 10:03 PM, mikisxy said:

nije moze iz gepeka nego mora,jedino ako ti se skida rezervoar :lool: procedura je sledeca:dignes tepih u gepeku videces poklopac u gornjem desnom uglu koji drze tri srafa,ispod njega je pumpa.otkacis konektor i creva za gorivo onda moras da odsrafis prsten koji drzi pumpu(pazi da ga nepolomis) ispod njega imas i dihtung gumeni prsten.onda izvlacis pumpu pazljivo jer ide zajedno sa plovkom i kucistem.kad izvuces sve to napolje videces plasticne nosace i samu pumpu radis samo logicno dalje.onda ti sledi obrnut proces ili jednostavnije das oko 800din da zameni majstor jer ako nesto zeznes kosta mnogo vise

Kazite mi kako da skinem crijevo sa pumpe kojim se gorivo salje na motor? Ima onaj sarafic. da li ga treba odviti ili postoji neki osigurac?

Radi se o fiatu brava 1.6 16v benzinac 97.god.

Hvala na odgovorima.

Pumpa fiat Brava.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8.6.2017. at 10:46 AM, siman said:

Kazite mi kako da skinem crijevo sa pumpe kojim se gorivo salje na motor? Ima onaj sarafic. da li ga treba odviti ili postoji neki osigurac?

Radi se o fiatu brava 1.6 16v benzinac 97.god.

Hvala na odgovorima.

Pumpa fiat Brava.JPG

 Da, treba naznaceni sarafic odvrnuti i sa malim srafcigerom podici stopicu crijeva (lule) a drugom rukom lulu vuci prema gore.

Pumpu sam izvadio ali ne vidim da ima onaj vanjski plovak sa polugicom. Veoma sam je tesko izvadio pa sam mislio da plovak nisam otkinio, ali sam rukom pretrazivao po rezervoaru i nista nema. Da li kod ovih auta plovak nije u samom kucistu pumpe? Evo iste pumpe koju sam snimio sa interneta-ni kod nje ne vidim plovak.

Molim odgovor

Hvala

PumpaF.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...