Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 9703

Obili mi Stila :(

Recommended Posts

Guest 9703

Dobro, nisu bas obili, al' su pokusali i usput mi sj....i cilindar brave i sa vozacke i sa suvozacke strane :mad:

Srecom, centralna i dalje radi sve OK, ali moram srediti te cilindre, pa me zanima da li imate da mi preporucite nekog kljucara u NS koji sredjuje takve stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Bio sam i bice komplikovano-za Zastavu 10 i Punta ima cilindara (cesto ih obijaju), ali za Stila nemaju :(

Srecom pa imam kasko, tako da ce Stojanov "raditi" :)

Zverko, hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta su ti kreteni hteli?muziku,ostalo ti nesto u autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Muzika je original Stilova - ne znam koliko je to zanimljivo za kradju...

U autu nije bilo nista na sedistima, a nema nista posebno ni u "pretincima"...

Nije "divljacki" obijano, cak mi se cini da ni onaj spoljasnji prsten od lima nije ulubljen, samo je cilindar slomljen...

Il' su narkomani, il' se neki pocetnik ucio u tom teskom i zahtevnom zanatu, a posto vlasnici VW i Audi-a prvo pucaju, a onda pitaju, covek se odlucio za Fiat-a :))

U svakom slucaju javim vam kako je prosla i koliko je kostala odiseja - u ponedeljak kod Stojanova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zast ne odes na otpad i kupis cilindar,pa ti majsor prepakuje bravu po tvom kljucu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Evo izvestaja:

- auto mi je 8 dana bio u Stojanovu, imali su problem da nadju cilindre

- morali su farbati i vozacka i suvozacka vrata

- cifra ~31000

Dakle, ovo je em dugotrajna, em skupa "rekreacija" - i da je posao radio neki drugi servis sumnjam da bi izaslo manje od 15000...

Kasko je zakon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 3917

i sve je pokrio kasko?

ja sam pre nedelju dana osigurao kasko auto kod DG.

koje je tvoje osiguranje?

jel imas neki alarm?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

@Mrki

Kasko je kod DDORa, a procedura za vozila starija od 3 god je sledeca: vlasnik plati opravku, a zatim njemu DDOR refundira to sto je platio. Naravno, auto prvo ide na procenu stete i zatim se sa tim zapisnikom ide u servis, ako bude nekih radova van zapisnika servis zove procenitelja pre nego sto pocne radove...

S' obzirom da DDOR vec ima korektnu saradnju (tako bar oni kazu) sa Stojanov-om nisu pravili puno pitanja - ne znam kako bi bilo za neki drugi servis...

Alarm nemam - kasko u DDORu nije jeftiniji ako imas alarm, pa ja nisam hteo da ugradjujem isti...

@Zverko

Deracina jeste - mogao sam da uzmem pare od DDORa i da sam trazim servis, ali sam se plasio da ce se mozda morati narucivati novi cilindri i ko zna sta jos, pa sam se zato odlucio za ovakav nacin sredjivanja...

Cene su im nenormalne - za farbanje trepni (kamencici su razbili farbu) su mi trazili 100E, dok su mi na drugom mestu trazili 20-30E (pri tome je bio autolimar i lakirer "na glasu" u NSu)...

I jedna negativna stvar - sinoc sam primetio da mi podizac stakla sa vozaceve strane ne radi vise ok - kada duze pritisnem taster za podizanje staklo bi trebalo da se zatvori do kraja, ali se zaustavi na oko 3/4, a za preostalo moram pritisnuti jos 2-3 puta da bi se prozor zatvorio :mad:

Moram posle NG otici da pogledaju to, jer je pre njihove "intervencije" sve radilo OK :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeci put kad udjes u kola, probaj da kad ti je prozor sasvim zatvoren pritisnes taster za podizanje tri puta, i onda pritisni taster za spustanje i spusti ga do kraja. Trebalo bi da normalno radi posle toga.

EDIT: samo prilikom spustanja treba drzati dugme kao sto je rekao etibor, meni je bio slican problem i tako sam ga resio. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Hvala Marko - probacu, pa vam javim dal' je "magija" uspela :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da radi ta magija. Tako se resetuje pozicija prozora. S' tim da mislim da treba da drzis pritisnuto dugme za spustanje dok spustas prozor.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Uradio bih ja tako, ali me je kljucar zabrinuo kad je rekao da nema cilindara za Stila - jednostavno nisam hteo da rizikujem da uzmem novac, pa da ne bude dovoljno...

Sa druge strane, trebalo je naci servis koji moze da "zatvori" celu konstrukciju - od farbanja, promene i podesavanja cilindra, do eventualnih intervencija na centralnoj...

Elem, zadovoljan sam i ovako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sad nista nije bitno, jer je platio kasko sve, i sve je lepo ko nekad sredjeno, i to je poenta.

kad mi je stilo bio chuknut, puko mi je branik i maska, a farovi su bili netaknuti, ipak, ovaj sto je pregledao auto utvrdio je da treba i sasvim nov far sa maglenkama da mi se ugradi :D

da nisam imao kasko oterao bi ga u tri :badteeth1:

al posto je bio kasko, reko sam mu, ma pishi sta oces :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Nazalost magija nije pomogla :(

Bio sam danas u Stojanovu - samo su naprskali staklo nekim sredstvom i sad radi OK, navodno je sve zbog hladnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako staklo glavi racunar u vratima prati amperazu i ako predje granicu koja preti da nesto rikne gasi motor podizaca.za podmazivanje je se pokazao dobar silikon u spreju,ja ga koristim u servisu

Share this post


Link to post
Share on other sites
ako staklo glavi racunar u vratima prati amperazu i ako predje granicu koja preti da nesto rikne gasi motor podizaca.za podmazivanje je se pokazao dobar silikon u spreju,ja ga koristim u servisu

Taj sprej mi treba,..meni nesto kilavi sa podizanjem.... gde se kupuje,.i kako se zove. (opet Miki mi pomaze :thumbsup: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja sećam sprej je Wurth-ov. Meni je razradio bravu na vratima u kojoj nije hteo da se okrene ključ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...