Jump to content
FAS Goran
oktopod

Punto - Očistite prekidače i kontakte u centralnoj konzoli

Recommended Posts

Je l u ovakvoj pepeljari ima fabričkog osvetljenja? Ja kod mene na levoj strani pepeljare imam providno plastično okce, pa se pitam da l' treba dapmostoji neka sijalica tu.

 

zza2239.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzad i ja to da resim danas. Preporuka je da se radi kad je malo toplije ili u grejanoj garazi jer je plastika krta. Sad je sve osvetljeno. Inace, u par radnji nisu ni imali te male, pa tek iz cetvrtog pokusaja naidjoh na Narvine u jednoj radnji. Videcemo koliko ce trajati. 

 

zza2240.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa ukljucivanjem klime na Puntu ( 1.2 8v) ali ne znam da li je do tastera ili je nesto drugo ?

Klima na Puntu se ukljucuje tako sto se kruzni birac ventilatora namesti npr na 1 ili 2 pa se onda pritisne da taster malo upadne pa tako uz ventilator aktivira i kompresor.
Kod mene moze da se taj taster okrece ali nece da upadne.

To se desava povremeno pa problem "resavam" cackanjem , drndanjem a nekad i "sutiranjem" tako da taster upadne na silu. Kad upadne, klima uvek bez pogovora skljocne ( kvacilo klime) i proradi.

Pretpostavljam da treba zameniti taster? Ili ima i drugih razloga i resenja ( ciscenje itd ) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da popravis taj prekidac, samo se tesko sklapa ako ne ukapiras kako funkcionise, problem uglavnom bude providna plastika koja baca svetlost sa lampice, istopi se deo sto je do diodice i izdeformise se i nece da klikne, pokusaj da ga popravis, uvek mozes da kupis drugi, a ovako mozes da ustedis

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshShomy

 

Probacu, mada mi "strah" jer sam danas provalio caku.

Upalio je iz prve pa sam ga ostavio ukljucenog odnosno klimu sam ugasio tako sto sam brzinu ventilatora stavio na 0

Cim prebacim ventilator na 1 i vise - klima se autonmatski pali. To mi resava za sada jer leti bas i ne koristim ventilaciju bez klime.

 

Za ventilaciju je dovoljan i prozor ali ako bude slobodnog vremena, probacemo i trajnije resenje. Ali pre toga mora i dezinfekcija klime da padne jer vec kandela pomalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upozorenje ostalima - prekidac klime na puntu je veoma pipav i krt a do njega se tesko prilazi.

Maska konzole se lako skida ( 4 srafa, 2 kod nogu, 2 ispod piksle) ali prekidac drze i srafovi i konektori iza njega, koji su na prekratkom kablu pa se tesko skida.

 

Ja sam prekidac izlomio , sto od muke sto od besa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...