Jump to content
FAS Goran
Guest 13220

Fiat Punto mk.1 - prevelika potrošnja goriva?

Recommended Posts

Guest 13220

Opet ista prica

sa 12,2 litra 102 km

sipao sad 24,4 litra pa cu da vidim

Dijagnostika kaze da je sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11975

Moj Punto 1,1 iz 98-e (FIRE motor) trosi na otvorenom 5,1 (proverio letos od Vranja do Beograda), a u gradu leti ide 8l, a zimi 9,5l. i to sam vise puta testirao.

POZZ

Share this post


Link to post
Share on other sites
...a zimi 9,5l. i to sam vise puta testirao.

POZZ

I, kad se dodao oko 30% na motor koji nikako ne stigne da se zagreje, eto i celih 12L... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili sam ja propustio informaciju, ili ti nisi napisao koji je to motor u pitanju i koje je godiste...

Ali nesho 12L :shock: , prosto nemoguce za taj auto, ako je u ispravnom stanju podrazumeva se... Po toj logici meni bi sada stilo trebalo da trosi 8L, umesto 5,5-6L dizela koliko mi sada trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...kad motor nije zagrejan, on troši više goriva.

Na relacijama koje čovek prelazi, motor mu nikada nije zagrejan.

Promenom svećica ( ako ih nije duuugo menjao ), ili nekim sitnijim stvarima bi mogao da spusti potrošnju...minimalno.

Glavni lek je da proba duže relacije, da pusti motor da se zagreje...pa da onda vidi prosečnu potrošnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ili sam ja propustio informaciju, ili ti nisi napisao koji je to motor u pitanju i koje je godiste...

Ali nesho 12L :shock: , prosto nemoguce za taj auto, ako je u ispravnom stanju podrazumeva se... Po toj logici meni bi sada stilo trebalo da trosi 8L, umesto 5,5-6L dizela koliko mi sada trosi.

napisao je 1.1 motor je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Glavni lek je da proba duže relacije, da pusti motor da se zagreje...pa da onda vidi prosečnu potrošnju...

To se slazem, to je jedino merodavno. Mislim da tada preko 8, pa neka je i 9L, ne bi smeo da ide i to gradske voznje...

Vozio sam mk1 '98. 1.2 75KS, i nisam ga stedeo. Nije prelazio 9L nikada, ni leti, a ni zimi. Ni benzina, a ni plina kasnije kada sam ga ugradio. Mada je bio u perfektnom stanju, ja sam bio drugi covek koji je seo da vozi taj auto. Jedino ako nije tolika razlika izmedju single point i multipoint ubrizgavanja (mislim na potrosnju)...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

motor

1108ccm, 40kw(55ks), 92.000km stvarna kilometraza (kuma prvi vlasnik) redovno servisiran.

Uzeo sam ga sa 90.000 i tada je uradjen servis: ulje (selenia gold), filter za ulje, filter za vazduh, kaisevi, svecice(NGK), filter za gorivo, plocice, dihtung dekla ventila, antifriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima beni ovde zanima koliko je normalna potrosnja za fiat punto 75 1242ccm 54kw,prosjecna potrosnja I gradska voznja...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam isti taj, meni trosi po gradu oko 8 mozda malo vise, a na otvorenom putu oko 6 (preko leta, kad se trudim da stedim :laughing: )

Edited by peraperic11

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako radi se o fiat puntu 1.1 55ks benzinac.Kupio sam ga pre dva meseca i u pocetku je trosio oko 5.5-6.5l a sad sam primetio da mi trosi previse negde oko 8l na otvoreno sa veoma ekonomicnom voznjom...  :question: gledam po netu da je njemu potorsnja kao sto sam naveo negde oko 6.5l na otvoreno. Molio bih za pomoc... :close:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde sipas gorivo? Tosic? To konstatno trosi toliko? Termostat kakav je. Jel otvara?

Edit: sad ti je spojeno pa ptelistaj ovu temu gde smo sada. I predstaci auto zemo ;)

Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buco sipam gorivo na NIS-ove pumpe konstano pocelo od pre dve nedlje tako da mi trosi....

 

 

totti kad mi se auto ispraznio do kraja sipao sam 7 litra i auto je prelazio 100km a sad sipam i auto predje manje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Punta 1.1, kupio prije 4 mjeseca. E sad kako sam mjerio potrosnju goriva izadje da mi trosi preko 10 litara gradske voznje ....oko 11.5, 12 A mjerio sam od punog do punog rezervoara predjem 100 kilometara ....Sa punim presao 102 kilometra i nasuo opet pun, to bi 10 litara tacno a vozao sam se pola otvoreno pola po gradu, posao i ostalo.

i opet naspem pun a ovaj put malo vise predjem 120 kilometra.. 11.5 naspem, isto tako pola gradska pola otvoreno.

 

Malo citam po netu i odvrnem onaj poklopac od pumpe ispod zadnjeg sjedista, kad ono bara "benzina" na vrhu gore, i osjeti se na benzin sto se nije nikad osjecalo u kabini nego samo sada kada sam  otvorio, i oko auta nekada, ne uvijek se osjeti benzin. Upalim auto da vidim da li prsce gdje medjutim nista ne prsce dok auto radi..posusim to sto je bilo na vrhu krpom i ostavim da vidim hoce li ponovo biti sutra kada dodjem sa posla, medjutim nije bilo nista taj dan, subvo kao barut.

 

Nego odvrnem opet dan posle toga i bilo je opet, i tako par puta. Nekad bude nekad ne. Mijenjao sam lamdu sondu odmah kad sam kupio jer je ona bila crkla navodno, kao neki originalniji dio iz italije.

Imam jos da kazem da auto nekada zna da trza kada bi se naglo dodao gas, npr. idem 50km/h trecom brzinom i stisnem naglo do kraja, desi se kao niki prekid u dijelu sekunde pa tek onda pocne da ubrzava ....dok nekada ubrzava bez prekida. Do cega bi moglo da bude?

 

cxcb199037.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A termostat kakav ti je? A to sto trza su kablovi, svecice, mada moguce i da tad pumpa propisa malo pa nema dovoljan pritisak i dok dodje gorivo on trza secka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec pisano mnogo puta na tu temu ima ceo deo foruma posvecen tome pukla ti je ta bela plastika... negde i tu ti pusta gorivo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi se o Puntu 1.1, skidao sam motor zbog pukotine na jednom sravu da bih zavario, i sve vratim kako je bilo auto je u pocetku radio malo lose jedno crevo nisam stavio od usisne grane i sipam ja za 600din i predjem 15 kilometra i gorivo nema vise nadjem i namestim to crevo nazad auto lepo radi i mislio sam da je do njega ali kad danas opet za 400din predjem 18km pa to nije normalno pre mi je trosio oko 8l/100km ne znam sta mu je.... i da napomenem da mi je pre svako juto sam morao da mu vucem gorivo iz pumpe i auto odmah upali do tda vergla i pumpa mi je povezana non stop radi kad dam kontakt... ??????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa i treba da radi kad das kontakt, potapajuca pumpa je u pitanju, jel da? I nemoj da ga vozis na tako malo goriva jer ce pumpa da ti strada. A termostat kakav je, jel dostize radnu temperaturu i za koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...