Jump to content
FAS Goran
Guest 13220

Fiat Punto mk.1 - prevelika potrošnja goriva?

Recommended Posts

Guest 13220

Punto 1 1108 trosi 12 u modu penzionerske voznje a 15 kad vozim normalno (do 3500 rpm)

Na leru radi normalno lepo vuce i lepo pali

Na njemu su nove NGK svecice novi filteri (vazduh/benzin/ulje)

Sta moze da bude uzrok ovolikoj potrosnji i koja je realno normalna potrosnja ako uzmemo u obzir da je zima i da je iskljucivo gradska voznja 5-6km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri ispravnost automatskog coka i termostata za mesanje vode.Mozda ti je auto podhladjen svih tih 5-6 km pa ti je potrosnja ogromna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo to su uzasno kratke relacije da bi pricao o potrosnji.probaj ga na malo duze relacije pa vidi onda potrosnju,u sadasnjoj situaciji to nije nikakav parametar

Share this post


Link to post
Share on other sites

napunis rezervoar bukvalno do cepa,resetujes km/h i na 100km kad predjes sipas opet do cepa koliko ti je stalo to ti je stvarna potrosnja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8074

U tih 5-6km i ne stigne se motor zagrejati. Hladno je, kratke relacije, potrošnja je sigurno povećana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Startujes motor,krenes,predjes par kilometara,stanes,ugasis,on se ohladi i tko opet pa ti je zto povecana potrosnja! A i ovo sto ti je rekao boki je najsigurnije merenje,ali da bi dobio "pravu" vrednost moras malo duze da ga vozis!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

Otkacio sam lambda sondu i potrosnja je pala na 11 litara

Ali i to mi se cini previse

Od kuce do posla imam oko 5 km i to mi je standardna relacija.

Cajger tempa bi rado postavio ali majstor mi tvrdi na nemam gde da ga zakacim da nema nikakav instrument koji bi cajgeru davao informaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

...majstor mi je otkacio sondu i smanjio je potrosnju na 11 litara.

Ali mi se i 11 cini mnogo kapiram da je za taj motor u ovim uslovima 10 realno

Sto se pokazivaca za temp tice veoma sam raspolozen da ga ugradim.

Koliko znam on ide u kompletu sa obrtomerom ali ne bih se zezao sa tim osim ako nisam 100% siguran da ce sve da radi kako treba

Bio bi veoma zahvalan kad bi neko dao detaljna uputstva kako se montira tabla i povezuju instrumenti ili kad bi neko mogao da mi ugradi uz garaniciju uz naravno nadoknadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitaj chikavilija ovde sa foruma, mislim da je on to radio , al se ne secam tacno koji je njegov motor. Treba ti drugi tip davača temperature, druga tabla, i tačan raspored pinova na konektoru kod table. Manje više je to to, ispraviće me neko ukoliko sam nešto ispustio. Imaš preciznije uputstvo na fiatforum.com, prelistaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

102km sa 1000 dinara ili 12.2 litara

opet sam sipao za 1000 dinara pa cu da merim dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je meni poznato, Punto 1 inace ne moze da se pohvali sa malom potrosnjom , a uz to i HLADNO JE LJUDI, znaci sporije zagrevanje, male relacije i eto resenja enigme. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam to je monopoint, tj. ima jednu diznu. Mozda je dizna malo rastelovana pa... motori 1.1, 55KS i 60KS ne bi smeli da trose preko 10L nema sanse. Jedino ako ti prelazis tih 5km sat vremena.

Koliko je presao auto? Da li si ikada cistio diznu?

Mnogo je 12l. Mislim da preko 10L ne bi smeo da ide.

Ja sam imao 1.2 75KS, przio sam ga skoro stalno, a trosio je oko 8-9L sa przenjem. Mislim da tebi ipak trosi malo vise nego sto bi trebalo...

Posto ti nemas kazaljku za temperaturu, moras rucno da proveris da li ti termostat valja ili ne. Nadji na forumu kako se to radi. Pipanjem creva iz motora prema hladnjaku uglavnom.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 1.2 60ks ne prelazi 7 litara po gradu uz tezu nogu na gasu i relativno kratke relacije,a na otvorenom oko 5,5 l,max 6...

E,da,maksimaln cepanje po krivudavim brdskim putevima-potrosnja 5.8...

Kao sto rece etibor,dizna,ciscenje u ultrazvucnoj kadici je do 15e.

Mada pogledaj da ti nije prezupcio za jedan zub,meni kaze jedan majstor da ako prezubi za jedan zub,moze da poveca potrosnju...(u ovo nisam siguran)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kakvih crnih 10litara.Meni 1.2 60ks ne prelazi 7 litara po gradu uz tezu nogu na gasu i relativno kratke relacije,a na otvorenom oko 5,5 l,max 6...

E,da,maksimaln cepanje po krivudavim brdskim putevima-potrosnja 5.8...

Auh, 5.8 l/km uz max gas na brdskom putu? :shock: Ipak mi to deluje malo malo! :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

Relacije su mi od hrama SvSave do Brace Jerkovic i nazad i od hrama do Botanicke baste i nazad sve je to oko 4-5 km u jednom pravcu.

Potrosnja je opet velika

1000din 12,2 litra = 95 kilometara

Vozim stvarno lagano kao penzioner

Sta da mu radim da dovedem potrosnju u normalu

Share this post


Link to post
Share on other sites

...tebi se auto ne ugreje, a kad motor nije na radnoj temperaturi, on troši više. Čini mi se da sam negde pročitao da je to oko 30% više goriva.

Ako si već zamenio svećice, proverio diznu...

Možda da probaš da promeniš relaciju kojom ideš.

Ne mislim da kružiš, nego da voziš auto i na drugim, dužim relacijama, a ne samo do posla.

Onda ćeš videti da li se potrošnja smanjuje na tom povećanom broju kilometara, od kojih je dobar deo vožen sa zagrejanim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8074

Letos na relaciji Zaječar - H. Novi (preko Bosne) otrošnja je bila ispod 6 l/100 km. Vozio sam svuda na ograničenje (90 max, osim na autoputu)....

Inače sad na hladnom u gradu oseti se na potrošnju, pogotovu što ga do posla i grada vozim oko 3 km. Ne stigne ni da se zagreje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...