Jump to content
FAS Goran
Guest 13220

Fiat Punto mk.1 - prevelika potrošnja goriva?

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam problem sa fiat puntom 1.Naime povecana je potrosnja goriva mnogo.Za nasutih 1500 din( to je 9.96L) presao sam nekih 60 i jace km?

A pre deset dana sam sa 1000din( 6.9l) presao 84km.?

Zamenjen  je karburator sa drugom diznom(monopoint) posto je stara prolivala mnogo benzina.

Redovno odrzavan.Ulje menjato na 8000km .filter vazduha, i promenjen je filter goriva.Stavljene su nove svecice,kablovi ,i bombina.Posto mi je riknuo dihtung glave motora.Pa je sve to zamenjeno.Sta moze biti uzrok ?

Ili je to normalno?

Vozi se gradska voznja predjem u toku dana 12-20km.Ima i uzbrdo i nizbrdo putanje.Hvala svima na pomoci.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno benzinca nisam vozio prilicno dugo, ali obzirom da je gradska voznja, ne bi me cudilo da se tako prelazi. Nekako mi i ne lici da je mnogo na potrosnji, obzirom da je benzinac, kratke relacije (paljenje, vise trosi do postizanja minimalne radne temperature posle koje svaki auto pocinje manje trositi), guzve, mozda i stil voznje i sve na to kvalitet goriva.

Takodje mozda je i zbog zamene dizne, ako i sama baca vise benzina (nisam upoznat sa ranijim tipom dizne koji je imao, pa mozda bi trebalo videti da li se moze i treba neki parametar korigovati).

Neko od kolega forumasha sa vise iskustva je mozda upoznat sa slicnim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god, 9.96l za 60km...pa mnogo je i za bmw 540i Nesto je u problemu svakako, mozda nije lepo uzubljen, mozda je crkla lambda sonda, nesto oko ubrizgavanja...mozda ti csk i vlazi negde gorivo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/13/2016 at 8:02 PM, Memphis said:

 

Ako si mijenjao dizne provjeri da ti ne curi gorivo iz injektora. Moguće da nisu dobro gumice sjele ili su loše pa tu curi gorivo.

Veća potrošnja može biti i zbog loše lambde.

E to me zanima.Da li hoće da troši više zbog lambde?Ja sam promenio svećice,filter vazduha i termostat( nije ga ni imao).Ostala je velika potrošnja.Preko 12 l.Onako laički sam razmišljao ako je ona crkla u momentu kad je poslala kompjuteru signal da pojača gorivo,onda ga on gruva ljudski.A i nije imao termostat tako da je motor uvek hladan i takav mu signal šalje.Da li sam bar malo blizu?Vozio sam zastavu 15 god,a sad mk1 1.2 8v 54kw tako da je ovo sve novo za mene,dok sam zastavu popravljao na sred ulice ako se desi nešto.Danas sam stavio drugu lambdu i sipao benzin,videću ovih dana šta i koliko.

Edited by Igor72

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/10/2016 at 10:50 PM, Markobgd said:

Curi ti gorivo negde, nije moguće da toliko goriva potroši regularno. I kako si uopšte zaključio da je ta potrošnja u pitanju?

Zašto bi išta od Zastave stavljao na Punta? 

Kad smo već kod toga,može li da se multipoint prebaci u singlepoint?Normalno grana,usis, i sve što bi trebalo.Moj mk1 54 kw 8v troši,ma ne troši nego loče.Sa 6,5l predjem 45 km.Sve sam izmenjao (na forumu sam čitao šta sve treba da se pogleda) danas sam zamenio lambdu,Videću kako i koliko ovih dana,ako ni to ne pomogne palo mi je napamet da prebacim iz MPI  u SP.

 

On 12/11/2016 at 10:58 AM, nesa 169 said:

On curi definitivno, a ako se ispod haube ništa ne vidi ja bih pogledao prostor oko rezervoara, odnosno povratno crevo. Trokiranje verovatno ima veze s tim jer u sistemu se pojavi vazduh.

A one Zastavine delove zaboravi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...