Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ne znam gde da postavim pitanje, pa ajd ovde. Zanima me koliki pritisak na punom gasu ima turbina kod 1.9 mjet-a (101hp), koliki je po fabrickoj specifikaciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zavisnosti od stanja ostalih komponenti ubrizgavanja u pikovima ide i do 1,2 bara pa ga elektronika redukuje, a konstantan prilikom punog opterecenja je oko 0,8-0,9 bar

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel moguce onda da meni na dijagnostici pokazuje 2.6bar-a na punom gasu? Auto je cipovan u Italiji i tako je dosao kod mene, e sad je li to moguce, toliki pritisak...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo potrebno, kao što mnogi predlažu za Lagunu II dci, da se posle duže vožnje auto ne gasi odmah nego da se ostavi da radi na leru 5-10min da se "ulje vrati/slije u turbinu" da bi ista ostala duže u funkciji?

Ovo sam čuo od dosta ljudi koji pričaju o Laguni i njihovoj sklonisti da na 180.000km crkne turbina, pa da bi se turbina bolje očuvala treba raditi gore pomenuto.

E sad da li ovo treba praktikovati i za JTD motore?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, jer kilometraža nije bitna.

Auto se ostavi u leru da malo radi (ne 10 minuta, dovoljno je minut-dva) nakon žustrije vožnje, nakon patosiranja gasa, a to može i na razdaljini od 2 kilometra. Ostavi se kako bi se turbina malo ''ohladila''.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za svaki turbo je preporuka, po paljenju da malo odradi, posle lagano dok ne krene da diže radnu temperaturu. Isto pre gašenja da odradi na leru par minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to uvek radim, doduše oko minut i pre i posle vožnje. Taman mi toliko treba da otvorim kapiju, vežem pojas, namestim se lepo u sedištu, stavim telefon u kasetu i pustim muziku. U povratku je obrnut proces :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pored sve moguce paznje i pridrzavanja uputstava o cuvanju i produzenju veka turbine, Klinac je malo ostrije krenuo na semaforu i malo kasnije presaltao u drugu i turbina je "zveknula" Auto je Punto mk2s 1.3MJT. Presao oko 200.000. Motor je na leru normalno radio ali u voznji nikako nije vukao preko 2000 obrtaja. Pukla je osovina turbine i sreca je da se nije raspala - jos mi je samo falilo da je nesto uletelo u usisnu granu...

Ubio sam se jureci telefone razne.... za polovnu turbinu su mi trazili izmedju 180-300 Eur, za remontovanje skoro istu cifru i na kraju sam uspeo da pronadjem novu originalnu turbinu sto me je kostalo 350Eur sa ugradnjom. Naravno moralo je i da se menja ulje i filter....

Zato, ako Vam je auto malo vise zgazio i ako niste prvi vlasnik koji je vodio racuna o intervalima zamene ulja i o kvalitetu ulja, pametno bi bilo da pored saveta o laganom zagrevanju i hladjenju turbine, povedete racuna i da ne vrtite previse motor.... Mislim, da ga ne vrtite do "crvenog".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo potrebno, kao što mnogi predlažu za Lagunu II dci, da se posle duže vožnje auto ne gasi odmah nego da se ostavi da radi na leru 5-10min da se "ulje vrati/slije u turbinu" da bi ista ostala duže u funkciji?

Ovo sam čuo od dosta ljudi koji pričaju o Laguni i njihovoj sklonisti da na 180.000km crkne turbina, pa da bi se turbina bolje očuvala treba raditi gore pomenuto.

E sad da li ovo treba praktikovati i za JTD motore?

Odakle se ulje vraca ili sliva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam, tako sam pročitao na par mesta kada sam gledao komentare za Lagunu.

I ja uvek malo sačekam pre nego što krenem i leti a zimi pogotovo. Al zato kad stanem skoro nikad :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma palis, odmah gas, vratis se, odmah gasis i to je to. :thumbup:

E sad ako gari kao mamlaz nonstop, moze malo i da je ladne... sto bi je uopste nakon normalne gradske voznje ladio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja uvek malo sačekam pre nego što krenem i leti a zimi pogotovo. Al zato kad stanem skoro nikad :(

Tu je ubijaš najstrašnjije. Imaš na You T dosta materijala o turbinama, pregledaj ima dobrih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kad krećeš, ali kad završavaš vožnju, motor sa turbinom mora da se ohladi u leru barem 2-3 minute - bez obzira da li je dizel ili benzin i bez obzira da li si prešao 2 ili 200 km - da li si "pržio" ili ne. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haaaah, pa sto ne umre govedo onda? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam, tako sam pročitao na par mesta kada sam gledao komentare za Lagunu.

I ja uvek malo sačekam pre nego što krenem i leti a zimi pogotovo. Al zato kad stanem skoro nikad :(

Ulje u turbo dolazi pod pritiskom a sliva se slobodnim padom u karter znaci pogresno si procitao a sto se tice tice ladnog motora turbo se podmazuje uljem koje je gusto dok se ne zagreje i kad zavrti na gusto ulje dolazi do ostecenja lezaja to jest biksne a vrlo cesto i do pucanja osovine.E sad kod benzinaca je temperatura izduvnih gasova 800-950c a ne retko i preko toga zato je jako bitno da auto odradi posle przenja jer ako pumpa ne okrene vodu i ne rashladi je ona ce prokuvati u turbu i obicno dolazi do pucanja kucista.Kod dizela je temperatura znatno manja oko 400c sto opet nije malo ali je potrebno ostaviti da voda procirkulise da nebi doslo do pucanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kada kreces cekas par minuta i kada stanes malo sacekas, a ako je dci u pitanju nije ni bitno, jer ce te svakako neka muka snaci :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, ja sam cuo od vise ljudi a i majstora da nema potrebe da se dodatno hladi ako se auto normalno vozi tj. ne gazi, dok je posle gazenja obavezno ostaviti da auto radi par minuta da bi se turbina ohladila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno slušaj te majstore i budi im čest gost. Samo ga pitaj zašto je potrebno da odradi par minuta na leru, napiši ovde. Šta se dešava sa vrelom turbinom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno slušaj te majstore i budi im čest gost. Samo ga pitaj zašto je potrebno da odradi par minuta na leru, napiši ovde. Šta se dešava sa vrelom turbinom ?

Zasto bi im bio cest gost?A to zasto da radi na leru pogledaj na prethodnoj strani.

Hm, ja sam cuo od vise ljudi a i majstora da nema potrebe da se dodatno hladi ako se auto normalno vozi tj. ne gazi, dok je posle gazenja obavezno ostaviti da auto radi par minuta da bi se turbina ohladila.

Tako je.

I jos da dodam da i atmo motori posle przenja treba da odrade na leru da se ohlade cilindri jel isto moze doci do kuvanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

E doktore doktore, neki nikada nece nauciti nesto... Pise i na tarabi ona stvar, al' dzaba :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stariji majstori jednostavno neće da nauče neke stvari. Moj majstor(bivši) ima 1.5dci motor i čim upali kola iz meni nepoznatog razloga da pun gas jedanput. I kako ja onda da očekujem da će se ponašati sa mojim kolima ako tako svoj pazi?

I kada kreces cekas par minuta i kada stanes malo sacekas, a ako je dci u pitanju nije ni bitno, jer ce te svakako neka muka snaci :laughing:

Biće da je i majstor čuo za ovo pa je odustao od paženja :laughing:

Ja mnogo ne filozofiram sa radom kola, dok otvorim kapiju i sredim sve prođe minut, tako i kad gasim kola i kasim ih tek kad sve završim jer mi i svetla fino znače tako da taman odstoje minut ili malo više, nebitno bio atmo benzianc ili turbo dizel u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo potrebno, kao što mnogi predlažu za Lagunu II dci, da se posle duže vožnje auto ne gasi odmah nego da se ostavi da radi na leru 5-10min da se "ulje vrati/slije u turbinu" da bi ista ostala duže u funkciji?

Ovo sam čuo od dosta ljudi koji pričaju o Laguni i njihovoj sklonisti da na 180.000km crkne turbina, pa da bi se turbina bolje očuvala treba raditi gore pomenuto.

E sad da li ovo treba praktikovati i za JTD motore?

A te Lagune kupljene sa magičnih 120k km, a ustvari prešle 300k km. I posle čudno kad crkne na 180k km. :laughing: Još ako se ne koristi odgovarajuće ulje i ne menja redovno, eto veselja. :guitar:

5 minuta je mnogo za hlađenje. Ja pustim maksimalno 3 minuta, mada je i to možda mnogo, ko će ga znati.

Razlog, zbog kog je preporučljivo ostaviti motor da radi u leru, je da bi se turbina ohladila pomoću ulja i samih izduvnih gasova, jer u suprotnom će doći do koksovanja ulja zbog viška toplote koje nije odvedeno i koje ulje nije u stanju da podnese bez momentalnog hlađenja. To koksovano ulje posle začepi kanale ulja u turbini...

Kod nekih motora turbina je hlađena i vodom. I uglavnom kod takvog sistema postoji i elektro-pumpa koja gura rashladnu tečnost, da ohladi turbinu, još pola minut-minut nakon gašenja, u zavisnosti od prethodnog forsiranja. Konkretno kod Renoa, na dCi motorima elektro-pumpa se uglavnom stavlja na verzijama sa starijom izvedbom DPF-a, gde se menja ugao paljenja da bi se povisila temeratura zbog regeneracije. Za novije izvedbe sa "petom diznom" ne znam da li je tako. A turbo benzinci mislim da je svi imaju upravo zbog onoga što je neko već napisao, a to je da benzinci po difoltu imaju veću temperaturu izduvnih gasova od dizelaša.

Grejanje u mestu je po meni nepotrebno. Možda samo pola minut pustiti i krenuti u laganu vožnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na novijim generacijama rade i preko 2,5 bara. Možeš misliti kako se tek one raspadaju. Leti na sve strane, kao kasetna bomba. :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad kod benzinaca je temperatura izduvnih gasova 800-950c a ne retko i preko toga zato je jako bitno da auto odradi posle przenja jer ako pumpa ne okrene vodu i ne rashladi je ona ce prokuvati u turbu i obicno dolazi do pucanja kucista.Kod dizela je temperatura znatno manja oko 400c sto opet nije malo ali je potrebno ostaviti da voda procirkulise da nebi doslo do pucanja.

Koja crna voda u turbini kod JTD/MJ ? Malo je drugačija problematika.

Nikome koga ja znam ili da sam čuo nije se razletela turbina, obično stradaju biksne, semerinzi i propiša ulje

Ja moj ostavim uvek da odradi pržio ga ili ne , a turbina se i ne čuje. A zabada kao nevreme i vuče preko 4000o/min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...