Jump to content
FAS Goran
gaggi

Stilo - sijalica na upaljaču

Recommended Posts

Ja sam menjao tu sijalicu, i nisam vadio konzolu, ali kako ne mogu da se setim, znam da sam skinuo kozu od rucne.

Sent from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao centralnu konzolu, 15 min posla, lakše mi je bilo nego da kroz ručnu guram prste i pokušavam da napipam sijalicu zapravo nisam ni mogao a upaljač takodje nije hteo na gore da se uzvuče.

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalica na upaljacu se najlakse menja tako sto se malim safcigerom iz upaljača izvuče unutrasnji, limeni deo upaljača. Razdvoji se limeni od plastičnog narandzastog dela. Kada se izvuče taj deo potpuno napolje onda se lagano izvuče plasticni narandzasti deo na kojem se nalazi sijalica. Iz plastičnog narandzastog dela se izvuče crni plasticni deo u kojem je sijalica. Postupak vracanja je obrnut. Nema potrebe za skidanjem okolnih plastika.

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja znao da li radi ali mi je izbacio gresku na Multiscanu :-)

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja znao da li radi ali mi je izbacio gresku na Multiscanu :-)

Sent from my iPad Air using Tapatalk

Za sijalicu u upaljacu,znaci ne verujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam menjao ovu sijalicu i nije proradila :/

 

Kasnije sam skinuo kozicu rucne i provalio u cemu je problem... Ko je menjao ovu sijalicu, video je da na nju ne dolazi nikakav konektor (kao recimo na sijalicu pepeljare), vec struju dobija preko onog lima sa strane, a postoji i jedan lim na dnu koji bi trebao da bude masa, ali taj lim ne dodiruje nista kada vratim kuciste upaljaca na svoje mesto.

 

Kada sam skinuo kozicu rucne video sam gde treba masa da ide, ali fali mu malo vise od pola cm... A drugo, koja je verovatnoca da ja iz prve pogodim to mesto gde treba masa da bude, kad odozgo ne mogu nista da vidim. Stvarno mi za neke stvari nije jasna filozofija Fiata.

 

Hteo sam sve to lepo da slikam, ali mi baterija bila prazna pa nisam mogao kameru da otvorim, a vec je unajvece pao mrak. Sutra cu verovatno opet da ga rasturim pa cu da slikam, ako neko ne razume o cemu pricam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/15/2014 at 5:46 PM, majkicbane said:

Ko je menjao ovu sijalicu, video je da na nju ne dolazi nikakav konektor (kao recimo na sijalicu pepeljare)

Imam par svojih slicica ako nekome zatreba da proveri da li struja uopste dolazi na konektor, on izgleda ovako - leva zica je +12V kada se upale svetla (za prsten upaljaca tj. sijalicu), u sredini je +12V sa kontakta (za sam upaljac) i desno masa:

 

 f13b7f6cc54e1bab731252d2acc1a139.thumb.jpg.7ed9e033059a3bd8dc1de7f0f81e0d58.jpg 210620141889.thumb.jpg.85beebfc7dd3aecfc9dd2356f1a57c4f.jpg

 

 

Edited by Ivan
Prebacene slike sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ista je masa i za upaljac i za sijalicu?

Nije bitan polozaj u kome je sijalica, odnosno ceo taj prsten, nakon vracanja?

 

Ocigledno je onda kod mene problem u toj zici koja je +12V za sijalicu, posto upaljac radi.
Cekam caleta da vrati kola pa cu da pogledam, sinoc je i mrak bio pa sam baterijskom lampom svetleo :D

 

Meni se onako gledajuci kroz onu rupu cinilo da sijalica ovde treba da napravi masu:

f13b7f6cc54e1bab731252d2acc1a139.thumb.jpg.f6169ecc133e93f6bf4d4d7dc5fb8385.jpg

 

Ne vidi se lepo od tvoje ruke

 

 

Edited by Ivan
Prebacena slika sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, stvari stoje ovako.

Struja dolazi na ovaj limeni kontakt kada se upale svetla, ali sijalica i dalje ne svetli...

 

CAM01395_1.thumb.jpg.140727af7e7b5b6a069bbfaada21e211.jpg

 

Mene sad zanima koja je uloga ovog dole metalnog kontakta na kucistu sijalice? Sa cime on treba da se spoji, gde treba da "nalegne" kada se upaljac namontira?

CAM01394_1.thumb.jpg.fecad6d1a07faab229f3d64d11d69ec0.jpg

 

- Kada izvadim sijalicu, spojim ovaj bocni limeni kontakt sa limenim kontaktom na upaljacu i probnom lampom diram taj donji metalni kontakt - ne desava se nista.

- Kada ubacim sijalicu i onda diram probnom lampom taj donji kontakt, probna lampa svetli, ali sijalica JOK :D

 

Posto sijalica provodi struju, znaci da je ispravna. Ali zasto ne svetli?

 

 

Edited by Ivan
Prebacene slike sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam sebi postavljam pitanja i sam sebi odgovaram :D Jbg kad opcija EDIT vazi samo nekoliko minuta nakon posta....

 

Provalio sam da je ovaj dole kontakt ustvari plus, a ovaj bocni masa, sto se moze videti i na ovoj slici (mislim da je ovo od punta, ali je upaljac isti)

 

2013-08-09_15_34_03.thumb.jpg.ff1b720411b0730313cba46ccffd3198.jpg

 

Ovaj bocni kontakt dira metalno kuciste upaljaca i to mu je masa. Probao sam sijalicu dok je upaljac bio izvadjen - radi. SUPER!

Sklopim upaljac i vratim, upalim svetla - opet ne radi -.-

 

Jovo nanovo, ponovo izvadim ceo upaljac i vidim da je sijalica pregorela a vise rezervnih nemam :/

 

Eto ako neko bude imao problem kao i ja, dilema je resena.

Sad me kopka samo zasto je pregorela nova sijalica

 

 

Edited by Ivan
Prebacena slika sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno loš kvalitet:)ja menjao na osvetlenju ventilacije i odma pregorela,samo se zabelila,stavio drugu i radi,a za upaljač sam menjao kad sam ugrađivao naslon za ruku,i nije radila,reko ista priča kao ona prethodna,a mrzelo me da se cimam da je zamenim.neda mi đavo mira,hoću da svetli,i jutros krenuo na posao,čekam na rampi i tako bezveze rukom vrtim okvir upaljača kad prođe voz:)i zaboravio na to,večeras opet rampa :) gledam u upaljač kad ono lepo svetli:)pogodio masu,hehehe

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se isto zabelela :)
10 dinara su na autopijac ovde u Nisu pa cu da uzmem za vikend 5, 6 komada za svaki slucaj :D

 

Ili je losa sijalica, ili negde pravi kratak spoj. Nadam se da je ovo prvo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo napravljena sijalica, radi.

 

f13b7f6cc54e1bab731252d2acc1a139.thumb.jpg.19f7295c7137393a33f4d707d75897ad.jpg

 

Mada, kod mene je ceo upaljac nekako deformisan. Kada vratim onaj metalni deo u narandzastu plastiku tako one zabice upadnu u svoja mesta, onda faza uopste ne dodiruje kontakte sijalice, i logicno je da ne radi. A kada je vratim tako da se kontakti dodiruju, sijalica svetli ali se ceo upaljac vrlo lako vadi.

 

Bez obzira sto ne koristim upaljac maltene nikako, voleo bih kada bi i to bilo funkcionalno, pa ako neko ima ceo ulozak upaljaca sa narandzastom plastikom na prodaju moze da me kontaktira ;)

 

 

Edited by Ivan
Prebacena slika sa Postimage na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle više od godinu dana kako je Stilo kod mene odlučio sam se i da zamenim poslednju sijalicu koja nije radila - prsten oko upaljača.

Konstrukcijska katastrofa.

Da nema foruma i iskustva drugih kolega verovatno bih izlomio nešto.

Nikada mi ne bi palo na pamet da se metalni deo izvlači iz one narandžaste plastike.

Prva sijalica je odmah pregorela. Druga evo radi već 3 sata.

Ako nekoga zanima koje sijalice idu, idu iste one kao za osvetljenje panela analogne klime.

T-5 grlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizem temu iz mrtvih ali se uhvatih oko upaljaca. Problem je sto sijalice nema nigde a deluje mi i kao da fali neki deo (ideju nemam gde ide sijalica). Kako resiti ovo?

P. S. Upaljac radi, nedostatak svetla je problem.

 

11ff4e101dee11d9575b397be515f852.thumb.jpg.ea43e4e8d2be90011e69dfd1157982de.jpg f13b7f6cc54e1bab731252d2acc1a139.thumb.jpg.07cf0ef545115cc048b336447f7a4bf7.jpg 1f4d6d07cad13fe179779864c2c33647.thumb.jpg.fdc6bfd2eb72a5058e653c24958b0e99.jpg b6280ceb4985c5e0623e2918dbd21305.thumb.jpg.2b9179547dbbb36ea65f97df000c1b9f.jpg

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex

Po ovome sto si fotkao (ako je sve tu), deluje mi da ti fali nosac sijalice. On ima 2 limcica, koji ubodnu T5 sijalicu od 1.2W vezuju na napon i masu:

CAM01394_1.thumb.jpg.6a1559bcea6fbbac4b1c72c52aae3d04.jpg

 

Tj. ovo je ceo komplet:

5b9e1aa469f71_s-l500(5).thumb.jpg.f7a12df2ddc69d5a6e441878aea69f44.jpg5b9e1aa58b0b7_s-l500(4).thumb.jpg.dd591ac741f3d0907d30270642ee35f5.jpgs-l500.thumb.jpg.60baa73534669fd48476b6aa066b7be3.jpg5b9e1aa6aca15_s-l500(3).thumb.jpg.65db4b1c53d74d08a4c2fed3a47b1124.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, taj nosac sijalice nedostaje. A i ovaj narandzasti je polomljen.
Videcu da porucim drugi i zamenim pa javljam kad osposobim.
Hvala na pomoci. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo upaljac za Stila ti je par stotina kinti max. Slobodno dodaj i neku svoju fotku radova, da obogatis temu.

Nema na cemu, pozdrav ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo skoro godinu dana kod mene nisam ni znao da to treba da svetli :sleeping:

 

Eto a taman sam mislio da sam sve sredio na njemu, hvala vam svima sto cu sad i sa time da se bakcem :lol:

Cim nabavim sijalicu bacam se na posao pa cu da javim kako je proslo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je Stilo pre restyle, proveri da li ti radi i sijalica u pepeljari, kao jedan od vitalnih delova :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Ivan said:

Ako je Stilo pre restyle, proveri da li ti radi i sijalica u pepeljari, kao jedan od vitalnih delova :lol: .

Nije, restyle verzija koja nema pepeljaru tako da sam prilicno siguran da tamo nista ne svetli i ne mozete da me ubedite u suprotno :lol:

 

polu off topic, imam onaj usb adapter koji se spaja u upaljac ali je sav nekako labav i cesto gubi kontakt, nikad ne klikne kao sam upaljac jelte. Problem je u njemu ili u samom dzeku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...