Jump to content
FAS Goran
Guest 13220

Fiat Punto mk.1 / mk.2 - motor brisača

Recommended Posts

Guest 13220

Pozdrav svima

Od skoro sam vlasnik Punta mk1 96 1.1 i lagano mu otklanjam sve sitne nedostatke

Najveci nedostak su mu brisaci koji nece po iskljucenju da se vrate u pocetni polozaj nego ostanu na pola soferke i ne radi 1. brzina brisaca ona sto brise intervalno.

Da li treba novi motor za brisace ili moze da se popravi

Hvala svima na odgovorima

Share this post


Link to post
Share on other sites

proveri sa nekim a i recice ti vec ovde ljudi sto voze mozda se 96 god nije ugradjivao motor sa tom opzijom,a sto se tice vracanja popusti drzac metlice vrati ga kako bi trebalo da bude pa opat zategni prvo jedan pa drugi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

Kad rucicu za brisace pomerim na dole za jedan zub ne desava se nista, na drugom zubu radi nekom srednjom brzinom i na trecem zubu rade brzo.

Kad rucicu za brisace pomerim na gore brisaci krenu da rade i stanu cim pustim rucicu nekad u krajnjem levom polazaju nekad na sredini zavisi u kom trenutku pustim rucicu

Kad povucem rucicu ka sebi brisaci pocnu da rade i prska po soferci i opet se zaustave u polozaju u kom se nalaze u trenutku pustanja rucice

Zadnja prskalica takodje ne radi motor se cuje ali voda ne izlazi.

Da li ima poseban rezervoar za zadnju prskalicu ili vuce vodu iz prednjeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozdra, trebalo bi da je ista kantica za tečnost, ne verujem da je druga sakrivena ili da ima neka ispod haube koja ne znaš za šta je :)

ako se čuje motor a nema vode, možda je crevo negde spalo, kreni od samog brisača, pogledaj na gepeku sa unutrašnje strane kuda ide crevo i da nije u prekidu. Dok ne provališ nemoj mnogo da ga koristiš jer ti možda curka negde u autu kad krene ka brisaču

kad ti stoji na jedan zub dole, trebala bi da radi opcija povremen obris, bar je tako kod mene, tebi je možda crko rele ili šta je u samom volanu de je ta ručica pošto mislim da je tu mehanizam logike rada, ne u motoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ti pusta na nepovratnom ventilu ove nase kvalitetne tecnosti(gistro) ga pojedu i on vrisne i sva voda tu curi nedolazi do prskalice,lepo ti rece oktopod prati crevo naicices na njega :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nepovratni ventil za zadnju prskalicu se nalazi ispod nosaca akumulatora i verovatno te on zeza.sto se tice motora brisaca moze da se sredi 99posto ako neuspes pasuje ti od tipa i dosta je jeftiniji samo morao bi iole pismen elektricar da nesto preveze na konektoru za motor brisaca.proveri odvode za vodu na pozarnom limu da nisu zapuseni.oni nedaju da otice voda ispod brisaca i potopi se motor brisaca a zna i da prelije u kabinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod prskalice,jedno pitanje na tu temu da ne otvaram novu :lool:

Uredno su radile i prednja i zadnja i onda odjednom kad hocu da ukljucim zadnju prska napred,nedugo zatim nestalo mi je tecnosti u kantici, ima logike da ako nema dovoljno tecnosti nece da prska pozadi,ali zasto prska napred ako sam uljucio komandu za zadnju prskalicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sto je nestalo-iscurelo ili potrosio?motor prskalica radi po principu + - prska napred -+ prska pozadi.najlakse proveriti unimerom-iskopcas dzek sa motorica spois na unimer i vidis obrce li +-.u zavisnosti od toga ide dalja popravka mehanicka ili elektro.ako mozes to da proveris javi pa da vidimo za dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13220

Hvala svima na odgovorima

Da li moze samo motor da se skine ili moraju i poluge brisaca?

Skinuo bi motor da probam da nadjem gde je kvar ali da ne komplikujem previse i da ne rasturam pola automobila bezpotrebno.

pre par godina sam na mondeu trazio zasto ne radi prskalica zadnjeg stakla i nasao sam tek kada je voda procurela negde na polovini krova i isflekala nebo

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao što ti je već rečeno ranije. Posuda jeste zajednička a to što neće da prska može biti do nep.ventila ili je skinuto crevo sa motorića na samoj posudi. Ventil skini pa ga lepo potopi u vruću vodu sa cifom, sodom bikarbonom i sl. da razbije kamenac.

Što se tiče motora brisača mislim da može on solo da se skida al ne garantujem..ne sećam se tačno. Kad već skidaš onu plastiku podmaži malo i poluge brisača.

Mali savet...pažljivo skidaj plastiku odns. diht kumu koja prijanja na šoferku-jako teško se vraća u fabričko stanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Cuje mi se motor brisaca na Puntu mk.2, oni normalno rade, ali cenim da lezaj u motoru krci nenormalno, jer je auto bio poplavljen.

Posto mi je ceo mehanizam brisaca zdrav, nigde ne secka i slicno, rado bih se upustio u varijantu zamene lezaja umesto menjanja celog mehanizma, i ustedeo tako solidan novac.

 

Da li neko zna oznaku tog lezaja koji ide u motor. Negde sam nasao da u tomosovoj radnji ima da se uzme taj lezaj, ali dzaba, kad bih znao oznaku kupio bih.

 

Jel moze neko pomogne?

:)

 

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines lezaj i premeris sublerom i odes kupis takav, ili ga skines i odneses u radnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi komplikuje situaciju, jer sam mislio da odem sa lezajem novim do elektricara koga znam, pa da mi to on namesti na licu mesta. Ovako, sta ako lezaj ne nadjem, a nemam brisace, plus platim elektricaru za duplo cimanje :-( hvala ipak na sugestiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to moze da se sve odradi za par sati i toliko da budes bez auta, cak i da ne nadjes drugi lezaj napuni tvoj grafitnom masti i tako mu produzis vek ili na otpad i kupis drugi motor. Ocigledno da to niko nije uradio, tako da ako ti budes prvi, napravis temu i objasnis sta i kako, i koje su dimenzije lezaja i usput ako stignes opalis koju sliku i time doprineses forumu i mozda pomognes nekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma radio je jedan clan sa foruma, i poslao sam mu poruku da mi kaze koji je lezaj, ali izgleda da decko nije aktivan. Nazalost, ja nemam znanja da se upustim u otvaranje motora, ali znam coveka koji bi mi odradio to. Zato nazalost, nece biti slika. A rekoh u prvoj poruci, ne zelim da dajem na svakom koraku novac ako ne moram (na otpadu traze 30e za ovo), dovoljno sto su mi vec kuca i auto poplavjeni, pa sam dosad puko i vise nego premnogo novca, al to je druga tema... Hvala na sugestijama, videcu da nadjem neko resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta si uradio sa brisacima? Mogu ja da ti pomognem ja sam moje sredio. Sve mozemo da uradimo ispred tvoje zgrade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista nazalost nisam uradio, ne smem sam da rasturam, odprilike znam sta i kako, ali ne bih sam. Sta da ti kazem, bio bih ti jako zahvalan ako bi izdvojio malo vremena da mi pomognes. :) Poslacu ti sad poruku i inbox. Hvala na javljanju druze

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze ako ne nadjes lezaj,ima resenje za to,ali treba da se skine lezaj,ali opet ako sharance moze da ti resi super i napisite sta ste radili i slikajte,da i drugi mogu posle da rese to,ako budu imali takav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ce mo da odradimo samo da prodje ovaj kijamet :) Donecu kliner sprej i slikonsku mast da sredimo zupcanike. Skinucemo motor i otici do mog drugara koji vikluje motore da ubaci lezajeve. Platices mu samo dva lezaja mislim da su 1 ili 2 eura komad nisam siguran posto meni nije hteo da naplati, sve napakujemo i ima da budu kao novi. Jedina peripetija je izbusiti sa donje strane kucista motora dve rupe 5-6mm da izbijemo donji lezaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako da se zahvalim, stvarno je gosn Sharance odradio posao majstorski, ja sam segrtovao. Da sam imao bolji mob, i slikao bih sve redom, al dobro. Bitno je da rade a ne cuju se. Jos jednom hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...