Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 10871

Stilo JTD - Pumpa za vodu

Recommended Posts

Moja pumpa iz prve ugradnje je imala plastične lopatice i izgledala je potpuno isto kao zamenska koju sam kupio u AP-Sportu kad sam radio veliki servis - beše pre 3-4 godine. Ne znam kakve se pumpe sad mogu naći na tržištu.

Mislim da zamjenske imaju lošiju kontrolu kvalitete pa se može naletiti i na lošiji primjerak. Original ipak ima veću kontrolu. Sad imam blizu 180tkm i još je originalna pumpa.

Inače, ono što sam čitao po fiatforumu, zbog čega sam i insistirao da mi serviser zameni i vodenu pumpu, jeste da je nekolicini prolupao motor jer na 120k km nisu zamenili tu originalnu vođeni istom idejom koju si napisao u svom postu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti resis za tvoje pare...

Bilo bi lepo da uvek svaki deo zamenimo originalnim, ali licno mislim da neki od njih imaju nesrazmerno visoku cenu u odnosu na kvalitetne zamenske.

A koji su kvalitetni zamenski, najbolje znaju dobri majstori.

Generalno, u danasnjem svetu tesko je moguce praviti zamenske delove racunajuci na uspeh, ako se ne nametnes kvalitetom i prihvatljivom cenom.

Verujem da recimo SKF, Meteli ili IMASAF sigurno ne prave smece od zamenskih delova. Neka anonimna kineska kompanija to moze sebi da dozvoli, ali pomenuti proizvodjaci.....tesko

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i taj SKF Meteli i imasaf imaju plagijate.

Nemojte da mislite da nemaju.A za elzajeve SKF sam posebno cuo da se kopiraju

da ne mozete da zamislite.

Nije normalno da na Yugu kupim SKF lezaj prednjeg tocka i da prozuji za 1000 km.

Pritom moram da anpomenem da sam lezaj zamenio u servisu koji su prodavci preporucili

zbog garancije na deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ricambi originali se prave u raznim banana drzavama, ne pravi se svaki iskljucivo u Italiji.

A u tvom slucaju logicno je da prodavac i/ili serviser prihvate reklamaciju i ponovo ti zamene deo, jer ili ne valja deo ili je greska kod ugradnje.

Ozbiljni uvoznici sigurno dobijaju robu direktno od proizvodjaca, ozbiljni majstori kupuju u takvim radnjama i mala je mogucnost da zaista naletis na neku losu kopiju poznate marke, ako je kupis i ugradis kako rekoh

Share this post


Link to post
Share on other sites

postoji neka sansa da nepokrivi ventile ali mala,u toj varijanti kida kajlu(zub)na remenici bregaste.trebalo bi da prezupcivanje trpe do dva zuba na kajsu preko toga stize klip ventil sem kod 1.1 i 1.2 8v motora,njih mozes i da verglas bez kajsa,uzupcis ga ponovo i teraj :p inace svako skidanje glave podrazumeva bar proveru na masinskoj obradi ali praktikuju da je bar "liznu"kako oni kazu

Može li mi ovo neko pojasniti?

Zasto dolazi do pucanja - kidanja kajle na remenici bregaste?

Auto mi je prezupčio dva zuba i iskidana je kajlica...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prenesem moje iskustvo pa možda nekom pomogne. Uzeo sam auto kome je pre manje od 20kkm urađen veliki servis. Iskreno nisam ni gledao šta je tu rađeno jer je pisao naslov "Veliki servis" i svi znamo šta to podrazumeva. U međuvremenu sam shvatio da ne podrazumeva i filter vazduha jer je lako dostupan, a danas i nešto novo.

Još prošle nedelje sam čuo blago zujanje iz pravca španera, majstor je rekao da je neki ležaj, ali da ne zna šta je i da sačekam da se zvuk pojača pošto je bio minimalan i samo povremen, pa nije bilo moguće saznati šta se desilo. Od tada sam prešao oko 2000km i zvuk se vidno pojačao i postao češći. Zakažem danas proveru kod majstora i lepo kad smo podigli auto ništa da zaškripi. Skinu ljudi kanalni kaiš i ono opet ništa. Provere remenice i sve ostalo i primete samo da ne valja neki sitni remenlčić, ne znam ni kako se zove, i njega zamenimo. Provozam kola više od pola sata i ništa se ne čuje. Krenem kući, zvuk opet pristuan, ali slabiji jer je deo zvuka dolazio i od pomenutog dela, ali opet škripi pri kočenju motorom i kada krenem u prvoj na oko 1700-2000 obrtaja dok ne prešaltam u 2. . Vratim se kod majstora, sednemo zajedno u kola i ono opet ne šrkipi :wallbash:

Odlučimo da nema druge nego da se skidaju zupčasti i kanalni pa deo po deo i u zadnjem trenutku se setim da zaturiram u leru i taj jedan put zacvili na 1900 obrtaja i opet ništa. Dignu auto, skinu opet kanalni i zvuk se malo pojavi, ali kad zaškripi kao sirena za uzbunu. Pitaju me ukupno 5 puta da li je rađen veliki servis i ja govorim da jeste i da imam račune. Kada nisu više znali šta da rade, skinu i zupčasti i kažu mi da zovem kući da mi pročitaju šta je menjano na velikom servisu. Iščita meni keva sve i nigde da spomene vodenu pumpu! Kažem da je potraži po servisnoj i ispostavi se da nije menjana od 80kkm :2guns:

Skinu ljudi vodenu pumpu i ja probam u ruci da je zavrtim, čuje se kao mešalica i ima lufta jedno centimetar levo-desno. Zamenimo sve i savršeno radi, ali sam zbog nemarnosti servisa u koji je auto pre išao mogu da imam ogroman kvar i sada platio ruke skoro kao za veliki servis. Jedina dobra stvar je što mi je majstor maksimalno izašao u susret i manje naplatio ruke nego za veliki servis..

I sad šta reći onim masjtorima u servisu koji stave naslov "Veliki servis" i ne promene pumpu za vodu skoro 100 000km..sreća pa se nikakva havarija nije desila

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

da lije moguce da mi je propisala pumpa za vodu nakon svega 4000km od velikog servisa, nova pumpa Valeo stavljena, znaci neverovatno, pisa ispod auta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada otvoriš haubu sa leve strane motora otprilike 30-40cm od najviše tačke. Ali verovatno ti ne curi tu ispod kola pošto se pravi neki put kada tečnost padne na šuspleh


Inače, jel ti zuji i zviždi pumpa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Curi mi sa leve strane motora, otprilike ispod posude za vodu, znaci tu se napravi barica, pa nisam primetio neki neuobicajen zvuk ,vezano za pumpu, ne cujem nikakvo zujanje, stavio sam novu Valeo na velikom servisu, i od tada sam prosao 4000 km. dolivao sam destilovanu vodu, i kada nalijem punu posudu tada jos vise krene da kapa i curi, bas velikom brzinom


Znaci ne mogu da je vidim golim okom ipak, mislio sam da pogledam da nije neko crevo, dok ne oteram kod majstora, sve se nadam da nije pumpa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti da je onda pumpa falična, mada može i neko crevo da bude..

Meni srećom nije pustila vodu, ail je počela da zuji i zavija baš ozbiljno, ali 100 000km nakon zamene pošto prethodni vlasnik nije znao da je pumpa potrošni deo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ako se utvrdi da je pumpa otici cu u beokar da reklamiram, sacuvao sam fiskalni racun, pa cemo da vidimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome god sam reko, svi kazu da je to bas malo km da bi riknula pumpa, a sta inace moze da izazove? ja necu da ga vozim dok ne odem do majstora, znam da moze da prokuva motor, a ne znam sta jos moze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako je neko crevo oko hladnjaka ispalo pa sad teče kao ludo. Mada je jtd toliko tanak sa prostorom da stvarno treba da znaš šta tražiš da bi išta tu našao bez dizalice. Zagledaj još malo pa možda primetiš negde da curi, a ako ne ti majstor će sigurno naći i srediti to.

 

Što se pumpe tiče problem je što sama pumpa nije uopšte skupa, a skidanje zupčastog i zamena pumpe će te izaži ~5000din, ali šta je tu je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne tece, kapa ali te kapi bas idu u brzom intervalu, po par kapi istovremeno, i to na vise razlicitih mesta koja su jedno do drugog dole na betonu, ali naprave baricu , znaci sve mora da se se skida ? ma pumpa je 2500 dinara, ova valeo, to mi nije problem, vise me nervira ovo cimanje po majstorima. A majstor mi je tada na velikom servisu da kupim pumpu kobel-smit, ali nigde nisam mogao da nadjem tu pumpu, nije je bilo, pa sam uzeo ovaj fals od valea :D,, Nadam se da mi nece naplatii punu cenu, posto sam skoro radio veliki servis kod njega. E da i jos jedna stvar,da lije moguce da se nesto oko pumpe zeznulo , posto sam skoro menjao remenicu radilice i pk kais, kao i kasinik radilice zupcastog, da li je moguce da je tada nesto otislo oko pumpe, posto sam ja posle toga primetio da sam ostao bez tecnosti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost mora zupčasti dole da bi se skinula vodena pumpa.  Koliko su te koštale ruke za veliki servis?
A za ostalo neka ti neko stručniji odgovori

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa pazi, tad sam menjao i prednje diskove, i prednje plocice, set zupcastog i pumpu za vodu, ulje , sve filtere, antifriz, i ruke su me  izasle 9500 dinara, e sad da nisam menjao diskove i plocice verovatno bi me izaslo manje


Jel mnogo to ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tu negde, uglavnom majstori uzimaju ~5000din za veliki servis, čini mi se da sam ja tako nešto platio kada sam menjao pumpu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, plus diskovi i plocice to je to. al ne bi trebalo onda da naplati 5000 kao da radi ceo veliki servis, trebalo bi manje, videcu to.  A nisi cuo za ovu Kobel smit pumpu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au  valjda nije to, nije mi curela stara pumpa za vodu, i pre intervencije na zameni remenice radilice, posle toga sam primetio curenje, ranije nije curela , 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad sam uvijek stavljao original pumpu i mijenjao je svaku drugu izmjenu remena na 180tkm i bila je kao nova. Zadnju izmjenu sam odlučio staviti zamjensku i stavio Ruville. Evo je nako 70tkm procurila. Što se isplati staviti od zamjenskih pumpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...