Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Punto Abarth

Moj prevoz...

Recommended Posts

aV1jC0OJ.jpg

felne kupljene danas, nakon 2 godine potrage! :) Pozdrav Manfred!

auto kupljen pre 2,5 godine, ja ga dovezao iz Belgije, i od onda presao cca 40 000. Sad ima 114 000. Od opreme, nista posebno, cd radio, 6 zvucnika, podizaci, ABS, ima sigurno jos neki detalj kojeg ne mogu da se setim...

U dosadasnjoj exploataciji imao je sledece zahvate:

veliki servis odmah nakon uvoza (ulje, filteri, kaisevi i svecice, u sustini, nista vise)

novi set kvacila (Valeo oridjidji)

nov akumulator Bosch 40A (bez komentara, znam)

nove gume (BF Goofrich profiler2 160/70 R14)

pre toga jedno krpljenje

dva farbanja (zadnji branik nakon cukanja, i desna stranica nakon guljenja o drugi auto - oba puta placalo tudje osiguranje) i jos jedno, radi izgleda, retrovizori ofarbani u fori pug-a 206, tj samo gornja polovina

antifriz svake dve godine

filteri i selenia gold na svakih 5000 (na tome ne stedim)

gorivo (na tome stedim - jako)

patosnice i areon bocice.

Nacin voznje... Sta da vam kazem. Za 2.5 godine i 40 000 nisu menjane plocice, a pitanje i kad su promenjene pre nego sto sam ja kupio auto...

E da, nikad ga necu spustati, niti zatamnjivati stakla... :) Sa smajlingom je zavrseno. Eventualno oridjidji repic i pragovi, ali za pragove bih dobro razmislio...

Auto ce jos dugo, dugo ostati kod mene, jer je puskica, i odgovara u 99% mojih potreba.

Pozdrav... :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nacin voznje... Sta da vam kazem. Za 2.5 godine i 40 000 nisu menjane plocice, a pitanje i kad su promenjene pre neko sto sam ja kupio auto...

Nick :

Punto Abarth

Potpis:

Proizvodjaci automobila nece praviti modele sa zadnjom vucom ako im to ne kazemo. Pa, kazimo im!

hahaha

Inace, lep autic. U zdravlje da ga vozis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abarth, nego sta! :)

Aaaa druze, vozio sam ja i zadnju vucu pre Abartha! :)

Lep, nego sta! Fala, fala... Iz tvojih usta u Bozje usi, ili ti, valjda i Bog cita ovaj post :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, ladno sam razmisljao bas isto ovako da ofarbam retrovizore (samo naravno u crveno) :)

Lepo, fino, ocuvano.

Btw, manfrede, ne mora da se bushi, moze i lepak za soferke da posluzi, samo sto ne mozes naci kacket a da nije u kompletu sa vratima (ili da nije djubre kao moj).

Inace, ima i onaj abarth kacket, za koji se ne busi staklo vec se lepi odozgo.

E da, kako:

nove gume (BF Goofrich profiler2 160/70 R14)

zar nisi kupio 15" felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali je podjednako tesko naci origigi spojler bez zadnjih vrata, tako da je cela prica malo besmislena :D

U svakom slucaju nema lakog resenja, znam iz iskustva ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala ste digli raspravu oko tog spojlera... Mislim, čemu to služi a uz to i ne radi. Samo povećava težinu auta :) Prijatelju, ako već hoćeš da daješ pare bar uzmi nešto korisno tipa xenon farovi, veći diskovi, eventualno lepe presvlake po meri... Možeš ofarbati lajsne što je MarkoJTD spomenuo, mada one su predviđene da se gule po parkinzima. Inače jako ti je lep Punto, boja je odlična a opet retka, a tek felne :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre ne radi? Dodaje bar 10 konja na snagu auta :mrgreen:

Salu na stranu, nije rasprava bez razloga, masa vlasnika Punta mk2 zeli taj spojler (posto bitno utice na izgled automobila), a stvarno ga je tesko naci kod nas, na zalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lajsne sam 100 puta mogao ofarbati do sad, kao sto vidite, nisam. Volim te crne delove, koji pored sto su prakticni, malo razbijaju monotoniju koja bi bila kad je sve ofarbano. Pogotovo mi se ne svidja kad je sredina napred ofarbana u boji, ili skrge... Bljak!

@ yoopie: hapsolutno si u pravu, tako da sad premecem neke misli kako da mu dodam jedno 10 konjica, cisto da moze da se bori sa ovim tockovima :?

mk1 1.2 8v je bio sa 75 ks, pa sad... :idea:

mala ispravka, gume koje su bile na njemu su 165/70 R14, presle 10-15 000, a ja sad turio ove sa Boinga... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatamni B stub na vratima u crno (najbolje je folijom ;) ) ... I zatamnjena stakla :cool .. Mnogo utice na izgled automobila....

Share this post


Link to post
Share on other sites
mk1 1.2 8v je bio sa 75 ks, pa sad... :idea:

Jeste, ali između ostalog 75-ica je imala multipoint ubrizgavanje... Nemoj se opterećivati konjima, ja sa istim motorom teram iste točkove 3-4 godine i ništa mi ne fali. Računaj da će ti povećati potrošnju, ništa radikalno ali normalno je jbg.

@Vili: znam brate da vredi, i sam cenim detalje. Poenta je da dečko 100% ima preče stvari od šminke, naročito što kad sedneš u auto baš primećuješ da l' imaš spojler ili nemaš. Mene bar boli d...

@Manfred: upravo tako. 257mm i odgovarajuće čeljusti sa nosačima su standardna Fiatova dimenzija, išli su (i idu još uvek) na mali milion italijana. Najlepše je što staju u 14" pa nema frke za recimo zimski set točkova. Pri tome diskovi i pločice uopšte nisu skupi, a koče za sve pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pri tome diskovi i pločice uopšte nisu skupi, a koče za sve pare.

AMIN!

257mm diskovi(obicni)+plocice (oba Lucas) 4800 dinara , ventilirajuci su malo skuplji, ali koce identicno dok se ne umore obicni, a posle ventilirajuci vode ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mk1 1.2 8v je bio sa 75 ks, pa sad... :idea:

Jeste, ali između ostalog 75-ica je imala multipoint ubrizgavanje... Nemoj se opterećivati konjima, ja sa istim motorom teram iste točkove 3-4 godine i ništa mi ne fali. Računaj da će ti povećati potrošnju, ništa radikalno ali normalno je jbg.

a sta je to multipoint? Da moj to mozda nema? :mrgreen:

treba mi jos malo snage, cisto da ne moram da se molim Bogu kad preticem na otvorenom putu... :|

potrosnja nije problem dok se ne gazi, a kad se gazi, onda ni ne razmisljam o njoj... :roll:

diskovi su mi manja briga, do sad mi ni jednom nisu trebali jaci. Po gradu mi mungos nije ravan, gledam 2 auta u napred kad koce... Ali predlog je definitivno osnovan, i razmotricu ga kad obrisem ove (Lucas) plocice koje imam u rezervi (za par godina :lool: )

ozbiljno, sta je to 75-icu teralo tako dobro, sem MP ubrizgavanja i njene mape? Druge bregaste? Siri usis, izduv? Mnogo mi se svidza kako zvuci 75 konja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze, kad se radi hdr, blenda se ne dira zbog dubinske ostrine, a ionako ne mogu nista sem EV da podesavam, Canon IXUS 50 je u pitanju...

Btw, kakvi su ovo Dumpo (ili tako nekako) amorti sto mi nude u AP sportu za 1800 dinzi komad (zadnji)...? Nikad cuo za marku. Sta je islo za prvu ugradnju na Punta, zna li neko?

Amorti su mi u planu, a plan kaze da je na prvom mestu kvalitet, na drugom udobnost, a na trecem cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad čuo za Dumpo, jedino da sačekaš na nečija iskustva ili da probaš. Za prvu ugradnju nemam pojma šta je išlo niti je bitno. Sećam se kad sam pre ~2 god nazvao Deltu za amortizere i čujem nešto tipa 200 evra :shock:. Rekoh dobro, kakvi su, na šta lik sa druge str. telefona zbunjeno pita "Šta kakvi su? Pa prva ugradnja". Kroz razgovor se ispostavi da valjaju najobičnije uljne ali eto, prva ugradnja :roll:

@Manfred: Zar postoje 257mm koji nisu ventilirajući?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@yoopie

evo dozvolicu ti da ih pogledas kad dodjes na skup... za tebe DZ :D

Po gradu mi mungos nije ravan, gledam 2 auta u napred kad koce...

Takodje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak sva 4 tocka prebalansirana, uradjena optika. Sad stigao na sljaku, bord kaze potrosnja 8,5 l... Bilo je malo pete po gradu... :twisted:

Dajte preporuke za amorte, Manf kaze da je metio lip...

I, gde je sad Lord, ranije na kom god forumu da se pojavim, on mi nudi chipice, turpijanje, ovoono...

btw:

http://www.puntopower.com/camshaft.html

:) kao sto sam i mislio...

Sada u potrazi za bregastom sa 75-ice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posalji mu PM

Druze, kad se radi hdr, blenda se ne dira zbog dubinske ostrine, a ionako ne mogu nista sem EV da podesavam, Canon IXUS 50 je u pitanju...

Pa druze, nemo' pravis hdr kad nemas dovoljno svetla a oblaci brzi ;)

No, mislim da je problem do ixus-a, ipak je to "idiot".

Ali sa druge strane, bas ti razmrljani oblaci ponekad mogu da naprave super efekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je na brzaka, sledeci put sa lajkom... :)

ajmo bregaste, mape paljenja i ubrizgavanja, usisi... :idea:

Share this post


Link to post
Share on other sites

elem, ne da meni vrag mira, jer besposlen pop i jarice krsti, a koza pod rucnom voli da brsti i iz tih razloga ti tako ja odlucim da kupim onu kinesku foliju za zatamnjivanje...

300 dinara i jedno pododne za zadnja bocna stakla...

rezultat... Skinucu rezultat.

Mada, ne izgleda lose spolja, zacudjujuce sam lepo iscedio mehurice, s obzirom da prvi put radim sa tako necim, od alata ona nazovi spahtlica, prskalica sa mera i moj sasvim solidan skalpel...

Ono sto me muci, je sto kad se pogleda iznutra, sve je talastasto i folija lomi svetlost kako ne treba... Iako je ravna sa staklom, nema vazduha. A i izgrebao sam je na par mesta (neprimetno spolja). To je zbog loseg alata, lose folije i neizvezbanog majstora...

Rezime: da se moze uraditi u kucnoj radinosti - moze. Da se moze uraditi profi - skoro. Potrebna je bolja spahtla, bolja folija, i dosta vezbe...

I ovako kako je skrnavno, spolja deluje jako dobro, auto je svetle boje i jako lepo mu leze folije... Nocu se ne providi gotovo ni malo, tako da unutra moze komotno svasta da se radi, igra jamb, covece ne ljuti se i ostale drustvene igre recimo...

Mislim da cu da povucem onu svoju izjavu kako nikad necu zatamnjivati stakla...

P.S. Kako izgleda profi spahtla i koliko kosta?

P.P.S. Ne preporucujem DIY varijantu osobama kratkih zivaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto "profi špahtle" bezbolnija varijanta je parče tvrđeg filca ;) Nežniji je od plastike, nema oštrih ivica = nema cepanja i grebanja folije :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...