Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

P061011_14_14_01.jpg

evo nisu nesto slike ali se vidi da je crno i da se sija :thumbsup:

P061011_14_14.jpg

i slikano je usput danas a tek sada sam stigao objaviti :rolleyes:

a usput nasao sam neku extra spuzviicu za ove plastice dijelove u autu

spuzvica je kao za cipele i na prirodnoj je bazi

vosak od pcela bla bla i extra je mirisa kosta na benzinskoj pumpi PETROL 1€

a traje stvarno dugo

:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam obisao ceo grad i nigde nisam mogao da nadjem taj proizvod znao sam da sam baksuz!U startu sam znao da ga necu naci!Jel zna jos neko za neki proizvod ali da ne beli plastika od njega i da ne trebaju neka dodatna mazanja posle skidanja gume?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nista prijatelju

tu sam da pomognem koliko mogu

a i naravno da potrazim pomoc :thumbsup:

ak imas jos nekih pitanja slobodno pisi :thumbup:

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj Smac je ekstra ona guma ili katran sta je vec je odmah spala i plastika je kao nova!Svu gumu sam poskidao iz auta a nisam ni pola boce potrosio cak sam sa njim skinuo i neke fleke sa garderobe!Ekstra stvarno ekstra proizvod!Hvala ti jos jednom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

extra stvar a nije skupa to je najbitnije

i stvarno sve flefe i prljavstinu skida to je cudo i u kuci i u autu

a tu smo na forumu s ciljem da pomognemo jedni drugima :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz forumasi! Novi sam clan ovog izgleda popularnog foruma medju FIAT-asima i posto sam ovde nasao neko resenje za svoj problem red je da i ja nekome pomognem.

Resio sam problem sa "ubrljanim delovima" kod nogu vozaca i suvozaca i to na sledeci nacin.

Otisao sam u Tempo i to u deo za hemiju za sudove i kupio SMAC

image.jpg

Parkirao Stilica, uzeo gomilu krpica i SMAC u ruke i zapoceo ciscenje. Prvo naspricati SMAC-a, malo sacekati pa krenuti sa trljanjem.

Posle nekog vremena, recimo 30 min

image.jpg

Dok bi posle 45 min zavrsio posao

image.jpg

Nadam se da sam nekome pomogao!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si potrosio pola ormana u ovoj akciji :unworthy: , da nisi ponesen radnim elanom odradio i neki komsijski Stilo?

Bez zezanja, sa cega si sve skidao taj lepljivi deo kad si ovoliko krpica potrosio?

Novi sam clan ovog izgleda popularnog foruma medju FIAT-asima

Dobrodosao, a ne da je "izgleda popularan", nego ne znam sta bi bez njega... Da nije bilo foruma (tada na CBC) i iskustava FIATista, malo je falilo da pazarim Megane (posto sam se debelo dvoumio). A kasnije, o odrzavanju, savetima, kupovini/prodaji delova, upoznavanju ljudi sa foruma tek da ne govorimo. Na pravom si mestu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio u mogucnosti odmah da ti odgovorim, ali bolje ikad nego nikad :D

Napisao sam gore koje delovo, ali ajde da ponovim :))))

Ribao sam samo plastike iznad nogu sa vozaceve i suvozaceve strane, nadam se da razumes ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat cu i ja da odradim ovo ciscenje, plastike kod suvozaca su postale ljepljive ali jos ne ostaju fleke.

Probat cu da nadjem ovaj SMAC

Share this post


Link to post
Share on other sites

I AXEL ti zavrsava posao... ja sam sa njim to odradio. Umro sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Smac danas i malopre bas probao da ocistim. Kod mene je lepljivo ali nije jos uvek guma toliko rastopljena da ostaje tako lako na rukama ili garderobi.

Naprskao sam SMAC krenuo da trljam i skida ga stvarno ali posle par minuta trljanja na istom mestu i dalje je lepljivo tj kao da nista nije skinulo iako je krpa skroz crna. Jel se nekom desavalo ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprskas ponovo i nastavis da trljas! Tako je i meni isto bilo trljao sam dok nisam dosao do ciste plastike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!

Nov sam na ovom forumu, a takođe i nov vlasnik Fiata Stilo 1.9 JTD, 2002. godište. (Predstaviću auto kad ga sredim i slikam :) )

E sad, imam problem sa nekom lepljivom supstancom na plastici ispod komandne table. Dakle, onaj deo gde je mali pretinac sa leve strane (gde su i osigurači), pa preko plastike sa strane centralnog dela (kod desne noge), pa gde je pepeljara, pa gde je donji pretinac i sve do vrata.

Pitate se kakva je to lepljiva supstanca? A-HA! :)

Izgleda kao da je nešto bilo nalepljeno (nalepnica npr.) pa je to skinuto i ostao je lepak koji je to povezivao.

Moje pitanje je da li ima i koje je sredstvo koje mogu da upotrebim da to skinem?

A da, na nekim mestima kad se pređe rukom, ostaje trag na ruci kao da je katran neki....

Izvinjavam se unapred ako sam omašio forum u koji sam postavio ovaj topik, te umoljavam admine da premeste topik u odgovarajući forum.

Još jednom pozdrav svima i hvala unapred na pomoći! :)

Edited by neshaoct
spojeno by Stilista ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze!

Lepo da te sluzi makina i da imas sto maje problemcica sa nom!

Sve smo skoro prezvakali o Stilu i njegovim manama i nedostatcima. Treba da budes samo strpljiv i da izcitavas forum.

pogledaj ovde tvoju temu!

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=34800&hl=%2Blepljiv+%2Benterijer&fromsearch=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja posle silnih odlaganja odradih ovaj posao! :smoke:

Jedno dva sata sam trljao i na kraju uspeo da skinem 90% lepljivog sra... ,ostalo je jos da sredim ivice,uglove,coskove...Koristio sam Cilit Bang,i jedno 20-tak krpica.

Posle odmascivanja i trljanja sam napravio sapunicu od Ferija da to sve lepo operem. Tako da su sad te "donje" plastike skoro potpuno iste kao "gornje",nema vise otisaka prstiju,prljanja farmerki,haljina :lol: .

Jedino sto mi se cini da je sad ta donja plastika malo slabijeg sjaja i da se negde vide "tragovi" trljanja, pa ako neko zna resenje za to neka kaze... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene nema jos lepljivog enterijera..jel to zato sto ne koristim nikakvu hemiju za kokpit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno, to je neki zakljucak na osnovu dosadasnjeg iskustva, ni kod mene se ne lepi, a brise se samo vlaznom krpom i nikakvi sprejevi posle..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...