Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

Kupio sam pre par nedelja stila 2001 god. i kao i svi vi i ja imam isti problem :D

U razgovoru sa ortacima dosao sam na ideju da probam da lepljivu plastiku resim sa crnim Bumper sprejom...BINGO!!!

Zastitite deo koji ne zelite da ofarbate ostalo prefarbate sprejom i mirna backa....ne verujem da vam za to sve treba vise od 30 minuta ne racunajuci susenje mada ni to ne traje dugo...jedina mana su dugmici...njih nije preporucljivo sredjivati na ovaj nacin :)

cena bumper spreja je oko 400 din a ima ga gotovo u svakoj farbari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stan' bre, ja sam negde napisao kako sam resio na vrlo jednostavan nacin .... Cilit Bang sam naprskao i ostavio 2-3min i sve je sletelo ! Posle toga sam sve isprao alkoholom i fantastican je ucinak ! :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam stila 2002 uvezen iz italije i imam isti problem kao i mnogi sa lepljivim donjim delom ispod volana,sa strana kod radiona i kod suvozaca na kaseti.Prao sam alkoholom,uljanim razredjivacem,raznim nekim sredstvima u perionici ali nista ne pomaze i na kraju zam zalepio preko toga onu foliju za zatamljivanje stakla i sad je ko novo! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas resio da operem auto,rekoh lepo vreme pa da iskoristim.

Pre nego sto sam krenuo sa pranjem primetim na krovu par velikih fleka,na tri mesta,kao logo TV Pink,..kao da je izbledela boja na tim mestim,izgubila sjaj,ruzno deluje.

Ja imam Stila u srebrnoj(sivoj) boji pa se i ne primecuje toliko ali opet me iritira.

Ne znam sta je uzrok,vracam film unazad i jedino sto mi pada na pamet je da sam prilikom pranja pre nekih mesec dana kada se auto osusio primetio

da se na krovu prljavstina zadrzala,...pa rekoh da nije to,...

Da li mogu nekako da ujednacim boju,neka pasta,nesto,..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj poliranjem, ali najverovatnije ti se lak raspada, tu uglavnom ne mozes da uradis nista sem da prefarbas. btw to izgleda nema veze sa lepljivim enterijerom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj poliranjem, ali najverovatnije ti se lak raspada, tu uglavnom ne mozes da uradis nista sem da prefarbas. btw to izgleda nema veze sa lepljivim enterijerom...

Pa i nema ali opet se tice nekog "mackanja",..

poliranje ce ti resiti problem 100%

Jel' mozes neku pastu da mi preporucis?

Ja sam u AP Sportu kupio neku italijansku za metalik boju 470 dinara,...jednom polirao rucno s'njom onako krpom

i nekih mesec i po dana je auto sijao kao iz fabrike ali ne deluje mi da bi ovde zavrsila posao.

Rece mi onaj prodavac da ona Turtule Wax ima krupnu granulaciju pa moze da skine boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da se pridruzim grupi sretnih dobitnika STILA za unistavanje

farmerica :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

ja vec dvije godine trpim to i sad mi je pukao film sutra kupujem alkohol i napit cu se

onda sigurno necu primjetiti lijepil se :rolleyes:

sutra je dan D ribanje ne gine :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze li neko da pojasni kako se skida ona plastika sto dodje sa lijeve strane volana na kojoj su dugmici za podesavanja svijetala itd. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko moze da mi kaze koji preparat da koristim da bih izbegao to lepljenje i sve to? za sad cu samo da uzmem krpicu i vodu dok mi neko ne odg s cim da prebrisem taj deo ispod soferke kod stila xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitaj temu (nije to teško, treba ti par minuta), pa ćeš videti koja sredstva su ljudi pominjali. Takođe, nemoj džabe brisati taj deo ispod šoferke jer on nikada neće ni postati lepljiv.

Ali, opet...pročitaj šta se pisalo pre tvog odgovora, pa ćeš videti i šta će postati lepljivo i čime se briše. :thumbup:

-----------------------------------

kako se vade otvori od ventilacije?

Kakve veze ovo pitanje ima sa lepljivim enterijerom? :whistle:

Imaš naviku da pitaš gde ti padne na pamet, da trpaš milion pitanja u jednu temu, a to nikako nije dobro (mislim na temu o ''sitnicama koje vas nerviraju u Stilu''...tamo pitaš i o promeni sijalica u kabini, ručici brisača...prosto, svemu što ti padne na pamet. Praviš kupusare od tema, a to naravno ne može. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste da je zastarelo ,ali evo i mog iskustva, pre neki dan sa kupio stila i i ima o isti problem , dok nisam ovo procitao, svasta mi je prolazilo kroz glavu sta bi moglo biti uzrok ,jer je sloj bio neverovatno debeo....sada je OK ,devojka i ja smo izgubili 3 sata, ali je vredelo....

ja sa problem resio sa mlakom vodom, krpom i CIF-om u gelu, cim se nanese na plastiku,tj na onaj katran ili sta vec, au tomatski ga topi, isperet krpu i i spicetka, kraju kada se skine sve, par ispiranja mlakom vodom i kao novo,.....

Odradio mi CIF posao za deset, posle malo ferijem za sudje i alkoholom, fantastika :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene su vrata od ladice, plastike pored nje i ispod volana bile lepljive ali "cilit bang" je odradio posao. Naprskam i sacekam 2 min da pocne da deluje pa sa starom krpom ( kojih sam potrosio vagon) skidam lepljivi sloj. Bio mi je potreban jedan "cilit bang" i 2 sata slobodnog vremena. posle toga sam uzeo vodu i tecnost za sudje i ponovo presao preko plastika. Plastike su malo pobelele ali sam uzeo silikonski sprej za plastiku, naprskao, i sada je plastika kao nova. Problem resen :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam imao problema sa tim ljepkom oprao sam ga sa praskom za ves ribacom cetkom i dlanom ruke

Edited by brus

Share this post


Link to post
Share on other sites

RIJEŠENO!!!!!

POTREBNO, CIF za domaćinstvo, par sundjera onih za sudje sa zelenom grubljom stranom, tonu krpa i isto toliko vode :) BUMPER SPRAY ILI BILO KOJI SPREJ ZA PLASTIKU SA PRAJMEROM.

Premazao sam sa cif-om te veće kritčne površine kod kolena vozača i poklopac kasete kod suvozača (samo su ti djelovi bili kao katranom premazani, strašno).

Nakon 15 min sa grubom stranom sundjera sam trljao i trljao i ispirao ga u mlakoj vodi dok se sve nije skinulo. Posle toga sam sve lepo očistio medicinskim alkoholom .

Posle toga sam zaštitio papirom, najlonom i trakama sve okolo u unutrašnjosti kabine i preprskao te površine sa Bumper sprejom. Nakon 10 min je sve bilo suvo i kao novo.

Bilo bi zgodno da se prije prskanja malo uvjezba postupak lakiranja na nekoj drugoj plastici napolju zbog stvaranja kapljica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto si prskao tim sprejem kada posle dobrog ciscenja sve te povrsine izgledaju kao nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto sam uzuzetno lijen inace imam crnogorske krvi(mama mi je crnogorka) :thumbsup:

dvije godine mi je trebalo da ocistim ovaj ljepljivi enterijer u STILKONJI :unworthy:

prije dvije god sam ga kupio i bio je takav pokusavao sam svim i svacim ali je bilo

potrebno puno truda a meni mrsko :rolleyes:

i tak neki dan moja djevojka posle 20 pari isprljanih farmerica donosi

neko sredstvo

zove se SMAC bijele je boje i kod nas u TUZLI ima u MERKATORU

probam to kad ono gle cuda sama spada ona guma/katran

samo sam uzeo stari carsaf i sa njim brisao i za nekih 10 minuta gotov posao ne treba ispirati nit ista

mogu vam reci da sada izgleda do j0ja :thumbsup:

a postavit cu i slike tog sredstva

pozzz

Edited by yarhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas resio problem.Cilit Bang kupio i malo sa njim malo sa alkoholom i sredio,plastika je sad kao nova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se stvarno izvinjavam sto ste cekali na sliku ali mi je mobitel bio kaput :thumbdown:

SMAC.jpg

evo to je to sredstvo i inace bijele je boje vidi se malo na dnu jer je istroseno :thumbsup:

cijena je ono 2€

a evo postavio sam i klip na youtube

kako spada ta famozna guma/katran :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel nece plastika mozda da pobeli od tog sredstva?Jesi morao mozda necim da mazes plastiku posle ovog poduhvata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

plastika bude crna i to bas lijepo crna kao nova

i ne bijeli sa ovim

a sutra cu da slikam kako izgleda plastika :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...