Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

Imam stila 2002. i primetio sam da mu je donji deo komandne table (onaj iznad nogu) lepljiv. Nesto kao katran. Interesuje me da li je jos neko imao ovakav problem i kako ga je resio

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam jos cuo.probaj blagi rastvor deterdzenta za sudje i mlake vode.i bilo bi dobro da trljas mekom cetkicom i odmah da brises pamucnom krpom.licno mi je to pomoglo dosta puta da ocistim tablu i plastike po kolima posle decijih uzina u autu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve su moje bravice za otvaranje vrata.presvucene su bile tankim slojem gume,koja se sad pretvorila u smolu :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...bas bi voleo da vidim kakav ti je to problem sa donjim delom table na stilu

nebi li ti pomogao da nadjes neku kiri biri vodicu za pranje.(a imam neku i to jako dobru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vredi sa ferijem, izgleda da ce jedino resenje biti presvlacenje kozom. Toliko je pocelo da me nervira, sve farmerke sam sj..o sto je jos gore suvozaceva strana je jos lepljivija od moje sramota me nekoga da povezem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buraz, šta je to jesi ustanovio tj od čega? Si probao alkohol? Bitna je i tekstura krpe, probaj sa običnom, sa magičnom a probaj i sa vlažnim maramicama, meni su jedino vlažne mogle da skinu neki asfalt sa lima. Nemoj se zaneseš pa da probaš aceton il tako nešto što nagriza plastiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas kao sto je bokija rekao presvuceno tankim slojem gume, sad da li se taj sloj vremenom raspao ili je reagovao na neko sredstvo za ciscenje. Pokusacu sa sredstvma na bazi alkohola, jel si mislio na vlazne maramice koje su bas za enterijer ili ove obicne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram....onda ti mozda maramice ne pomognu, mozda ili da sagulis sve to ili novo da prelepis nesto ko sto rece

A mislio sam na obicne vlazne maramice, one sto kupis kad ides po ribu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je tu bilo nesto nalepljeno onda to mora da je neki lepak ili slicno,jel?

Znaci moras da potrazis nesto sto bi moglo taj lepak ili smolu ili sta li je vec to hemijski da razgradi!Posavetuj se sa nekim po ovom osnovi i mozda dodjes do nekog sredstva koje bi ga skinulo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ga kupio nisam ni primecivao, ali cudno je nema veze sa spoljasnom temperaturom kao da je nekad vise lepljivo a nekad po malo. Ja sam mislio da se vise lepi kad je toplije kad ono skoro pa obrnuto sto hladnije sve gore. Mada mi se cini da sam negde citao da ta fina gumena prevlaka ne sme da se maze onim sr...m sto koriste u perionicama kad mazu po enterijeru :mad: :evil: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na mom stilu video samo da su dugmici na vratima i na tabli presvuceni sa tankim slojem gume i nista vise.

na koji enterijer mislis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su lepljivi tasteri sa leve strane, do vrata, gde se i vidi neki površinski sloj koji se skida, a lepljiv je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni su tasteri takodje lepljivi, ti sa leve strane od volana.

ocigledno da ta guma reaguje na te proizvode za ciscenje. al nisam znao i da je ona plastika presvucena nekom gumom. od sad vise nikad na unutrasnje pranje u perionicama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne reguje na sredstva za pranje,nego se to desava od visestruke upotrebe

i meni su tasteri takodje lepljivi, ti sa leve strane od volana

a na drugoj strani ne,jer su manje u upotrebi! Mada mozda si i u pravu,ko zna sta sve koriste za pranje enterijera u perionicaa?!?!?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 13354

Pozdrav svima.Posto mi je ovo prvo javljanje,par reci

zovem se Jova,kupio sam Stila 1.9 pre 15 dana sa kojim taksiram.

Imao sam problem sa lepljivim dugmicima na komandama za prozore kod vozaca.Prvo sam pomislio da je neko prosuo sok i krenuo vatom i alkoholom da cistim.Nije se skidalo,poceo sam da grebem noktom i krenulo je,cudio sam se kakva je ovo talijanska shtroka.Ostrugao sam sve dugmice i sada su glatki i nema se utisak lepljivosti.Milslim da je to nanet sloj nekog laka ili gume.Vise mi se svidja sad kad je skinut,poceo sam da skidam i sa dugmica levo od volana,treba puno truda i paznje,naizmenicno alkohol i struganje da se neosteti dugme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

c/p sa nase stare lokacije:

Dvoje novih farmerki zbogom

lyran 23 Okt 2009, 19:48

Imam isti problem na poklopcu ispred suvozaca i na dijelu ispod radija ali sa strana, samo na mjestima gdje su vjerovatno ranije prislanjali gole noge (stilo je iz juznog dijela italije) zbog vrucine i znoja gumirani dijelovi tj nekakav sloj gume je promijenio sastav. Radim u bolnici i ista stvar se desava sa svim mjeracima pritiska sa gumenom duvaljkom u dodiru sa znojavim rukama pa stoga znam.

Tu izgleda nema pomoci osim nekog energicnijeg ciscenja odnosno skidanja te gume ali tako da se ne osteti plastika. Probao sam sa SMAC Deegriser-om i ide to ali toliko je to sporo i mukotrpno, potrosio sam oko stotinu krpica jer guma ostaje na njima i na kraju odustao posle poklopca boxa ispred suvozaca.

Dugmice sam sredio dosta solidno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao lepljive tastere levo od volana i to tako da ako ih samo taknem ostane otisak prsta i to veoma vidljiv. U perionici su mi to ocistili nekom specijalnom tecnoscu za ciscenje. Perionica kad se prodje plavi most na Medaku pa se skrene pored Suzukija i prva na koju se naidje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto imao na svim dugmicima na instrument tabli. Alkohol, krpicu ili parce pamucnog materijala koji ce se posle baciti i trljanje. Skine se taj fini povrsinski sloj i bude sve ok. Ne mora se ici u perionicu.....Ako i udje alkohola izmedju dugmica - isparice, tako da nema brige oko kontakata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam indentican problem kada sam kupio stila.Probao sam puno rastvora i hemikalija ali je samo jedna stvar urodila plodom.Potrebne stvari su:4 sundjera za sudove (ne koristiti zelenu stranu),1 veliki carsav od kreveta (iscepati na male krpice), jedan litar CISTOG ALKOHOLA i 4 sata slobodnog vremena.Natopis sundjer alkoholom i trljas ravnomerno kao kad skupljas mrvice sa stola,od gore na dole ili sa jedne na drugu stranu,po zelji.Kada se to mesto natopi alkoholom pokuois sa krpom pa opet sundjer....i opet.....i opet....i opet i tako redom. U pocetku se cini da neide ali budi uporan.ja sam samo tako uspeo i vise ne prljam kolena o donji deo table crnim katranom. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...