Jump to content
FAS Goran
speedster

Fiat Stilo - lepljiv enterijer

Recommended Posts

Vrh starog flomastera vrlo malo umocis u belu farbu i lagano...

Ali ne znam sto bi to radio, pa nije strasno...Ne primeti se puno.
Da si postavio samo sliku, da nisi pisao sta je problem, verujem da niko ne bi primetio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije strasno, boja nije skroz spala, samo se istanjila, ali krivo mi, jer mi nije jasno kako je spala.  Sve dugmice koji su bili lepljivi sam cistio sa alkoholom i boja se ni najmanje nije ostetila, a ovde sam samo lagano presao i ona spade :( Sreca sto je skroz u desnom uglu, pa se i ne primecuje toliko, ali cu svakako pokusati nesto.  Najverovatnije cu tako i uraditi, stari flomaster i belu farbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma pazi samo da ne napravis gore :)

 

Ja sam cistio Axelom (za kuinje, za masnocu), doduse ne te tockice za otvaranje/zatvaranje dovoda ventilacije, nego dugmice za stakla i one levo od km sata.

Skinuo je onaj lepljivi sloj sto je bio preko (verovatno neki tanki sloj gume koji se raspao od koriscenja, sunca, i ko zna cega sve)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi verujes da mi je to ideja od kako sam kupio auto :D Video sam kod Stila Abarth i jos nekih novijih `obicnih` Stilaca i bas mi lepo izgleda. A ova plastika, ona moze da se menja,tj jel moze da se izvadi? Nije problem naci u Sapcu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj cega sve tu ima :D
http://www.kupujemprodajem.com/Stilo-plastike-enterijera-13267676-oglas.htm?filter_id=9538921

 

Evo na 3. slici ono sto tebi treba :)

 

EDIT:
A na istoj slici je i ono sto meni treba :D
Leva vratanca ventilacije iznad radia

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imam i ja u podrumu jednu od ventilacije.

Ae da pogledam, pa sutra pišem imam li i da li je leva ili desna strana. Naravno, ako se ispostavi da imam baš ono što ti treba, dobićeš je gratis. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još ako imaš dva poklopca od levog fara... :)

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se pohvalim :)
Posle dugo dugo vremena koliko mi je isao na k**** ovaj lepljiv enterijer i zbog kojeg me je bilo sramota da se svaki put kada nekoga vozim isprlja zbog mog auta, resio sam da krenem u radnu akciju sa jednim Cifom i jednim Axelom.
Za one koji se odluce na ciscenje: Axel je bolji od Cilit Bang-a, meni Cilit nista nije pomogao za razliku od Axela koji je fantasticno odradio posao :D
Slike su vam ispod, videcete kolika je razlika.. Auto kao da je nov! :D

 

cxcb53125.jpg
 
cxcb53126.jpg  cxcb53127.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da imam i ja u podrumu jednu od ventilacije.

Ae da pogledam, pa sutra pišem...

 

Pogledao i imam dva otvora za ventilaciju, ali su to oni krajnji levi (vozački) i desni (suvozački), u crnoj boji (nisu sivi kao za one malo mlađe Stilaće).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nikome ne treba ovaj na suvozacevoj strani, ostavi ga sa strane, mozda cu da zabrljam sa crtanjem kruzica :D

Ako nacrtas kruzic kako treba,u sta ne sumnjam ;) mogu i da dodjem da pomognem ako treba :p

Rezervisao bih taj suvozacki ventilacioni otvor jer moj ne radi najbolje  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci vidim ovdje se komentarisu problemi sa inst. tablom, ja sam neki dan doživeo šok, imam psa na vikendici shar peja i on mi uletio naprijed u auto i izgrebao instrument tablu sa kandžama, mislim šta da kažem,užas..poludio sam, pisao sam vidim ima ovdje ljudi sve i svašta znaju, pa ako neko zna kako riješiti taj problem neka napiše ili zna nekog kako je riješio..

Nisam stručnjak za procjenjivanje tuđih misli, ako zna konkretno kako ili sa čim riješiti neka neko napiše...užas..pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tesko druze ne znam ni koji je auto u pitanju,mozda moze na mestima vodenom smirglom da se poravnja pa da se prelepi nekom folijom ili ofarba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi i kakav je materijal. Tvrda plastika, nesto mekse...

Ako nisu duboke ogrebotine moglo bi vodenom smirglom pa da se prefarba, kao sto rece nemanja. Ako su duboke, postoji i kit za plastiku. Sve u svemu puno zezanja ima, a krajnji rezultat je diskutabilan. :)

Koji deo je tacno ogreban? Ako je samo kaseta moze da se zameni drugom?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj shar pei se pojavljuje na sve strane.

I mom ortaku je uništio enterijer , skoro kompletan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo i ja da se pohvalim :)

Posle dugo dugo vremena koliko mi je isao na k**** ovaj lepljiv enterijer i zbog kojeg me je bilo sramota da se svaki put kada nekoga vozim isprlja zbog mog auta, resio sam da krenem u radnu akciju sa jednim Cifom i jednim Axelom.

Za one koji se odluce na ciscenje: Axel je bolji od Cilit Bang-a, meni Cilit nista nije pomogao za razliku od Axela koji je fantasticno odradio posao :D

Slike su vam ispod, videcete kolika je razlika.. Auto kao da je nov! :D

 

 
 
cxcb53126.jpg

 

 

Ovde si mnogo šmirglao, vide se ogrebotine. Bolje ipak sa hemijom probati da se skine lepljivi sloj nego strugati abrazivnim sredstvima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za smirglom bre tj. zelenom stranom sundjera i nekim jacim pritiskanjem, bilo koji odmascivac to skida. Udjes u radnju i kupis najjeftiniji i malo se potrudis i reseno. Moze i alkohol.

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ljudi ja sam to resio sa praskom za ves i kuhinski sundjer i tople vode i spada sve kao ludo a enterijer ostaje ne ostecen

Share this post


Link to post
Share on other sites

cisto samo kao rjesenje, mozda i neko vec pokusao:

za onu ljeplivu povrsinu ispred suvozacko sediste, i ono malo desno od volana, samo ARIS il neki takav odmastivac...odlicno cisti, nakon ciscenje, povrsina nema vise sjaj, i deluje bas kao i ona plastika nad instrument tablu...


pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...