Jump to content
FAS Goran
Guest 11599

Katalizator

Recommended Posts

to sam i ja pomislio kad sam video svoj katalizator onako sav prljav i zardjao, i da nisam se malo informisao ostao bih kratak za 30e :rant:

e sad zamisli koliko je dobro majstorima koji ti skinu katalizator i naplate ti 1000-1500 din + prodaju tvoj za 30-50 e ...

naravno netreba skidati katalizator ako je ispravan ali ako je zapusen ko moj bolje je skinuti da ti nesjebe motor :smoke:

Edited by Woodoo
citiranje upisa iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam prodao svoj stari zapuseni katalizator za 30e, ako neko oce da proda broj je 063 89 59 056 lik se zove Nenad iz Bg, moze da se uzme i do 60e u zavisnosti od modela :thumbsup: Eto nadam se da sam pomogao :)

Naravno da si pomogao, iz kog kraja BG-a je Nenad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Woodoo Ja sam se nasao sa njim na zvezdari kod olimpa,e sad ne znam tacno iz kog je dela grada :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kojom hemijom da očistim katalizator?

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da napisem ovde da sam otvorio katalizator na Bravu 1.2 16v i da sam izvadio sve iz njega i nista preterano nisam dobio osim malo promene u zvuku (rezak je) I na donjoj sondi sam napravio distancer od 6cm i ne prijavljuje nikakve greske....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kojom hemijom da očistim katalizator?

Katalizator ne moze nisacim da se ocisti, tj mozes samo malo onu cadj da izduvas nekim kompresorom ili mozda sprejom kojim se ciste diskovi, ali time neces dobiti verovatno nista, posto se na "sace" katalizatora taloze olova i jos neke gluposti koje nemogu da se skinu, a ovo mi je potvrdio covek koji radi u firmi gde se prodaju i proizvode auspusi, a i otac mi je bio u makedoniji u fabrici katalizatora gde su mu od prilike ispricali istu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to sam i ja pomislio kad sam video svoj katalizator onako sav prljav i zardjao, i da nisam se malo informisao ostao bih kratak za 30e :rant:

e sad zamisli koliko je dobro majstorima koji ti skinu katalizator i naplate ti 1000-1500 din + prodaju tvoj za 30-50 e ...

naravno netreba skidati katalizator ako je ispravan ali ako je zapusen ko moj bolje je skinuti da ti nesjebe motor :smoke:

Ovde u B.L. za katalizator od Kappe 2.0 dobiješ 125 e, ja sam ih skinuo i prodao bar 15 komada samo je fora u tom što kad ga prodaješ mora biti u originalnom loncu da bi po broju na njemu odredili postotak platine u samom katalizatoru a ako ga ti sam izvadiš i odneseš samo saće cijena je 40 e kilogram.

P.S. Naj skuplji kat što sam ja naletio je bio od Peugeota 307 1.9 HDI, dobio sam za njega 248 e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj odavno uvaljao za 30 evra sav cadjav i nikakav, auto normalno radi i nema nikakvih problema, kad se setim izraza lica komsije koji je platio nekom prevarantu da mu skine i zavari cev i ostavio kod njega katalizator za staro gvozdje prosto ne verujem koliko covek moze da bude lud

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas menjam kompletan auspuh od katalizatora , u pitanju je Marea karavan 1.6 2001 god.

Pa me interesuje sta bi se desilo kada bih izbacio katalizator, imam dve L sonde jedna je pre , a druga je posle katalizatora.

Da li bi komp prijavljivao neku gresku, ili bi imao nekih drugih problema. I da li bi auto bolje isao, ubrzavao.

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacivace sigurno gresku ukoliko ne modifikujes ocitavanja sa druge sonde na neki nacin. Dobitak na snazi je od 0 do 3%, max do 5% kod nekih starijih generacija, najvise kod motora sa jednom sondom. Sto usustini nece primetiti vecina ljudi. Naravno razlika u snazi posle skidanja moze biti poprilicna i osetna ako je katalizator bio zapusen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:coffee:

Meni je katalizator bio zapušen i nije mogao da navuče ni 3000 o/min, a o snazi da ne pričam kolko je bio slab.Majstor ga iseko sa gornje strane iščeprko krš iz njega i lepo zavario i vratio telo katalizatora na svoje mesto.Auto prodihao i povratio snagu.Bilo je tu još čišćenja malo i usisa koji je normalno bio zaprljaniji jer nije imao gde da izbaci sagorelu smešu kako treba, međutim najveći pobraćaj snage je dobio čišćenjem katalizatora.

Znači ako neće da vuče i nabije obrtaje ni na leru preko 3000 onda prvo gledajte katalizator.Nadam se da će i ovo iskustvo nekom značiti. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čime je zavario katalizator? Kojom elektrodom? To ne može tek tako da se zavari, mora da se skine izduvni kolektor, sve lepo zagreje na kovačkom stolu pa tek onda na vruće da se vari specijalnom skupom elektrodom...gledaj ti da ne krene da ti dimi na tom spoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva elektroda, jesili ti pročitao šta je čovek napisao. Rasečen katalizator oklop, napravljena vrata rupa. Katalizator izlupan izčačkan u delovima napolje, i vraćeno osečeno parče lima zavareno co2 aparatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor ga iseko sa gornje strane iščeprko krš iz njega i lepo zavario i vratio telo katalizatora na svoje mesto.

ja sam ovo shvatio onako kako piše. Jel se ovde spominje co2 ili varenje? Ako je isečen sa gornje strane,zatim telo vratio na mesto,to ne zvuči ni kao neka vrata na njemu, već sa gornje strane isečen,odvojen od izduvne grane,očišćen, telo vraćeno i zavareno...a to nije pametno jer je sve od gusa i nezahvalno je za varenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si ti išta zavario bilo kojim aparatom svojom rukom? Ja iz tvojih postova zaista ne vidim da raspolažeš iskustvom bilo da je pitanje struja, elektronika, mehanika, limarija ili remonta auspuha. Ne mogu da kažem da sam i sam profesionalac, vrlo verovatno da sam još daleko od tog pojma.

Ali da znaš imam svoju radionicu imam co2 aparat, brusilicu, bušilicu i još podosta drugog alata. Već više puta sam vadio katalizator čak jednom i montirao. Auspuha sam zamenio i zakrpio više ne znam ni sam broja.

Co2 aparatom može varit i gus i aluminijum i rosvaj i gvožđe. Samo mu treba jak trafo odgovarajuća legura žice i odgovarajući gas. I na nijednom automobilu nije auspuh od gusa već samo izduvna grana i kućište katalizatora je od gvožđa(lima).

I oni kojima je stalo do estetike aupuha i tamo gde se nevidi, oni skidaju ceo katalizator lonac pa ga seku sa strane kojom dolazi do patosa(gornja strana) i tako urađen se nevidi da je diran. Oni kojma estetika nije bitna u delu auspuha gde se i nevidi bez dizalice. Na lonac katalizatora se pravi rez brusilicom sa tri strane a na četvrtu se previja i imaš otvor za čišćenje, a kad se vari imaš jednu stranu manje za varenje. Rezovi se pravu najužom pločom namenjenom za presecanje jer takva ploča ostavlja najuže tragove koji se naknadno lako zavaruju.

Ja sam i danas nešto malo vario, a vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja varim citav dan.....to jest moj zeludac vari....a ja ponekad nesto i zavarim.....Naravno sala je u pitanu....katalizator je smesten u kuciste od lima a ne od gusa....tako da ga mozete VARITI bilo kojom tehnikom varenja....ili zavarivanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad nisam u pravu ja priznam. Tako i sad priznajem da nisam u pravu, ali onda ispada da su mene "lagali".

Svojevremeno sam hteo da zamenim izduvni kolektor i rečeno mi je na nekoliko mesta da to ne može tek tako jer su izduvni kolektor i katalizator iz komada, od neke vrste gusa, i da je o nezahvalno variti jer se vrlo često to mesto opet otvori i tu dimi.

Tako su mi rekli na nekoliko mesta sem na jednom. To jedno mesto je bio jedan auspuh servis koji je na lageru imao izduvni kolektor baš za moj auto. Tako da sam izvukao zaključak da on laže da to može tek tako da bi mi prodao deo.

Ja kad pogledam moj katalizator i izduvni kolektor, vidim da to jeste iz komada i isto izgleda i na čukanje isto zvoni ako me razumete, zato sam shvatio da je i katalizator kutija od gusa. Ne deluje mi da je od lima. Čovek je rekao skinut gornji deo, zavaren, nije spominjao nikakva vrata isek i co2 kao što se odmah krenulo da nameće.

Izvinjavam se što sam možda rekao nešto pogrešno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy:

Joj ljudi opušteno.Isečen je sa gornje strane sa tri reza i na preostaloj strani savijen.Čovek ga zavario sa CO2 ne znam kojom žicom ali zalio ga u cugu.

Svojevremeno je bio na nekim takmičenjima varioca ali to ga uopšte ne zanima niti hoće da se bavi varenjem već je mehaničar i učinio mi uslugu.To nam je tada bilo najlakša i najlepša varijanta a nema kasnije budževine prilikom vraćanja nazad.

Negde sam čuo da taj lim od tela katalizatora(izvinte ako sam permutovo) ima u sebi platine i da se za njega zato dobije 20 30 evra pa to ljudui skidaju i stave neke lončiće umesto katalizatora. Mene to nije zanimalo i stoji još uvek u originalu i služi super.

Šta sam drugo mogo da mi auto "uzme vazduh" tj. prodiše, bilo je 80000 din za nov ili to i poklopi uveta u EU ako ideš autom.

:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvezao jutros kola (Punto 1.8 16v HGT) kod majstora, stavljam zadnji lonac i rekao mu da skine katalizator...

Zove me majstor sada kaze da posle katalizatora ima sonda...zna li neko da li ce praviti problem ta sonda ako skinem kat?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravice problem, moze da se napravi onaj distancer za drugu sondu ali nije uspesan kod svakog auta tako da treba da vidis da li ce biti uspesno kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na bravu 1.2 16v sam stavio distancer od nekih 5-6 cm na drugu sondu i nema nikakvih problema ne prijavljuje gresku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...