Jump to content
FAS Goran
Guest 11599

Katalizator

Recommended Posts

Guest 11599

Da li motoru steti da se skine katalizator.U auspuh servisu kazu da nije problem dok u nekim auto servisima kazu da to ne radim.Sta vi mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad auto neće da ide onda ga skineš, jer je skupa zamena, a kod nas još ne postoje zakoni koji će da te spreče da voziš takav automobil.

Ako ti sve normalno radi, što bi skidao katalizator kog đavola ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se ne žali onaj kome sve normalno radi ;)

Skidanje neispravnog katalizatora ne narušava ekologiju, a motor rešava problema.

Skidanje ispravnog katalizatora narušava ekologiju, a motoru ne škodi ako se zameni odgovarajućim loncem auspuha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da znam dal mi je katalizator ispravan na Puntu? Dal bi se upalila lampica neka na tabli ili ne mora da znači? Volim da promenim šta treba ako nije preskupo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako bi znao ako je zapušen.

Ako ne vrši svoju funkciju kako treba, a nije zapušen, to te zasad ni ne zanima, niti bi trebao da se potresaš za ekologiju pored ovoliko krševa na ulicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11599

...koliko kosta taj odgovarajuci lonac sto se stavlja umesto katalizatora za bravo 1.6 16v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Besplatno. Daš im stari dotrajali katalizator koji oni posle prodaju zbog platine koje ima u sebi, a oni ti daju i besplatno ugrade odgovarajući lonac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako odkriti da su zapusen katalizator/i?Specifican miris, koji su simptomi?Da li postoji neka egzaktna tehnika? Mene prevashodno interesuje benzinac ali ce dobro doci sve informacije....

Share this post


Link to post
Share on other sites

katalizator nije dobro skinuti jer će zadnji lonac manje trajati jer se više greje.

ukoliko postoji lambda sonda i posle katalizatora auto će više trošiti (možda će čak i ček da upali)

kod starijih sa jednom sondom to može, kod novijih je već disqtabilno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislio sam da li zbog nedostatka katalizatora gasovi koji zbog toga brze prolaze kroz cev uticu da sonda koja se nalazi posle kat. ne stigne da ocita izduvne gasove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Zanimaju me dobre i lose strane skidanja katalizatora???

Majstor kaze... auto tj motor vise prelazi i lonci i ostala cuda duze traju... jel to istina??

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam 1,6 16v i neću skidati kat jer neću ništa s tim dobiti a na thničkom ne mogu proći bez njega...

na nekim autima dobiješ nešto snage, zvuka itd ali na ovom ništa čak imam osjećaj da bolje ide s katom..

a za to da sve to duže traje bez kata ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :rolleyes:

A sta se cuje, tj kao klikeri neki kada je auto u nekim niskum obrtajima

tj kretanje ili menjanje brzine iz 1 u 2 na nekih 2000-2500 obrtaja... :blink:

da nije do ventila, goriva, pumpe goriva, katalizatora ili sta vec????

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci konkretnog odgovora nema - bilo bi lepo kad bi neko kvalifikovan napisao nesto na ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta da ti se napiše konkretno? Da li možeš da skineš ili ne?

Skini. Ljudi su ga skidali ne zato što nisu imali šta da rade ;) , nego kada im je pravio problem, a nisu imali kintu za novi jer je papreno skup. :thumbup:

Ako ti ne pravi problem, nemaš razloga da ga skidaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno, govore da je motor projektovan da radi sa tim stepenom gusenja izduva koje mu katalizatod pruza. Dakle, mozda i nije najbolja ideja ukloniti ga skroz. Samo jedan od negativnih efekata skidanja katalizatora a samim tim i otpora izduvnih gasova je pojava da se bez katalizatora turbina okrece na vecem broju obrtaja, te joj se samim tim skracuje radni vek. To se resava montazom adekvatnog zamenskog lonca, koji ce izduv zagusiti bas kao i katalizator. Ili ugradnjom originalnog katalizatora (nikako kineskog, govore).

Eto, to sam cuo od nekih majstora i samo prenosim informaciju koju sam i ja dobio povodom toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr. kada kada bi kod mene na Bravu 1.2 skidao katalizator morao bi da stavim taj neki lonac ili bi mogla da se stavi samo cev odgovarajuceg precnika u tom delu gde je bio katalizator?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta da ti se napiše konkretno? Da li možeš da skineš ili ne?

Skini. Ljudi su ga skidali ne zato što nisu imali šta da rade ;) , nego kada im je pravio problem, a nisu imali kintu za novi jer je papreno skup. :thumbup:

Ako ti ne pravi problem, nemaš razloga da ga skidaš.

mozda nisam dovoljno jasno postavio pitanje...naravno da se odnosi na slucaj da imam problem sa katalizatorom (prijavljuje mi gresku motora)...zanimala me alternativa (cene polovnih,ciscenje postojeceg)i negativne posledice u slucaju da ga zamenim samo cevkom i loncem..

hvala mishonnium na trudu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ''greška motora'', veće se tačno zna šta prijavljuje od niza motornih grešaka.

Proveri prvo šta konkretno prijavljuje pa vidi da li je uopšte problem u izduvnoj grani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ova priča sa prodajom katalizatora zbog platine zvuči kao forumski mit, ako može neko da se izjasni gde je u Beogradu prodao svoj, gde god sam pitao po servisima i auspuh servisima svi me gledaju bledo u stilu "a šta će nama tvoj katalizator, kome mi to da prodamo platinu, što ne prodaš sam kad ti ga skinemo?"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodaje se sigurno,jedan lik kod mene u kraju dovozi stalno kola iz Slovenije,cim dotera skida katalizatore i prodaje kola bez njih.

A kupci mamlazi ne oteraju na kanal da pogledaju.

E sad kome ih prodaje i po kojoj ceni,to vec ne znam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...