Jump to content
FAS Goran
oktopod

Punto mk.2 - električni podizač prozora...

Recommended Posts

Jeste da bi mi bilo lakše da je na Nbg ili u Zemunu,ali nijedan dobar majstor mi nije daleko..Kad već preporučuješ,znaš li dobrog majstora generalno kod kojeg bih mogao da održavam punta? Hvala za preporuku 

Edited by Milos1976

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, javice se već neko sa nekim predlozima, Goran na Altini je sigurica, ja imam samo reci hvale za njega i njegove majstore, ali pošto više ne vozim fiat odavno nisam bio kod njega. 

 

Što se tiče ovoga za podizac, meni je na Merivi pala sajla, zvao sam nekoliko servisa i svi su bili u fazonu dodji ostavi auto i spremi minimum 50 evra.

Jedino je taj tip rekao da će mi dati tačnu cifru kada vidi u čemu je problem ali pretpostavlja sta je u pitanju (standardna boljka) i da je oko 2500 din. 

Dovezao sam auto, on je skinuo tapacir i ceo mehanizam i rekao da nije to što je mislio, da su ti klizači i plastike već zamenjeni ali su nestrucno plombirali sajlu i samo se sajla izvukla, nista nije puklo. Ali pošto nije imalo dužine za normalno plombiranje kraja sajle, stavio je svoju sajlu i sve kulturno i pedantno odradio. Platio sam samo sajlu i ruke, i to dosta jeftinije nego što mi je rekao preko telefona. 

Tako da prema meni je bio skroz pošten, bio sam tu dok je radio, nekih pola sata, mozda malo jače mu je trebalo. 

A dok sam bio tu, došao je jedan bajker za sajlu gasa, jedan sa Citroenom za podizac i onaj sa Grandeom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, za Gorana znam..Evo zakazao zamenu sajle ručne za 22 decembar :)

Ništa,otići ću na Vidikovac,pa se nadam da će biti ta standardna varijanta.. A klincima ću odbiti od džeparca 

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeste da bi mi bilo lakše da je na Nbg ili u Zemunu,ali nijedan dobar majstor mi nije daleko..Kad već preporučuješ,znaš li dobrog majstora generalno kod kojeg bih mogao da održavam punta? Hvala za preporuku 
Pa ima u Zemunu u Prvomajskoj onaj sto radi sajle... kazu da je dobar i da moze sve da uradi.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zove se bas servis podizaca stakla, kad se ide od auto mike sa desne strane je u nizu nekih lokalcica njegov je zadnji, bas ispred lokala je autobuska stanica.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Evo da se nadovežem na temu jer imam sličan problem sa levim podizačem stakla na vratima vozača kod punta mk2.

Dakle, levi prekidač-vozačev nekad radi a nekad ne. Odnosno, kada se pritisne levi prekidač da zatvori prozor ništa se ne dešava, 

osim što se u samoj konzoli (gde su smešteni i ostali prekidači pored prekidača za otvaranje prozora, city, svetla za maglu, grejač zadnjeg stakla) čuje zvuk klik-klak.

Posle kraćeg lupkanja iznad samog levog prekidača, prekidač proradi i zatvori prozor. Da nebi došao u poziciju da se prozor ne zatvori moram popraviti prekidač ako je do njega, ili neki deo od elektronike na samoj tabli.

Pročitao sam sve postove od prve stranice do poslednje stranice ali nigde nevodeh konkretno

da je neko okačio broj telefona nekog majstora za auto-elektriku koji radi i ovakve popravke. 

Usput šaljem i sliku na kojoj se vidi el. tabla konzole sa naglašenim delom u kom se čuje zvuk klik-klak.

 

Ako neko ima ili zna broj majstora koji radi poprevke ovog tipa neka ostavi.

 

Hvala.

 

 

 

El. ploča Puno mk 2.jpg

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovo desavalo ali samo na ekstremnoj toploti leti. Nista nisam popravljao i sve mi radi i dalje kako treba.

resavao sam isto lupkanjem. Zato se i nisam bavio popravkom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...da da, ista situacija, zimi radi a čim je toplije počne da zeza. Međutim pre neki dan jedva zatvorih prozor. Lupkao sam više nego ranije i jedva uspeo zatvoriti. 

Situacija za popravku, vrlo lako se može desiti da skroz stane i da ne zatvorim prozor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U postu iznad sam pokušao nakačiti slike kako bi bolje objasnio o čemu se radi ali nešto neće.

Dakle, sa zadnje strane konzole sa prekidačima za otvaranje prozora skroz levo, tj. el. table se nalazi ele. elemenat rekao bih da je u pitanju relej u 

kome se čuje zvuk klik-klak kad ja pokušavam zatvoriti prozor pritiskanjem levog-suvozačevog prekidača na gore. 

Smatram da je u njemu problem i da to treba zameniti. Isto tako, taj levi prekidač kada se pritisne na dole normalno otvara prozora a na gore neće da zatvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako to izgleda iza samog prekidaca, ali ako je u pitanju zaprljanost kontakta, valja probati sa ciscenjem uz pomoc stapica za usi natopljenim alkoholom

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to sam prvo pogledao i svi kontakti i prekidači su čisti. U postovima iznad sam pročitao da su ljudi pregledali gotovo sve, od osigurača, motora u vratima, zatim prenosnog mehanizma u vratima preko kablova pa sve do konzole i uglavnom sve je bilo u redu sem verovatno konzole. Svi su se vraćali na konzolu i tražili tu problem. Ista situacija je i kod mene, konzola pravi problem. 

Taj ele. elemenat je relej u obliku kocke, crne boje veličine oko 1cm i nalazi se skroz levo kada se konzola okrene, tj. pogleda od pozadi.

 

Evo linka kako izgleda relej o kom pričam sa googla: https://www.google.rs/search?q=tyco+v23084-c2001-a303+relay&client=opera&hs=Sgh&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjsprTmn9ThAhWGB5oKHU6SATwQ_AUIDigB&biw=1364&bih=668#imgrc=nk1Jf67OaekRFM:

...Dakle, to je ovaj relej na kom piše:  tyco v23084-c2001-a303 relay

Evo još jedan link: https://www.google.rs/search?q=tyco+v23084-c2001-a303+relay&client=opera&hs=f3M&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiY_eGwoNThAhVMwqYKHRqBDVkQ_AUIDigB&biw=1364&bih=668

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam problem sa suvozačevim podizačem i problem je bio kontakt izneđu ploče sa prekidačima i jednog konektora. Ali čišćenje nije pomoglo nego tek blago krivljenje kontakata pošto su dobro pocrneli. To je radilo godinu dana pa je opet počeo da zeza tako da sam zamenio celu ploču i od tad nema problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam razmišljao o zameni cele konzole ukoliko ne uspem da popravim ovu što mi pravi problem.

Pitanje, da li si kupio novu, ako jesi gde i ako nije problem kolika je cena bila ili si pak kupio polovnu?

 

...Znam priču čoveka koji je kupio polovnu konzolu, radila mu godinu dana i opet isti problem sa prekidačima.

 

Pozdrav!

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova je bila, slažem se da sa polovnom može da bude ista priča. Ja bih ipak prvo utvrdio da li je problem u njoj, tj. u tom kontaktu. Mislim da sam ovde uzeo: 

https://www.kupujemprodajem.com//Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Elektrika/Fiat-Punto-Prekidaci-za-prozore-NOVO-52774529-oglas.htm

Edited by BGMilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, hvala za info!!!!!!!!!!!!

Znam, novo je novo i uvek skoro sigurna investicija.

Vidim da je cena 20 eura što zvuči povoljno i da se čovek zapita da li popravljati staru konzolu i tražiti majstora koji će to hteti da popravi.

Interesantno da sve nove konzole koje sam video da se prodaju su sive boje, tako da kod ove nove ako je kupim samo ću skinuti el.tablu i montirati na postojeću 

svoju konzolu jer je kod mene konzola crne boje, čisto da ne bude razlike u odnosu na fabričko stanje.

 

PS:  Čuo sam da su nove konzole koje se prodaju kineske proizvodnje. E sad, da li je 100% tačno, nemogu da tvrdim.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@KolimorNe znam gde ta konzola sa tasterima košta 20€ kad su svuda od 500 do 1000 dinara, zavisno da li su sive i  sa dugmetom za prednje maglenke ili standardne. Ja sam moju polovnu prodao za 500 dinara prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, ako bi pronašao polovu za 500 dinara uzeo bi je odmah.

Koliko sam do sada uspeo da pogledam, najjeftinija polovna konzola je 15 eura.

Najjeftinija nova konzola koju sam do sada pronašao je 20 eura.

 

Evo jedan link na kome sam pronašao konzolu za prodaju po ceni od 20 eura, POLOVNU: https://www.fiatautootpad.rs/product_page.php?&url=konzola-sa-prekidacima-za-fiat-punto-mk2 

a u postu iznad BGMILOŠ  je okačio link za prodaju NOVE po ceni 20 eura.

 

Druže, ako znaš gde ima da se kupi polovna za 500 dinara, javi.

Pozdrav!!!
 

 

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto da se zna, ako na zamenskoj plocici nema releja, nece biti ni automatskog spustanja i podizanja stakla. Mora da se drzi prekidac a to zna jako da smara na naplatnim rampama.

 

Ja sam davno menjao plocicu, ali nije problem bio u njoj, kupio crnu bez releja, pa na kraju vratio moju originalnu plavu sa relejom.

Kod mene je problem na kraju bio u puznom mehanizmu, plasticni zupcanik je bio u malo losijem stanju i blokirao prenos. Cimanje stakla rukama je povremeno pomagalo i na kraju sam rasturio mehanizam, pokidao jedan plasticni zub koji je smetao (tacnije sam je otpao) i od tad je imao mali cim u tom delu ali je radio. Tako je na kraju auto i prodat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kolimor facebook stranica Punto 2 Serbia, pošalji zahtev da se pridruzis grupi, napiši post da tražiš taj deo i javiće se njih 5-6 koji imaju delove "na kilo" što bi se reklo.

 

A možeš i drugu varijantu ovde na forumu, odeš u deo foruma Delovi, otvoriš tamo post sa naslovom npr. Kupujem centralnu konzolu za Punta 2, ponude u inbox ili tako nekako.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/27-delovi/

 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...