Jump to content
FAS Goran
oktopod

Punto mk.2 - električni podizač prozora...

Recommended Posts

Pa vecina ljudi ovde ima uglavnom problem sa prekidacima, meni radi sve normalno samo u odredjenim delovima zaglavi i tada se cuje to rafalno krckanje, lupanje ili sta vec, tacno kao da neki zupcanik preskace. Uz pomoc ruke tako sto vucem prozor na gore predjem taj deo i opet radi do samog maksimalnog polozaja i tada nastavlja da preskace i lupa.

 

Vidim ima po oglasima za oko 10-15 eura polovni podizaci, ostaje mi samo da probam po uputstvu da skinem tapacirung i zamenim sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je lepo objasnjeno ali nisam video da je neko napisao da li postoji razlika u podizacima za kola 3 i 5 vrata.

Meni je nekako logicno da postoji (3v je vece staklo) ali se cini da su fizicki isti (mozda je za 3v jaci i robusniji).

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li moze mala pomoc oko levog podizaca stakla na fiat punu 1.9jtd. eeee ovako ja sam rasturio levu i desnu stranu i sa desnih vrata sam uzeo struju i prebacio na levu stranu da bi testirao motor da li radi i radi kao nov. proverio sam osigurace svi su ispravni e sad posto sam procitao da oce kontakti malo da zezaju i rasturim komplet sve da dodjem do dugmeta da bi ga osistio. kad sam sve to uradio i vratio nazad da probam ono neci i dalje da radi nisam vise pametan sta bi moglo da bude da li neko zna 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad si probao motor, da li ti je tada bio "zakacen" prozor, da li se staklo pomeralo ili samo proverio motor na suvo?

 

Ja sam imao situaciju da mi desni podizac nije radio, bespotrebno sam menjao  stampanu plocicu sa prekidacima, ispostavilo se da je staklo bilo zaglavljeno u kederu, ortak je zadlanio staklo sa obe strane i povukao na dole a ja drzao prekidac, staklo se pokrenulo i od tada radi bez problema, kao da ga je nesto zalepilo za keder i motor nije mogao da ga odlepi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je ok radilo kad sam prikljucio desni prekidac na levu stranu a sa levim prekidacem nesto nije kako treba. sve sam proverio i sve mi deluje ok ali nesto tu nije na svom mestu ne znam sta tu jos moze da bude 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri probnom lampom, kad pritisneš taster da li na džeku el.motora dobijaš struju. Može i unimerom, ako nemaš probnu lampu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesam i na jednoj zici dobijam struju na 1sekundi a na drudoj nista. a na desna vrata obe zice imaju struju 

a kako bi mogao da proverim tablu sa prekidacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e sad ovako posto sam sve rasturio da bi dosao do prekidaca stakla. znate kako to izgleda. e sad ovako posto mi treba auto a nisam u mogucnosti da to sredim mislim novcano ja sam sve vratio na svom mestu kako je bilo i zamisli te sta se desilo podizac pro radio a ne znam kako xexexexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima mozda neko visak onu zelenu plastiku koja se zljebi u staklo kada se namesta podizac. Pre neki dan popravljao i pukne mi taj deo.

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima.  Da li je neko imao ovakvu situaciju.  Krenem da otvorim prozor otvori ga nekih 3-4cm i krene da krcka.  Zatvorim ga i pri kraju zatvaranja BAM,  nesto puče,  krcnulo  je kao da je staklo puklo,  i posle toga ni makac.  Čujem motor kako radi,  ali staklo ostaje u gornjem položaju...  Tako mi i treba kad na - 10 otvaram prozore.  Da li je moglo zaista doći do oštećenja stakla,  ili je pak sajla,  opruga,  ili sta vec ima u tom sklopu?  Gde se to može popraviti i koja je okvirna cena? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam skidao tapacir i menjao podizac, pretpostavljam da su ti se sajlice zamrsile, a to bum, moguce je da je u tom trenutku nateglo plasticnu nazovi šnalu, pa je mozda ona pukla.
Uostalom, sve su ovo nagadjanja, ono sta je stvarni problem znaces kada skines tapacir.
Srecno

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, imam problem, levi podizac prozora je dosao do pola i samo stao, motoric sam povezao direktno na 12v i radi, konzolu sa dugmicima sam otvorio provetio kontakte unimerom svi su u redu, ocistio sam kontakte i proradio je na minut i opet stao, relej je bio topao. Da li je moguce da je do releja?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa podizanjem suvozacevog stakla na sestrinom Z10.Prekidace promenio,nije to.Osigurace proverio i deluju mi da je sve ok.Skinuo dzek koji ulazi u vrata,malo ocistio kontakte...i nista nisam dobio.Deluje da proradi kada je hladnije,cim je toplo i najvise zatreba - ne radi.Ne gine mi skidanje tapacira za vikend,ali ako moze neko da mi kaze da li postoji relej za podizace,da li ima i za levi i za desni i ako moze slika,gde se tacno nalaze?Hvala svima,javljam sta sam uradio.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni danas crko desni podizac. E sad, izgleda da nije sajla u pitanju vec motor posto sam bio kod lika da mi zameni sajlu i kaze da se neki tamo lim iskrvio i da je tockic takodje iskrivljen pa me zaniam gde traziti taj motor i koliko kosta otprilike?

 

I ako znate nekog majstora koji to moze da zavrsi, napisite ovde ili u pm.

 

EDIT: Uf, ja tek sad vidim da je ovo tema za punta, a meni se ovo desilo na grande puntu pa nek se prebaci onda ovaj post u odgovarajucu temu.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najpovoljniji bio MS Jovanovic na Zarkovu. Na Merivi mi je zamenio sajle za 3000 din. On je skidao tapacir i ceo sklop, sredio i sve vratio na mesto. Da sam ja skidao bilo bi jeftinije.

Skroz korektan momak, lepo se ispricali i dosta brzo je zavrsio. Inace dok mi je radio dosao mu je covek sa Grandeom i ostavio auto, radi sve tipove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam od pocetka i nista vise ne mogu da povezem, te motoric te neki mikroprekidaci, skidanje tapacira itd.

Problem kod moje zastave 10.. Desni prozor fercera odlicno ali vozacev ima izgleda neki problem, naime normalno se spusta i podize ali prilikom te radnje cuje se kao neko pucketanje a pod dva auto dok se vozi po blagim neravninama kao da prozor ima lufta,dolazi do lupkanja? E sada sta mi je ciniti..da li samo skidanje tapacira? Neka sajla, neki nosac prozora ili tako nesto?? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo i mog problema. Ispravnost instalacije sam proveravao tako da otvorim vrata, i razdvojijm konektor za instalaciju vrata. Skroz gornji red, bocni konektori su od podizaca, oni imaju i najsifre konektore. Stavio sijalicu od 55W i vidim da svetli, znaci struja dodje do vrata i el motora, ali sam motor nece da dize.

Skinuo sam tapacirung, povezao sa akumulatora direktno na motor, on ni makar.

Slucajno mi padne cekickoji sam hteo izneti iz auta na el motor i on proradi.

E sad, kod mene je problem da ako odvezem prozor u kroz godnji ili skroz donji polozaj, onda zna ponekad da ostane u takvom polozaju, ali njikada mi nije blokirao u polozaju izmedju skroz ortvoren ili skroz zatvoren.

Kada ostane blokiran npr skoz dole, i ja pokusam da pritisnem dugme da ga vozim jos dole, onda ne dobije struju, za razliku8 od druge strane, gde ako odvezem prozor dole, i hocu jos dole, onda na trenutak zazmirka svetlo, jer on posalje signal motoru da vozi dole, ovaj pokusa da ga vozi, ali ne ide, i verovatno tada bimetal odvoji da ne bi pregoreo motor.

Sami konekti prekidaca prozora nisu problem, jer sam probao 3 razlicita prekidaca, i u trenutku kada ostane blokiran, ni jedan od ta tri ne moze da ga podigne, a  svi su ocisceni, tako da mislim da je problem sa motorom, ali nisam siguran.

Da li ima neki zastitni mehanizam u samom motoru podizaca? Mogu li se cetkice tamo menjati?

Sta bi moglo biti kod mene problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam oba svojevremeno zamenio i kostala su me oba ukupno 20 evra(polovni) i evo sljakaju vec 2 godine super. Zavisi sve za koji auto ali mi je za punta malo suludo maltretirati se oko motorica i sajli. Opet kazem moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,nije el podizač već imam problem sa podizanjem prozora na zadnjim levim vratima..Klinci drndali i zeznuli nešto, tako da ne reaguje na ručicu i spada u toku vožnje..Koga god da sam zvao od servisa za podizače,niko to ne radi, samo el podizače.. :X

Ima li neko preporuku?Pretpostavljam da je sajla riknula.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko ti je vidikovac daleko, ali ja sam bio kod ovog tipa za elektro podizac na zadnjim vratima, i dok mi je radio došao je čovek sa Grandeom, ni na jednim zadnjim vratima mu nisu radile kurble. Njega je preuzeo cim je završio sa mnom, tako da verujem da moze da ti uradi

 

https://www.navidiku.rs/firme/podizaci-stakla-beograd/m-and-s-jovanovic-podizaci-stakla

 

Inace čovek je za svaku preporuku a pronasao sam ga u oglasima i preko telefona mi je bio najnormalniji od svih koje sam zvao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...