Jump to content
FAS Goran
Lazar Cvetkovic

Lista ECU update / Reset ECU

Recommended Posts

Pa ja nisam nista radio, al' me plase da ce ECU biti mrtav ako ne uspeju da ga vrate na fabricka podesavanja. 

 

Iz tog razloga razmisljam da li da odvezem kod nekog elektronicara i dam saglasnost da pokusa ili da ne diram nista.

 

Ne razumem se previse i nisam nasao nesto mnogo informacija, al' neverovatno mi je da ne moze neki backup da se napravi. Ipak je to EPROM memorija. 

Tipa, snimis sadasnje stanje u neki binary file, pokusas da podesis parametre i reprogramiras, ako nesto zakuca, uredjaj je ,,brikovan", al' se moze uprziti backup snimljeni fajl.

 

Bio bih vam zahvalan ukoliko bi neko mogao da pojasni proceduru ili baci link, da li u zasebnoj temi ili ovde, posto me bas zanima kako se ECU vraca u fabricko stanje i sta bi moglo da podje po zlu.

Ovde sam napisao sta su mi rekli u Stojanovu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68970-fiat-nuova-bravo-hill-holder/?p=1267382

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini fabricki reset ECU-a se postize skidanjem plus kleme na par sati.Nakon ponovnog spajanja kleme on ima fabricke parametre.

E sad ako hoces da mu ubacis "nove" parametre ti flesujes ECU .Svaki uredjaj pre upisivanja novog SW-a iscita postojeci i zapamtis ga u racunaru.

Samo kod flesovanja uvek nesto moze da podje po zlu, a onda kod elektronicara i ECU na sto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ima memoriju u koju smesta ,,naucene" informacije, da ih ne bi ,,ucio" svaki put iznova.

Ako skines klemu, on prekine napajanje te memorije i podaci se vrate na neke default vrednosti.

 

Meni je zapamtio neku gresku i nakon prekida napajanja memorije, on resetuje na default, al' ponovo ,,nauci" da ESP nije ispravan i onemoguci ESP funkcionalnost. 

Inace, ESP modul je ispravan, instalacije su ok, senzor ugla volana takodje, kao i brake pedal switch. 

 

Postoje li neke seme koje se daju ECU-u da bi on znao sta da ,,uci" ?

Tipa, ako imas auto bez tempomata, i dodas ga, mora ECU da postane svestan toga. Verujem da mu se upisu neki podaci na specificne adrese u memoriji, ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...