Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
leksusi

Punto 1.2 8V 2001

Recommended Posts

Pozdrav svima, ja sam Nesa, imam 24godine.

Studiram Hotelijerstvo.

Dugo pratim forum ali nikako da se prikljucim u pricu. Vozim punta 1.2 8V 2001. Totalno sam prso za stajlingom enterijera kao i eksterijera punta. Zato sam i kupio ovaj autic, pre dve godine, i dosta uradio na njemu.

Sportske oprugice koni, felne 16 alezio,distanci,spojlercici, obrvice, modifikovana antena, kacketic, izduv jokra, unutrasnjost preuredjena, tokom ovog leta. Motor nista nije radjeno jer sami znate to je 8V. Tako da vozim ko penzioner. :mrgreen:

gxqN2Jr.jpg

gxqNmGA.jpg

gxqNGDJ.jpg

PqXCcyA.jpg

DSC01577.jpg

Unutrasnjost:

PqXCIZr.jpg

gxqO74i.jpg

PqXE8MA.jpg

Na slici je drugar iz kraja i on zeli da se uclani u forum. I to mu je to, da nastavim...

Kao sto znate dolazi zima, pa ja sa ovim mojim snegocistacem ne mogu da vozim zimi. Vreme je bilo da se uradi zimski branik:

Prvo je skinut letnji branik :

PqXEKbJ.jpg

Pripremljen za farbanje zimski branik :

PqXEZ9A.jpg

ofarban :

aVMq3IS.jpg

Namesten, i izgleda ovako :

aVMqlaS.jpg

PqXyrB0.jpg

S tim je zavrseno.

Stigli Andjeli za drugara :

aVMrd30.jpg

Sta reci :mrgreen:

Krenulo se sa poslom :

gxqPMQi.jpg

Za to vreme dok se skidao branik...

gxqPUjJ.jpg

ja namotirah ovo, ne znam dal mi treba ali lepo izgleda

:mrgreen:

PqXH4m9.jpg

Andjeli stavljeni :

PqXHDh9.jpg

Za sada toliko....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz, dobrodoshao! Lep prednji branik :D ni felnice nisu lose ali moze to i bolje :D daj josh slikica! :nema slika:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je extra :cool osim one oranzade unutra,nekako deluje neozbiljno.Svidja mi se ono letnji-zimski branik.Samo sta ces sa pragovima oni su jos kriticniji,njih ce biti umetnost sacuvati po lapavici.Sve u svemu mnogo lepo auto,mozda ta narandzasta nije bas najbolja al neka je,kad ti dosadi sam ces osetiti i promeniti boju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ebo si mu kevu sa onim znakom na volanu.

Ajde dosta stajlinga, za relativno ok kesh moze da se ubaci neki 1.6 ili 1.2 16v :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...spolja mi se uglavnom sviđa...

Npr. ova slika :

PqXyrB0.jpg

Hoćeš li možda skidati zadnja svetla, i stavljati ona od mk.2b ?

Možda bi bolje stajala... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno,gde si naso onu FIAT tepsiju na volanu? :lool: Jesi morao da skines soferku da bi je uneo unutra :lool: Spolja je sve OK.Al u autu ima neozbiljnih stvari,ko da ti je Megahertz pomagao u dizajnu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...spolja mi se uglavnom sviđa...

Npr. ova slika :

PqXyrB0.jpg

Hoćeš li možda skidati zadnja svetla, i stavljati ona od mk.2b ?

Možda bi bolje stajala... ;)

Ne mogu ona da se montiraju ako mislimo na isti auto. Nisu istog precnika, cak i na zastavu 10 ne idu zadnje stopaljke od punta mk2 i obrnuto. Imaju odstupanje prosto, neverovatno. Punto Mk 2b zadnji stopovi nemogu na MK2 nisu istog precnika. Probao sam na zastavu deset da montiram slicne kao moje stopove, nemogu da se montiraju.

Orandzada :mrgreen: hehehe. Boja je crvena preko dana. Ali kontrast se vidi, tek kada padne mrak :mrgreen:

Da za farbanje, uvek mogu, ponovo da ofarbam...

DSC01584-1.jpg

DSC01581-1.jpg

Za motor uvek ima vremena, za sada penzionerski polako:dugokosi:

Ako znas gde ima motora za relativno malo kesa, pricaj ? Sem u Vojvodjanskoj.

HVALA NA POZDRAVIMA ljudi, da se regularno uclanim, pa da razmenjujemo iskustva. :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stvarno,gde si naso onu FIAT tepsiju na volanu? :lool: Jesi morao da skines soferku da bi je uneo unutra :lool: Spolja je sve OK.Al u autu ima neozbiljnih stvari,ko da ti je Megahertz pomagao u dizajnu ;)

O ukusima netreba raspravljati, meni je za sada sve ok. Nemoze sve svakom da se svidi to razumem, sta cu volim transformese ako si mislio na Megatrona. ne znam tebi je mozda... ok samo, felne muzika i da je cisto u autu. Ja drugacije gledam na stvari, cak da se dodje do toga da se auto toliko izmeni od fabrickog stanja, da se kaze e ovo je punto ali kada malo pogledash, bolje, vidish da skroz drugacije izgleda. Sad nekom je lepo nekom nije, meni jeste, to je bitno. Znak sam nabavio od narkomana u kraju.

:mrgreen: :mrgreen: Rade sta god pozelish. :mrgreen: poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije ruzno.Osim znaka na volanu :lool: Lepo izgleda ko voli Swatch fazon,ja licno volim da nesto izgleda ozbiljnije i mocnije.Vise sam za neka presvlacenja kozama,skajovima i sl. ;) Mozda tu i tamo malo aluminijuma,drveta i karbona :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj znak na volanu me dosta podseca na Fiat 500 :lool:

Styling je super.... Ma EXTRA... Ali mogu da legnu neke jos atraktivnije felnice...

A sto se tice motora, nema potrebe da ga menjas ako ne planiras da vozis preko 160km/h ... :cool

Dobra je to gradska zujalica, a uz to je i ekonomican! ;)

P.S. Bokija nije mislio na Megatrona nego na mene.....

I JEL STE CULI LJUDI - O UKUSIMA NE TREBA RASPRAVLJATI!!! :cool

Neso imenjace mozemo da budemo dizajneri best-seller automobila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš li možda skidati zadnja svetla, i stavljati ona od mk.2b ?

Možda bi bolje stajala... ;)

Ne mogu ona da se montiraju ako mislimo na isti auto. Nisu istog precnika, cak i na zastavu 10 ne idu zadnje stopaljke od punta mk2 i obrnuto. Imaju odstupanje prosto, neverovatno. Punto Mk 2b zadnji stopovi ne mogu na MK2 nisu istog precnika. Probao sam na zastavu 10 da montiram slicne kao moje stopove, ne mogu da se montiraju.

gxrim60.jpg

PqYLFb0.jpg

Vidiš da može da stane... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš li možda skidati zadnja svetla, i stavljati ona od mk.2b ?

Možda bi bolje stajala... ;)

Ne mogu ona da se montiraju ako mislimo na isti auto. Nisu istog precnika, cak i na zastavu 10 ne idu zadnje stopaljke od punta mk2 i obrnuto. Imaju odstupanje prosto, neverovatno. Punto Mk 2b zadnji stopovi ne mogu na MK2 nisu istog precnika. Probao sam na zastavu 10 da montiram slicne kao moje stopove, ne mogu da se montiraju.

gxrim60.jpg

PqYLFb0.jpg

Vidiš da može da stane... :cool

Pa, pitao sam te, da li mislimo na isti auto, pogresio sam, ja sam mislio da je to zastava 10. :?

Necu da menjam ove srebrne. Mada bi i od ovih MK 2b stopova, moglo zlo da se napravi, mislim na farbanje, imaju tako lepe linije. Ali lepi su i ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ovaj znak na volanu me dosta podseca na Fiat 500 :lool:

Styling je super.... Ma EXTRA... Ali mogu da legnu neke jos atraktivnije felnice...

A sto se tice motora, nema potrebe da ga menjas ako ne planiras da vozis preko 160km/h ... :cool

Dobra je to gradska zujalica, a uz to je i ekonomican! ;)

P.S. Bokija nije mislio na Megatrona nego na mene.....

I JEL STE CULI LJUDI - O UKUSIMA NE TREBA RASPRAVLJATI!!! :cool

Neso imenjace mozemo da budemo dizajneri best-seller automobila ;)

Ja tripovo Megatron, pa kao, dobro...

Cilj je i bio taj izgled fice, posto su zatamljena stakla napred 30%, spolja estremno dobro igleda, kada se gleda unutra :cool mislim bar meni.

Felnice su nadjene, ali fiat i njegovih 4x98, moraju distanceri da se prave pa posebni shrafovi, al bas posebni, ma prso sam od toga, bar za sada, neka prodje zima, skupi se kesh, pa polako, da ima dva para, patika :mrgreen: . Ove felnice su jake za ovo vreme, koje dolazi.

Bas je zujalica- kotrlja se ;)

Koliko imenjaka ima ovde :shock: pozdrav :mrgreen: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma nije ruzno.Osim znaka na volanu :lool: Lepo izgleda ko voli Swatch fazon,ja licno volim da nesto izgleda ozbiljnije i mocnije.Vise sam za neka presvlacenja kozama,skajovima i sl. ;) Mozda tu i tamo malo aluminijuma,drveta i karbona :mrgreen:

Pa svi smo mi za to: koze, skajovi aluminijumi ''kolika rec,:mrgreen: aluminijumi'' ali to retko ko od nas, moze sam, to da uradi, mislim da uradi, ne da plati za to. To svako moze. Ja na ovom autu sve radim sam, uz pomoc oca, i drugara oko elektrike. :mrgreen: Mehanicar je tu, ako treba autic da se kaci na komp i malo ozbiljnije stvari. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kada sam video prvih par slika rekoh vidi što je lep, ali posle videh enterijer :roll: Ali svako ima svoj ukus. Spolja mi je sve ok sem Lexus štopki. Lepši bi mi bio da si ofarbao fabričke.

Jedan detalj, što ne ofarba deo ručice menjača ispod novog rukohvata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedine subjektivne primedbe idu na znak na volanu i stopaljke (bolje bi mu chuchnule standardne tonirane u crno). Takodje mislim da si u unutrasnjosti trebao manje povrsina da ofarbas, dobio bi bolji kontrast.

Inace ostatak je skroz ok, svaka cast na ulozenom trudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče kad sam dao komentar bila je postavljena samo jedna slika. U medjuvremenu su stigle i ostale, pogledao sam ih i moje mišljenje je:

Spoljašnji izgled je odličan, svidja mi se kako si uradio branike, izduv lepo viri, felne su odlicne, boja mu je brutalna. Da pohvalim "obrijanu" haubu + obrvice = dobar bad look, a takodje i zadnja vrata ili ti popularni gepek! Lexus štopovi iskreno nisu po mom ukusu al dobro, ne stoje mu loše s obzirom da je crne boje Puntosaki. Kačket je extra! Enterijer ne bih posebno komentarisao jer mi se apsolutno ni jedan detalj ne svidja osim možda papučica recimo. Patosnice katastrofa i nalepnica tjuning stajling na kaseti :lool: nemoj ovo primati k srcu jer auto praviš za sebe a ti imaš svoj ukus, ovo je samo moje mišljenje i ne govorim nista zlonamerno. ;) samo napred!

E sad imam par pitanja:

1. Kako se čuje izduv s obzirom da je 1.2 motor?

2. Možda se varam ali izgleda mi kao da ovo nisu fabrički retrovizori (možda se tripujem zato što je auto crne boje) ali su mu se opako svideli?

3. Šta ti je ono što je uključeno u upaljač na drugoj slici enterijera?

4. Šta ti je ono pored vozačkog zvučnika?

5. Kada ćemo te videti na okupljanju?

Svaka čast za trud, vidi se da si se dosta zalagao oko auta i to je za respekt!

MegaherČe, ugledaj se na čoveka što se tiče spoljašnjeg izgleda, pre svega mislim na zadnja vrata ili ti gepek! Eto živog dokaza kako auto mnogo bolje izgleda kada se poskidaju nalepnice! ;) a takodje i znak sa haube al ajd, to nije neophodno.

Pozdrav Nešo i dobro nam došao još jednom! Da te autić dobro služi i da ti dugo traje a bože zdravlja i da jednog lepog dana ubaciš nekog turbaća pod haubu :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puntic je ekstra....Samo nalepnice unutra i patosnjice vise nisu "trendy"....mozda dogodine kada izadje fast and furious 4 :lool: ..znak na volanu-hmmm.skidaj..i nista drugo ne menjaj.....imas svoj ukus i tebi se svidja...kada bi poslusao 2-3 komentara odavde,to vec ne bi bio TAJ auto vec neki "obican "punto sa jacim motorom....i tada bi bio ok...ali verovatno tvoja filozofija sredjivanja auta vise vuce na styling,a ovo i bas nije forum za to....keep up the good work :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoćeš li možda skidati zadnja svetla, i stavljati ona od mk.2b ?

Možda bi bolje stajala... ;)

Ne mogu ona da se montiraju ako mislimo na isti auto. Nisu istog precnika, cak i na zastavu 10 ne idu zadnje stopaljke od punta mk2 i obrnuto. Imaju odstupanje prosto, neverovatno. Punto Mk 2b zadnji stopovi ne mogu na MK2 nisu istog precnika. Probao sam na zastavu 10 da montiram slicne kao moje stopove, ne mogu da se montiraju.

gxrim60.jpg

PqYLFb0.jpg

Vidiš da može da stane... :cool

Pa, pitao sam te, da li mislimo na isti auto, pogresio sam, ja sam mislio da je to zastava 10. :?

Necu da menjam ove srebrne. Mada bi i od ovih MK 2b stopova, moglo zlo da se napravi, mislim na farbanje, imaju tako lepe linije. Ali lepi su i ovako.

Nema veze da li je z10 ili mk2b u pitanju, problem je sto je z10 u stvari mk2b sa 5 vrata, a stopovi od 3-vratnog i 5-vratnog nisu kompatibilni, dok su stopovi sa mk2 3-vratnog kompatibilni sa mk2b 3 vratnog, kao i na relaciji mk2-5 vrata, mk2b-5 vrata i z10.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedine subjektivne primedbe idu na znak na volanu i stopaljke (bolje bi mu chuchnule standardne tonirane u crno). Takodje mislim da si u unutrasnjosti trebao manje povrsina da ofarbas, dobio bi bolji kontrast.

Inace ostatak je skroz ok, svaka cast na ulozenom trudu.

To je i meni bila ideja, imam stare stopove koje prodajem, inace mozda to i uradim, pa ih zadrzim. ;) poz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juče kad sam dao komentar bila je postavljena samo jedna slika. U medjuvremenu su stigle i ostale, pogledao sam ih i moje mišljenje je:

Spoljašnji izgled je odličan, svidja mi se kako si uradio branike, izduv lepo viri, felne su odlicne, boja mu je brutalna. Da pohvalim "obrijanu" haubu + obrvice = dobar bad look, a takodje i zadnja vrata ili ti popularni gepek! Lexus štopovi iskreno nisu po mom ukusu al dobro, ne stoje mu loše s obzirom da je crne boje Puntosaki. Kačket je extra! Enterijer ne bih posebno komentarisao jer mi se apsolutno ni jedan detalj ne svidja osim možda papučica recimo. Patosnice katastrofa i nalepnica tjuning stajling na kaseti :lool: nemoj ovo primati k srcu jer auto praviš za sebe a ti imaš svoj ukus, ovo je samo moje mišljenje i ne govorim nista zlonamerno. ;) samo napred!

E sad imam par pitanja:

1. Kako se čuje izduv s obzirom da je 1.2 motor?

2. Možda se varam ali izgleda mi kao da ovo nisu fabrički retrovizori (možda se tripujem zato što je auto crne boje) ali su mu se opako svideli?

3. Šta ti je ono što je uključeno u upaljač na drugoj slici enterijera?

4. Šta ti je ono pored vozačkog zvučnika?

5. Kada ćemo te videti na okupljanju?

Svaka čast za trud, vidi se da si se dosta zalagao oko auta i to je za respekt!

MegaherČe, ugledaj se na čoveka što se tiče spoljašnjeg izgleda, pre svega mislim na zadnja vrata ili ti gepek! Eto živog dokaza kako auto mnogo bolje izgleda kada se poskidaju nalepnice! ;) a takodje i znak sa haube al ajd, to nije neophodno.

Pozdrav Nešo i dobro nam došao još jednom! Da te autić dobro služi i da ti dugo traje a bože zdravlja i da jednog lepog dana ubaciš nekog turbaća pod haubu :cool

1. Ja gotivim da se necuje nista, onako samo mali reski zvuk, takav zvuk daje izduv...

DSC00089.jpg

Ali posto je zadnji lonac zreo za menjanje, to jest, sprzio sam ga, sad malo brunda Isao sam zadnjih dve nedelje za Novi sad i nazad, pa sam malo preterivo. A i nekad je bio dupli izduv na istom loncu, tako da je sve to doprinelo. Prepravljaj budzi :mrgreen:

aVRcu3r.jpg

Sledeci lonac orginal puntov, zadnji lonac i ovaj izduv, i bombonica. :mrgreen:

2. Ne nisu fabricki retrovizori, imash na par mesta kod nas da ih nadjesh, cak i sa signalizacijom, ali 200 do 150eura su ti, sa signalizacijom. Koje ljudi otkidaju cisto iz zadovoljstva, sto na parkinzima, sto negde u gradu da ga ostavish na duze vreme, pozdravi se s njima :mrgreen:

Primer: izadjesh ujutru iz stana; a ono ogrebotina na autu, ovo ti je ista situacija.

3. Za neonke

4. Reference za visokotonce.

5. Sutra farbamo chaletov auto, smirglaj smirglaj :mrgreen: tako da ako nestignem u nedelju, koliko sam razumeo, tad je okupljanje; onda verovatno sledece nedelje, docicu sa drugarom, isto je punto freak :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
kada sam video prvih par slika rekoh vidi što je lep, ali posle videh enterijer :roll: Ali svako ima svoj ukus. Spolja mi je sve ok sem Lexus štopki. Lepši bi mi bio da si ofarbao fabričke.

Jedan detalj, što ne ofarba deo ručice menjača ispod novog rukohvata.

Ofarban je u crnu perla boju. poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...