Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
nikola_gr

Fiat Tipo 2.0 Turbo ie

Recommended Posts

Evo jednog jedinstvenog primerka fiat tipo-a sedicivalvole na nasim

prostorima. izvadjen fabricki motor i ubacen je motor i menjac iz lancia

dedra 2.0 turbo 8v koji fabricki ima nekih 162 hp . U ovom autu se jos nalazi

i chipovan kompijuter i odprilike izvlaci nekih 175 hp ... od opreme jos su tu

i sedista al cantara (koza) iz dedre turbo , sedici fabricke crvene stop lampe ...

15 alu felne... a najbesnija oprema u autu je moj mladji brat Zoki koji to tera za sve pare :)

evo par slika !!!

image223pi3.th.jpgthpix.gif image224vj9.th.jpgthpix.gif image225la3.th.jpgthpix.gif image226xa3.th.jpgthpix.gif image228cv1.th.jpgthpix.gif image229ip3.th.jpgthpix.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, to bi trebalo da radi posao sasvim ok...Tipo i njegovi trapovi imaju dosta rezerve u sebi da trpe povecanje snage.

Mada, ne bi bilo naodmet staviti strut brace napred i nazad, pogotovu sto je stariji auto.

Inace, auto deluje fino ocuvano, retki su preostali primerci koji izgledaju normalno. A sada kada ste vec poceli sa swapom motora, mozete kasnije da eksperimetisete sa 16v turbom, mozda i 4wd... :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja omiljena masina. fiatov twincam!

motor ogromnog potencijala, nije dzabe motor sa najvise titula u WRC u istoriji! ni cosworth mu nije ni za prineti.

jedino taj prednji pogon :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj tipo je bio u nedelju na skupu solidan je kakvih ima , a na tipu turbo 4x4 su poceli radovi sutra kacim slike

aVCF4gS.jpg

ovaj je prelep

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam i ja tu sliku i jos mnogo sedicija, al ih u srbiji sad mozes izbrojati na prste :oops:

aVGVom0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

crveni je izgledao opasno :) mada je bio malo maler al sta da se radi ...

(za neupucene pricam o bivsoj mashini korisnika HGT 2.4 ) jel imash nekih slika od tog auta da okacis , njega bi vredelo pokazati malo bio je stvarno extra !

Share this post


Link to post
Share on other sites

veceras na skupu palo potezanje tipo vs golf 3 gti 16 v (150 hp) , u korist tipa :) los start tipa nije bio nikakav problem na kraju :) turbo je turbo !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1591

Mmm...tipo...na kupea sam jako slab...prelep je..jos sa tom crvenom straftom..uf... :twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites
vujadin mnogo vole tipa ... fiat tipa :D

Pa odlican je auto, ali onako na drugi pogled...A i verovatno zato sto spletom glupih okolnosti nisam svojevremeno postao vlasnik Tipa 2.0 Top Class sa crvenom kozom, crvenim Nardi volanom, klimom, siberom, Borbet felnama...a i jedan petrolej zeleni metalik Sedicivalvole mi je ostao odlicnom secanju - nisam ga kupio jer vlasnik nije hteo da ga dovede do mog majstora na proveru i pogresio sam - auto je, ispostavilo se kasnije, bio odlican.

Share this post


Link to post
Share on other sites
vujadin mnogo vole tipa ... fiat tipa :D

Pa odlican je auto, ali onako na drugi pogled...A i verovatno zato sto spletom glupih okolnosti nisam svojevremeno postao vlasnik Tipa 2.0 Top Class sa crvenom kozom, crvenim Nardi volanom, klimom, siberom, Borbet felnama...a i jedan petrolej zeleni metalik Sedicivalvole mi je ostao odlicnom secanju - nisam ga kupio jer vlasnik nije hteo da ga dovede do mog majstora na proveru i pogresio sam - auto je, ispostavilo se kasnije, bio odlican.

nazalost proslo mu je vreme... :( i meni se svidja ali slaba vajda da se sada moze naci neki u iole pristojnom stanju, a da ga nije izakao neki klinac ili nije bio havarisan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, nazalost je tako, pregazili su ih nemarni vlasnici koji su se redjali na njima, iako je to mrcina od kola koja moze da izdrzi veliko maltretiranje. Uz to mnogi stavljaju plin sto mi ide na dzadza u tim kolima...

Taj petrolej zeleni metalik koji sam pominjao je vozila neka sredovecna zena na Bezanijskoj kosi i bila prezadovoljna. Poslednji put sam ga video pre jedno tri godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne znaci mnogo, ali sto sam video jedan utegnut sedici u HN ovog leta, bash je bio dobar, al nazalost stranac ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipo je po meni retko dobar auto,jos sa ovim motorom je extra.Ja sam pre otprilike 5 godina imao Turbo 16v Tipa.Verovatno je bio prvi u Srbiji.Auto je leteo,bio sam prezadovoljan.Jos imam njegovih slika.Ukoliko imas prilike stavi mu 16 vt pa ces videti sta radi.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...